Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як очистити жуйку з одягу

Як очистити жуйку з одягу

Додано: 16.10.14
Рубрика: Дім і затишок
Як очистити жуйку з одягуПеред тим як застосовувати той чи інший спосіб постарайтеся прибрати максимальна кількість жуйки, а те, що залишилося можна видалити одним з наступних способів, бажано вибрати найбільш безпечний для одягу. Ефективно буде поєднання декількох варіантів.

Перший і найвідоміший метод - це заморожування. Деякі умільці пропонують помістити зіпсовану річ у холодильник. Але можна просто покласти кілька шматочків льоду (бажано сухого) в поліетиленовий пакет, помістити його на прилиплу жувальну гумку і залишити до тих пір, поки вона не охолоне і не буде кришитися. Після цього акуратно отскребите її від одягу.

Є й протилежний запропонованим - високотемпературний спосіб, але використовувати його можна тільки в тому випадку, якщо тканина очищається речі витримає нагрівання до 100ос. Покладіть забруднений річ забрудненням на аркуш паперу (краще промокальним) і пропрасуйте праскою. Жуйка повинна залишитися на папері.

Існує спосіб за принципом «клин клином»: потрібно взяти використану жуйку, ретельно розім'яти її в руках, приклеїти до зіпсованого місця на одязі, а потім відірвати. Разом з відірваною «нової» жуйкою відірветься і частина тієї, яку ви намагаєтеся видалити. Таким чином, повторюючи подібні махінації раз за разом, ви зможете видалити всю жуйку.

Можна використовувати хімічний спосіб, але діяти треба акуратно, щоб не пошкодити волокна і не зіпсувати колір, тому, спочатку спробуйте вибране речовина на невеликій ділянці тканини.

Растворят жуйку бензин (бензол), уайт-спірит, ацетон (рідина для зняття лаку), денатурований спирт, спрей для охолодження травм. Деякі джерела радять застосовувати молочко для зняття макіяжу або плямовивідник. Після застосування будь-якого розчинника потрібно випрати одяг, щоб не залишилося плями.

Якщо запропоновані механічні спобличчя не допомагають, а хімічний використовувати ви побоюєтеся, то можна здати зіпсовану одяг у хімчистку, де фахівці очистять річ, не зіпсувавши її. Звичайно, послуги хімчистки досить дороги, але якщо якісна річ і цінна, можливо, краще не ризикувати, займаючись самодіяльністю.