Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чим чистити срібло в домашніх умовах

Чим чистити срібло в домашніх умовах

Додано: 16.10.14
Рубрика: Дім і затишок
Чим чистити срібло в домашніх умовахТрохи історіїЩе в стародавньому світі було відомо про сріблі, його застосовували в багатьох сферах життя. Унікальні властивості цього металу, серед них особливе місце займає відбивна здатність, ковкість, пластичність і бактерицидні властивості. З срібла робили дзеркала, прикраси, предмети культу, гроші, посуд і предмети обличчястої гігієни.

Найдавніші знахідки срібних виробів датуються 4-5 тисячоліттям до н.е. і знайдені вони, в основному, в країнах Середземномор'я. Листове срібло використовувалося у вбранні королівських осіб стародавнього Єгипту, в Криму при розкопках були виявлені срібні пряжки воїнів, які датуються Х століттям до н.е.

Хімічні властивостіСрібло - рідкісний метал, відносний відсоток вмісту його в земній корі становить 1·10-5 . Відомі випадки, коли були знайдені брили срібла вагою понад 20 т. Але ці випадки досить рідкісні, так як срібло хімічно більш активно, ніж золото, самородки срібла в природі зустрічаються рідше, ніж золото або мідь. Вміст срібла в морській воді становить приблизно 004 мкг/л, що на порядок вище концентрації золота.

У фармацевтиці використовують білкове колоїдне срібло - протаргол і коларгол. До появи антибіотиків срібло використовувалося як сильний бактерицид для обробки слизових оболонок.

При контакті води зі стінками срібного посуду утворюються позитивно заряджені іони срібла, в результаті чого вода стерилізується. Це властивість металу досі використовується в побуті.

Причини потемніння сріблаНаліт сульфіду срібла викликає потемніння срібних виробів. Цей наліт на сріблі утворюється при наявності вологого повітря і найменших слідів двовалентній сірки. Двухвалентная сірка використовується при виготовленні гуми, входить до складу харчових добавок, протизапальних і противоожогових засобах, присутній в сірководні, в газі, утворюється в результаті гниття білків.

Таким чином, наша звичайна середовище проживання шкідлива для цього металу. Знаходження срібних виробів на відкритому повітрі в будь-якому разі призведе до їх потемніння.

Тому необхідно знати всі методи очищення срібла в домашніх умовах, вибрати для себе найбільш підходящий варіант, і періодично їм користуватися. Тоді срібні вироби будуть радувати вас, і викликати захоплення ваших гостей.

Чим чистити срібло в домашніх умовах


Корисні поради по чищеннюПри чищенні срібла нашатирним спиртом, амонію або аміаком виріб із срібла на час стає більш м'яким і виріб можна пошкодити. Тому необхідно дбайливо ставитися до виробів, що побував у такому розчині.

Вироби з натуральними або штучними каменями миють тільки в мильному розчині! Потім ретельно промивають і просушують.

Попередня підготовка виробівВимити срібний виріб в теплій мильній воді або в теплій мильній воді з додаванням нашатирного спирту. Акуратно зчистити всі видимі сторонні забруднення.

Також можна вимити вироби в теплій воді з додаванням харчової соди (1 ст. ложка на літр води).

Механічна чистка сріблаНеобхідно пам'ятати, що будь-який механічний вплив призводить до утворення мікроподряпин. Ось кілька способів механічного очищення.

Почистити сумішшю зубного порошку з нашатирним спиртом, нанесеним на щіточку або фланелеву ганчірочку.

Протерти ганчіркою, змоченою підігрітим 6%-му розчином оцту.

Відполірувати зубною щіткою з нанесенням губної помади.

Відполірувати гумкою.

Відполірувати зубною пастою, нанесеної на зубну щітку.

Вимочування срібних виробів в розчинахЦі методи найбільш щадні для поверхні срібних виробів, однак вимагають часу і терпіння.

Відмочувати 10-15 хвилин у 10% нашатирному спирті

Відмочувати протягом декількох годин в розчині солі (1 ч. ложка на склянку води)

Відмочувати 2-3 години у воді з сирим нарізаною картоплею.

Відмочувати у 5-10%-му розчині сірчаної кислоти (взяти з автомобільного акумулятора і розбавити водою з-під крана) в скляному або фарфоровому посуді. Для прискорення процесу можна нагрівати розчин з виробом на водяній бані.

Відмочувати в підігрітому розчині 10% - ї мурашиної кислоти. Розчин налити в скляну посуд і гріти на водяній бані, контролюючи процес очищення.

Чим чистити срібло в домашніх умовах


Кип'ятіння срібних виробівКип'ятити срібло бажано в скляному посуді і на водяній бані. Будьте обережні: нагрівання рідин є каталізатором всіх хімічних реакцій. Ось кілька рецептів розчинів для кип'ятіння.

Прокип'ятити 15-30 хв у розчині лимонної кислоти (100гр. на 07л води) з додаванням мідного дроту.

Прокип'ятити 10-15 сек в розчині харчової соди (1-2ст. ложки соди на 05 л води) з додаванням харчової фольги.

Прокип'ятити в Кока-колі 3-5 хвилин.

Прокип'ятити 15 сек у сольовому розчині (1 ст. ложка солі на 1 л води) з шкаралупою двох курячих яєць.

Прокип'ятити 10-15 хв у сольовому розчині (1 ч. ложка солі на склянку води)

Прокип'ятити 2-3 хв з пральним порошком.

Заключний етап чищенняПо закінченні очищення будь-яким з перерахованих вище методів виріб необхідно промити чистою водою і відполірувати насухо чистою фланелевою ганчірочкою.

Ці методи очищення підходять для срібних предметів без наявності в них дорогоцінних природних чи штучних каменів.

Професійні методи очищення срібних виробівВ даний час у продажу є широкий асортимент професійних засобів по догляду за сріблом в домашніх умовах. Серед них є піни, спреї і гелі для полірування та очищення, серветки і рукавиці для догляду за сріблом. Бувають також спеціальні розчини для чищення столового срібла в ємностях до двох літрів.

Зазвичай в магазинах, що реалізують такі кошти, пропонуються і засоби для зберігання срібних виробів.

Як зберігати срібні виробиЯк вже описувалося вище, срібло темніє на вологому повітрі в присутності сірковмісних сполук. Тому головне завдання при зберіганні срібних предметів - це зробити повітря сухим і обмежити доступ газів в ємність для зберігання.

Зберегти блиск допоможе правильно організоване місце для зберігання: вироби загорнути в лляну або бавовняну тканину, кожен виріб окремо від іншого. Покласти поруч спеціальну папір або тканину, у яких міститься активоване карбон або срібна сіль. Можна обійтися і підручними засобами - активованим вугіллям і силікагелем.

У будь-якому випадку зберігати срібні вироби треба в закритому ящику чи сумці, далеко від джерел тепла в сухому приміщенні.