Корисні поради
на всі випадки життя
» » Нешкідливі жарознижуючі засоби для дітей

Нешкідливі жарознижуючі засоби для дітей

Додано: 16.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Нешкідливі жарознижуючі засоби для дітейОсь тільки збивати температуру мами примудряються по-різному, не смлячись на те, що багато з них достатньо знають про жарознижуючі препарати. А адже неправильне зниження температури тіла може призвести до ускладнень.

Підвищена температура тілаТому необхідно для початку розібратися, що таке підвищена температура і коли її необхідно знижувати. У здорової дитини температура при вимірі під пахвою дорівнює в середньому 37 градусів з відхиленням в одну чи іншу сторону (365-375). Найвищий показник температури можна простежити ввечері приблизно о 17 годині, а найменший - після нічного сну.

Виходячи з цього, радять вимірювати температуру кілька разів у протягом дня. Лікарі вважають, що якщо температура близько 373-376 градусів лише у вечірній час, не потрібно занадто хвилюватись.

Крім того, необхідно пам'ятати, що у дитини після рухливих ігор або після сну під теплою ковдрою температура тіла буде вище, що градусник покаже.

Останнім часом вчені частіше говорять про те, що температурна реакція зрозуміла і є захисною реакцією організму. Багато досліджень показують, що більша частина мікроорганізмів, знижує темпи розмноження при високій температурі тіла. Це стимулює імунну систему організму, наприклад, вироблення інтерферону. Таким чином, організм бореться з вірусами за допомогою високої температури (38-40 градусів багато віруси і мікроби гинуть). А якщо безконтрольно давати препарати, що знижують температуру, то можна знизити і захисну реакцію організму. Коли температура тіла підвищується, шкірні судини розширюються і організм одержує можливість балансувати теплопрдукцию і тепловіддачу.

У цей момент можна допомогти дитині:


 • давати побільше пити рідини (копмот із сухофруктів, вода, чай, трав'яний відвар або відвар з калини, шипшини, родзинок). Важливо намагатися давати пиття такої ж температури, як температура тіла дитини;

 • простежити за температурою повітря в кімнаті. Повітря слід зробити прохолодним (за стандартами ВООЗ температура повинна бути 16 - 18 градусів, максимум 20);

 • тепло одягти (так як в кімнаті прохолодно), але не потрібно занадто укутувати температурящего дитини ковдрами, так як це може утруднити тепловіддачу;

 • простежити за вологістю повітря. Радять використовувати сучасні зволожувачі, або вішати вологі рушники;

 • якщо стопи і руки холодні - обов'язково розтирати їх. • Не радять:


 • до приїзду лікаря і призначення спеціальних ліків (для усунення спазмів судин), робити комресси з води, покласти грілки з льодом, укутувати в холодні вологі пелюшки, так як холод може спровокувати звуження кровоносних судин;

 • забороняється обтирати дитину спиртом, горілкою або оцтом. Це може бути небезпечно для життя хворого. • Коли жарознижуючі засоби необхідні  Але бувають ситуації, коли без методи використання жарознижуючих не допомагають. Адже головний показник - це стан дитини.

  Отже, якщо дитина відноситься до групи ризику (є хронічні захворювання серця, хвороби з порушенням метаболізму, патології неврологічного характеру або вже були фебрильні судоми) важливо застосування жарознижуючих навіть при більш низькій температурі, ніж рекомендує ВООЗ (температуру слід знижувати, якщо вона вище 39 - 395 градусів). До цього списку належать ті, у кого підвищення температури тіла супроводжується болями в області голови і м'язів, а також діти перших двох місяців життя, (вони складніше переносять температур, ніж старші діти). У цих групах допускається призначати жарознижуючі при температурі 380-385 градусів. Ці кошти важливі, поряд з супровідними заходами: розтирання шкіри, інфузії дезагреганти, при розвитку гіпертермії, що супроводжується спазмом шкірних судин і порушеннями мікроциркуляції.

  Нешкідливі жарознижуючі засоби для дітей


  Яке краще давати жарознижуючі  Існує кілька типів жарознижуючих. Найбільш нешкідливим з них є Парацетамол. Разова доза Парацетамолу може знизити температуру у дитини на 1 -15 градуси на два - чотири години. Але при високих температурах це не надовго. До того ж є діти з підвищеною чутливістю до цього препарату. Парацетамол випускається під різними назвами (Панадол, Еффералган, Дофалган, Калпол, Мексален, Доломол, Тайленол) у вигляді сиропу, свічок, порошків і таблеток. Найбільш ефективний препарат у вигляді сиропу, а на ніч рекомендують використовувати ректальні свічки.

  Більш ефективно знижує температуру Ібупрофен (Нурофен, Ибуфен). Хоча менш безпечний у порівнянні з Парацетамолом в розвитку побічних ефектів.

  Заборонено давати дітям для зниження температури Ацетилсаліцилову кислоту, Антипірин, Амідопірин, Фенацетин, Анальгін та препарати на їх основі.

  Слід обов'язково викликати лікаря, якщо:


 • підвищена температура тіла у малюка до року (особливо до двох місяців життя);

 • ви бачите ознаки зневоднення («запалі очі, мала кількість сечовипускань, немає сліз, сонливість, апатія,неприємний запах з рота);

 • дитина мало п'є рідини;

 • блювота або пронос;

 • судоми;

 • висип на тілі або крововиливи;

 • дихання занадто повільне, занадто швидке або утруднене;

 • лікар вже оглядав, але стан погіршився. • Розумне використання жарознижуючих препаратів у дітей лікарями і батьками має бути засноване на більш строгому підході до їх призначенням і на зниженні частоти введення цих препаратів. Наведені вище рекомендації до застосування жарознижуючих були напрацьовані протягом багатьох років роботи.