Корисні поради
на всі випадки життя
» » Масаж малюкові

Масаж малюкові

Додано: 16.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Масаж малюковіМасаж - механічні ритмічні роздратування тіла. Масаж діє залежно від прийомів, можна робити глибокий масаж, а можна робити поверхневий. Одне з найкращих властивостей масажу - благотворний вплив не тільки на ту ділянку, яка підлягає масажу, але і на весь організм.

Коли малюк знаходиться на грудному віці - на нього позитивно впливає масаж, збільшується його маса, поліпшується обмін речовин в тканинах, поліпшується регуляція кровотворення, посилюється кровообіг, так само поліпшується живлення тканин, шкіра стає пружною і еластичною. Гімнастика і масаж прискорюють формування рухових навичок у дитини, які так необхідні йому в ранньому дитинстві.

Особливо корисний масаж дітям, які малорухливі і дітям з поганим апетитом, млявими м'язами і з підозрою на рахіт. При рахіті масаж буде успішно діяти протягом усіх стадій, крім стадії гострого перебігу хвороби. Спостереження фахівців дають хороший результат у використанні масажу при запаленні легенів дитини.

Розрізняють такі види масажу:

 • Погладжування;

 • Поверхневе розминка;

 • Глибоке розминання;

 • Розтирання;

 • Вібрація;

 • Легке постукування.


 • [b] Погладжування [/b] - це легкі, ритмічні і ковзаючі рухи по шкірі тильної або долонною поверхнею кистей рук. Погладжування сприяє поліпшенню обміну речовин і діє на дитину заспокійливо. Від регулярності проведення сеансів масажу поліпшується апетит, м'язова маса росте швидше.

  [b] Розтирання [/b] - це один з варіантів погладжування. При розтиранні виробляється кілька більший тиск руками, яке має позитивний вплив як на шкіру, так і на підшкірну жирову клітковину і поверхнево розташовані м'язи тіла. Так само, при розтиранні поліпшується живлення м'язів, підвищується скорочувальна здатність та еластичність.

  [b] Розминання [/b] зазвичай проводиться більш короткими рухами рук, але тиск має бути більше, ніж при розтиранні. Розминка має механічний вплив на тканини, які лежать глибоко. Розминка має велике значення для маленьких дітей, так як при розминанні поліпшується кровообіг і живлення м'язів, в результаті чого зростає маса, скорочувальна здатність і сила дитини.