Корисні поради
на всі випадки життя
» » Загартовування дитини

Загартовування дитини

Додано: 16.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Загартовування дитиниОтже, починати загартовування краще всього прямо в пологовому будинку. Це не означає обливання водою або навіть обтирання, досить новонародженому приймати так звані "повітряні" ванни", тобто всякий раз, коли відбувається зміна пелюшок, не сповивати його сю ж хвилину, а дати кілька хвилин поговорити ніжками і помахати ручкою.

В подальшому, після виписки додому, необхідно продовжувати ці нехитрі процедури, поступово збільшуючи час перебування без пелюшок. Важливо в перші місяці життя не перегрівати, утеплювати не надто дитини, так як імунітет немовляти ще не сформований, від зайвого перегріву тіла імунітет гине.

Також сприяє здоровому розвитку дитини щоденний масаж - це погладжування круговими рухами тельця, ручок, ніжок малюка. Масаж повинен здійснюватися теплими руками, щоб не злякати дитину дотиком холодних рук. Ваш малюк росте, змінюється кожен день і разом з ним повинні змінюватися і методи загартування.

В однорічному віці можна почати обтирання вологим махровим рушником, якщо дитина не схильний до простудних захворювань. Починати краще всього в літній час, щоб навантаження на незміцнілий організм була більш плавною. Спочатку слід почати з простого обтирання тіла дитини вологим, ні в якому разі не холодним рушником, поступово вмочаючи рушник в більш прохолодну воду.

Після двох-трьох місяців таких тренувань обтирання можна почати чергувати з прийняттям душу, починаючи з температури води 35 градусів і поступово знижуючи до максимально низької, яку зможе витримати ваш малюк. Після цього необхідно ретельно розтерти тіло махровим рушником.

Прислухайтеся до дитини, якщо він плаче, не відчуває задоволення від таких процедур, то не слід проводити заняття насильно. У такому разі можна замінити обливання холодним душем іншим методом: наповнити ванну водою температурою 30-32 градуси, дитина повинна ходити в наповненій ванні кілька хвилин. Поступово час перебування у воді слід збільшувати, а температуру води, навпаки, зменшувати.

Всі вищевикладені процедури дуже ефективні при належному підході, а методи загартовування дитини, представлені вище, ще й дуже прості у виконанні і не вимагають великих витрат часу, коштів і нервів, які можуть бути витрачені, якщо дитина часто хворіє.

Частіше гуляйте на свіжому повітрі, ходіть з дитиною пішки, а якщо вибираєтеся за місто, то ходіть босоніж самі, подаючи, таким чином, приклад вашій дитині. Адже недарма кажуть: здоров'я не купиш за гроші!