Корисні поради
на всі випадки життя
» » 2-й ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ (ОЗНАКИ)

2-й ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ (ОЗНАКИ)

Додано: 16.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
2 тиждень вагітності

2-й ТИЖДЕНЬ ВАГІТНОСТІ (ОЗНАКИ)
[b] ОЗНАКИ ВАГІТНОСТІ ЧЕРЕЗ 2 ТИЖНІ З МОМЕНТУ ЗАЧАТТЯ [/b]

За деякими, цілком чітким симптомів можна визначити, що довгоочікувана вагітність вже настала і її приблизний термін - 2 тижні. Звичайно ж, будь-яка жінка проведе тест на вагітність . Якщо смуги яскраві, можна зробити фото, щоб зафіксувати індикатор тесту, що свідчить про початок своєї вагітності (всього 2 тижні!) для майбутнього сімейного альбому.

Іноді результат тесту може бути не зрозумілий (друга полосочка блідо-рожева і майже непомітна). А ось деякі додаткові ознаки заявлять про вагітність на 2 тижні і не залишать сумнівів.

Які ознаки вказують на те,що жінка дійсно вагітна ? Найчастіше [b] 2 тиждень вагітності супроводжується наступними реакціями організму: [/b]

Болить груди, молочні залози чутливіші , ніж це бувало раніше при місячних. Такий ознака завжди з успіхом застосовували наші бабусі для самодіагностики.

На другому тижні болить низ живота так, як це зазвичай буває перед менструацією, однак місячних виділень не буде.

Змінюється апетит, з'являються нові, сильні смакові пристрасті.

Може трохи нудити, особливо вранці . Дуже рідко 2 тиждень вагітності супроводжується токсикозом з такими сильними його проявами, як нудота і блювання.

Трохи підвищується загальна температура тіла - до цього явища призводить прискорення обміну речовин в організмі майбутньої мами. Якщо ж звичайна температура в нормі, то на її тлі будуть підвищені ректальні показники температури (термометр вводять в задній прохід).

Збільшується кількість сечовипускань, які можуть призвести до певного дискомфорту.

Артеріальний тиск може бути трохи знижений і проявлятися втомою, а також легким запамороченням.

Жінка іноді відчуває незначне нервове напруження, легке роздратування дуже нагадує передменструальний синдром (може залишитися непоміченим, якщо це явище стало звичним).


В такому ранньому терміні розвитку (2 тижні) вагітності ніякі фото при обстеженні УЗД не дадуть повної картини, адже життя і розвиток майбутнього дитинчати тільки починають свій відлік. У деяких жінок в цей період практично не проявляються перші ознаки настала вагітності .


[b] ТЕРМІН ВАГІТНОСТІ 2 ТИЖНІ ВІД ЗАЧАТТЯ (ЩО ВИДНО НА УЗД) [/b]

[b] Минулі 2 тижні вагітності [/b] від моменту зачаття характеризуються процесами, які активно готують організм жінки до овуляції.

Овуляционний цикл характерний тим, що в жіночих яєчниках розвиваються близько 20 фолікулів. Але тільки один з них (домінантний) може пройти через стінку яєчника, потім лопнути і вивести в маткову трубу яйцеклітину.

За 12 годин до виходу фолікула з яєчника на 2 тижні вагітності знімок УЗД може показати перевершує інших фолікул з горбком, де починає дозрівати яйцеклітини.

У цей же самий час ендометрій матки готується до зустрічі заплідненої яйцеклітини (імплантації). Певні гормони, які виробляє яєчник, змушують оболонку матки товщати, викликаючи посилення обмінних процесів.

У тому місці, звідки виходить фолікул, утворюється розрив (стигма). Багато жінок відчувають дискомфорт або біль при овуляції саме у 2-тижневому терміні вагітності, адже при розриві фолікула утворюється невелика кількість крові і місцеве роздратування.

Після овуляції на УЗД вже не видно фолікула, а про майбутню [b] вагітності в 2 тижні [/b] можна судити по наявності скупчення рідини навколо яєчника і «жовтому тілі» на місці фолікула. Сама ж яйцеклітина поки зовсім незначна.

Завершення овуляції приносить майбутнім мамам відчуття припливу енергії та повноти життєвих сил - гормони починають працювати «за двох».

З найперших днів вагітності (термін 2 тижні) необхідно підтримувати фізичну форму з допомогою гімнастичних вправ , зарядки вранці виконувати вправи Кегеля ,а також правильно харчуватися, так як для успішного розвитку плоду потрібен повноцінний набір мікроелементів. Слід вже тепер виключити з щоденного раціону тістечка та інші калорійні солодощі, ковбасу, смажене жирне м'ясо і сосиски. Мова йде про продукти, сприяють набору ваги і несумісних з поняттям здорового харчування.

