Корисні поради
на всі випадки життя
» » Дитяча ревнощі - що робити?

Дитяча ревнощі - що робити?

Додано: 16.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Дитяча ревнощі - що робити?А може бути, вони зовсім його розлюбили? Так, з точки зору дитини старшого ситуація часто виглядає саме так. Чи можна запобігти і викликати у малюка братські почуття? Звичайно, але для цього потрібен час. І почати варто ще з самої вагітності.

Частою помилкою мам є те, що вони розписують старшому всі принади життя разом з молодшим братиком чи сестричкою, забуваючи сказати, що грати разом і спілкуватися вони зможуть лише через деякий час. Краще максимально чесно і заздалегідь намалювати зразкові картини життя сім'ї після появи в ній дитини.

Наприклад, це можна висловити так: «У тебе скоро з'явиться братик або сестричка. Спершу він буде зовсім маленьким і безпорадним, буде багато плакати, мама буде втомлюватися. Але це пройде, через деякий час він підросте, і ви зможете разом грати».

Варто зробити акцент на тому, як потрібна буде мамі допомога малюка, і не забувати про це, коли дитина з'явиться на світ. Просіть старшого подати вам підгузник, крем, - і весь час хваліть, підкреслюйте, як важлива для вас навіть сама маленька його допомогу.

Чудово, якщо вдасться організувати побут так, щоб у старшого малюка була своя обов'язок по догляду за маленьким, це прищеплює відповідальність і розвиває прихильність. Але працює тільки в тому випадку, якщо обов'язки дитині не в тягар, а також, якщо його за її виконання всіляко хвалять.

Дитяча ревнощі - що робити?


Всіляко підкреслюйте, як подобається малюкові проводити час зі старшим, як він його любить. «Малюк тільки з тобою так регоче! Дивись, він тобі посміхається! Йому дуже подобається, як ти зробив це!».

Необхідно пам'ятати про те, що не можна поєднувати кілька стресів відразу. Дитині і так нелегко, він у будь-якому випадку буде переживати від меншого кількості батьківської уваги, тому не варто одночасно віддавати його в дитячий сад, переселяти в іншу кімнату і пр. Це краще зробити раніше чи пізніше народження немовляти, щоб старший не думав, що це саме із-за нього його права порушені та не асоціював його з неприємностями.

Коли діти трохи підростуть, не варто називати їх однаковими пестливих слівцями типу «сонечко» і «кошеня». Придумайте кожному своє, унікальне, так нікому з них не буде прикро.

Всім буде зручніше і звичніше, якщо сформовані традиції сім'ї будуть збережені. Так, якщо мама ось вже рік читає казку на ніч, а після народження малюка перестала це робити, - це прикро і провокує ревнощі. Можливо, це потребує самовіддачі і більшої витрати сил, і зараз здається, що простіше просто відправити дитину в ліжко - не маленький вже.

Однак якщо не полінуватися і зберегти ритуали, нагорода буде казковою - повна довіра дитини і його щира любов до своєї сім'ї в її повному складі, включаючи молодшого.