Корисні поради
на всі випадки життя
» » ЗАГАДКИ ПРО СОНЦЕ ДЛЯ ДІТЕЙ

ЗАГАДКИ ПРО СОНЦЕ ДЛЯ ДІТЕЙ

Додано: 16.10.14
Рубрика: Сценарії
ЗАГАДКИ ПРО СОНЦЕ ДЛЯ ДІТЕЙ
[b] Загадки [/b] розвивають дитяче мислення,а багато загадки з підступом дозволяють дитині поглянути на ,здавалося б,загальновідомі речі зовсім іншими очима.
Розгадування загадок допомагає розвиватися дитині всебічно, цей факт був помічений ще в давні часи. Ми знайшли і оприлюднили для вас на цій сторінці самі [b] популярні загадки про сонце для дітей [/b] розгадування яких обов'язково принесе вашій дитині задоволення. Існує думка, що поява загадок пов'язано зі страхом наших предків перед непізнаними силами природи. Люди боялися розсердити природу, сказавши щось не так, тому почали описувати предмети, порівнюючи їх з чимось схожим, але не називаючи їх уголос. Час минав, багато примхи природи людина зміг пояснити з наукової точки зору. Але гра в розгадування загадок визнана корисною для будь-якого віку і стала настільки улюбленої, що в неї продовжують грати і в сучасному світі.

Основний плюс загадки - вона розвиває нестандартне мислення у дитини, яка виростає допитливим людиною, йому дуже цікаво, що ж відбувається навколо і які причини даних явищ. Дитя грає, намагається пригадати, де він бачив предмет, схожий на описаний, як він називається, відбувається тренування пам'яті. Ось деякі [b] загадки про сонце,які підійдуть для дітей [/b] молодшого дошкільного віку :

[b] Ти весь світ обігріваєш
І втоми не знаєш,
Посміхаєшся в віконце,
А звати тебе
Сонце

Без нього плачемся,
А як з'явиться,
Від нього ховаємося.
Сонце

Що вище лісу,
Краше світла,
Без вогню горить?
Сонце [/b]

Для дитини проста загадка про сонечко стає складним завданням, яке не можна вирішити тільки за допомогою логіки. Йому доводиться підключати всі свої знання, щоб її вирішити. Питання змушує малюка звертати увагу на дрібниці: кольору і форми. Щоб знайти відповідь він вивчає велику кількість інформації про предметах і явищах. І головне - він сам цього хоче, батькам не доводиться змушувати дитя вчитися.

Загадку можна назвати першою енциклопедією дитини, яка в доступній формі покаже йому як влаштований цей світ, хто його мешканці, передасть мудрість предків і збагатить його масою нової інформації. Психологи та педагоги відзначають велику вплив загадки для правильного розвитку дитини і майбутнього формування обличчястості людини. Різні цінності дитині (моральні, естетичні) теж легше засвоїти за допомогою загадок. У цих питаннях можна дізнатися так багато цікавих фактів.


Загадка показує малюкові, що на одні і ті ж вежи можна смитися з різних ракурсів: сонечко не тільки кругле, воно жовте і тепле і велике. Хлопці із задоволенням поринають у процес розгадування загадок. Давайте подивимося ще деякі загадки про сонце та місяць для маленьких дітей :

[b] Добре, гарне, на всіх
смиться, а на себе не велить.
Сонце

Вночі по небу гуляю,
Тьмяно землю висвітлюю.
Нудно дуже мені одній,
А звуть мене
Місяцем

Рано вранці я прокинуся,
Посмлюся - і засмеюсь,
Адже в моє віконце
Яскраво світить
Сонце

Вночі на небі один
Золотистий апельсин.
Минули два тижні,
Апельсина ми не їли,
Але залишилася в небі тільки
Апельсинова долька.
Відповідь: Місяць,яка перетворилася в місяць

Хто входить у вікно
І не розкриває його?
Сонце [/b]

З допомогою загадки розвивається і мовний апарат дитини, вивчаючи з ним незнайомі раніше слова, показуючи як одне слово може мати на увазі під собою різні дії або речі. Діти люблять запам'ятовувати загадки, особливо римовані, загадувати їх однолітків, батьків, бабусі з дідусем. Просіть його іноді загадати вам що-небудь таке.
ЗАГАДКИ ПРО СОНЦЕ ДЛЯ ДІТЕЙ