Інсмідуальну дієту з урахуванням всіх особливостей найкраще підбирати разом з лікарем, а надалі стежити за набором ваги.

[b]
ТЕСТ НА ВАГІТНІСТЬ ПІСЛЯ ЕКЗ [/b]

Для жінок з порушеннями репродуктивної функцій єдиною надією завагітніти і народити малюка є екстракорпоральне запліднення, проте після ЕКЗ (або більш відомого, як «запліднення в пробірці») досить складно зберегти вагітність. Причина в тому, що такі жінки, як правило, вже не молоді до того ж у них залишається весь комплекс хронічних захворювань і порушень, які власне і викликали безпліддя .

Близько третини всіх випадків вагітності після ЕКЗ мимовільно перериваються в перші три місяці.
[b]
Основні причини, що призводять до викиднів: [/b]

вроджені зміни хромосом статевих клітин;

антифосфоліпідний синдром (підвищення згортання крові);

присутність «ворожих» антитіл, викликаються супутніми хронічними захворюваннями;

запальні стани матки, а також аутоімунні зміни тканин, як слідства вірусних або бактеріальних інфекцій (викликаються цитомегаловірусом, энтеровирусом, вірусом простого герпесу, а також мікоплазмозом тощо);

порушення роботи ендокринної системи, знижують рівень «потрібних» гормонів (недостатність функції жовтого тіла, знижений рівень вмісту естрогенів, а також гіперандрогенія).

[b] У другому, третьому триместрі вагітності розвитку майбутнього дитинчати загрожують такі фактори: [/b]

внутрішньоутробне інфікування плода в результаті хронічних захворювань, що протікають в організмі жінки;

виношування більше двох плодів, багатоплідність зустрічається у чверті ЕКО-мам;

порушення обмінних процесів в організмі матері викликають плацентарну недостатність (можуть бути причиною затримки внутрішньоутробного розвитку та призвести до загибелі плоду).

Враховуючи всі ризики, лікарі призначають відразу ж після екз-зачаття препарати, які будуть підтримувати і зберігати вагітність.

Перші ознаки вагітності після екстракорпорального запліднення проявляються точно таким же чином, як і у випадку природного зачаття. Через 2 тижні після ЕКЗ можна самостійно провести перший тест на вагітність. Однак достовірної буде лише лабораторна діагностика: аналіз, що визначає вміст в крові гормону ХГЛ . Підвищення рівня ХГЛ у порівнянні зі звичайними показниками (5 ммо/л) до 25-100 ммо/л дозволяє успішно діагностувати вагітність.

На 21 день після ЕКЗ лікарі проводять ультразвукове дослідження, мета якого підтвердити вагітність і визначити кількість і маточне розташування плодових яєць.

[b] ЕКО-вагітність відрізняється деякими характерними симптомами: [/b]

біль у поперековому відділі, що «віддає» в ноги;

проявом або безсоння або сонливість;

покаливаниями внизу живота;

розладами травлення;

головними болями, запамороченням.


[b] НАСКІЛЬКИ НЕБЕЗПЕЧНА ВАГІТНІСТЬ ЧЕРЕЗ МІСЯЦЬ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ [/b]

Як правило, вагітність незабаром після пологів стає шоком для молодої мами, адже в цей період зачаття ніхто не чекає.

Завагітніти може жінка, яка не годує груддю. Здатність жіночого організму до нового зачаття і нової вагітності відновлюється з шостого тижня з дня пологів (через півтора-два місяці після пологів).

Не звертаючи уваги на слабкі симптоми (рідкісна нудота, нездужання, смакові уподобання, зниження артеріального тиску), жінка може не здогадуватися про свій «цікавий стан» тривалий час.

У деяких випадках [b] вагітність настає після пологів [/b] у годуючої мами.

Для підтримки лактації та якісного грудного молока організм витрачає великий запас вітамінів і мікроелементів (цим пояснюється випадання волосся і руйнування зубів у багатьох жінок, які годують груддю). Нова вагітність у цей період послужить додатковим навантаженням для ослабленого пологами організму. А змінився гормональний фон матері не зовсім підходить первістку і може вплинути на смак молока. Часто дітки самі відмовляються брати груди, але якщо цього не відбувається, фахівці радять перервати грудне вигодовування, щоб налаштуватися на нову вагітність.

Втіхою і нагородою всім матусям служить той факт, що другі пологи бувають більш легкими і короткими, ніж перші. До того ж друга дитина приносить у дім вдвічі більше радості, а у старшенького брата або сестрички з'являється вірний товариш для ігор. Мінімальна різниця у віці дітей має масу переваг і тільки один тимчасовий недолік (труднощі перших місяців режиму немовляти), про яку щасливі батьки швидко забувають, як тільки діти підростуть.

Чудово, що у діток будуть спільні інтереси, іграшки й спільні ігри. В такому віці легше вирішується проблема ревнощів, адже старший дитина майже не пам'ятає того часу, коли він був у батьків єдиним і сприймає молодшенького ніби той завжди був поруч. Батькам не доведеться заново звикати до нового режиму, так як вони продовжують вести звичний спосіб життя.

Багато жінок цікавляться - [b] чи можливо завагітніти через місяць після пологів [/b] . Так,існує досить висока ймовірність того,що через місяць жінка знову може стати вагітною . Але слід серйозно підійти до питання захисту від небажаної вагітності в такий короткий проміжок часу після пологів. Справа в тому,що за 9 місяців виношування малюка організм жінки сильно виснажується,випробовуючи серйозні навантаження. Тому дуже бажано зробити перерву між пологами і наступною вагітністю не менше восьми місяців.


[b] ЯК ПРОХОДИТЬ ВАГІТНІСТЬ ПІСЛЯ ЛАПАРОСКОПІЇ ЯЄЧНИКІВ [/b]

Лапароскопія є сучасним методом оперативного лікування багатьох захворювань статевих органів та черевної порожнини.

Найбільш часто застосовують такі операції в гінекології для лікування безпліддя , тому широко відомі випадки настання бажаної вагітності після лапароскопії.

Проводять операцію під загальним наркозом, замість одного традиційного розрізу при цьому методі роблять кілька проколів або невеликих надрізів на тілі. Хірурги використовують оптичний апарат - лапароскоп, що дозволяє з допомогою камери переглядати порожнини і тканини, а інструменти вводять через спеціальні трубки.

[b] Під час подібних маніпуляцій проводять як діагностику, так і оперативні дії: [/b]

проводять розсічення спайок;

відновлюють прохідність маткових труб;

видаляють кісти;

після діагностики полікістозу яєчників розтинають їх зовнішню оболонку і проводять лікування за допомогою лапароскопа.

Ймовірність [b] завагітніти після лапароскопії [/b] дуже висока, операція найбільш щадним чином відновлює природні процеси зачаття і овуляції.

Після лапароскопії яєчників повинен пройти відновний період, що займає зазвичай 3 - 4 місяці, а подальший наступ вагітності залежить від інсмідуальних особливостей кожного жіночого організму.

Шви після операції лапароскопії мають вигляд невеликих рубців від надрізів, вони швидко заживають, а через кілька місяців стають практично непомітними.

Через три дні після завершення операції на яєчники жінка зможе приступити до роботи. На час відновного періоду вводяться обмеження: на протязі 2-3 тижнів жінці слід уникати фізичних навантажень (у тому числі інтимних відносин).


[b] ЯК ПЛАНУВАТИ ВАГІТНІСТЬ ПІСЛЯ ПРИЙОМУ ПРОТИЗАПЛІДНИХ ТАБЛЕТОК [/b]

Дія сучасних протизаплідних таблеток проявляється у придушенні активності жіночих яєчників після зміни гормонального фону. Розрахована мінімальна доза гормонів не впливає на саму яйцеклітину, а тільки пригнічує процес овуляції. Такі препарати необхідно приймати курсом , а після закінчення прийому протизаплідних таблеток і відновлення нормального рівня гормонів можна завагітніти.

Упаковку таблеток потрібно обов'язково допити до кінця, а потім почекати наступного циклу. Про повне відновлення роботи яєчників і овуляції буде свідчити регулярний менструальний цикл. Іноді для відновлення овуляції досить двох тижнів, а деяким жінкам доводиться чекати кілька місяців.

Якщо контрацептиви приймалися безперервно протягом кількох років, то, швидше за все, репродуктивні функції будуть придушені ще якийсь час. На термін відновлення впливає, головним чином, [b] вік жінки: [/b]

до 25 років - кілька місяців;

до 30 років - приблизно рік;

після 35 років - знадобиться чекати кілька років.

Головне, [b] що потрібно знати про протизаплідних таблетках [/b] : вагітність настає і протікає безпечно для мами і без ризику для плода після припинення прийому таких препаратів.

Звичайно, для власного спокою, можна дочекатися відновлення циклу, а потім вже пробувати зачати дитину.


[b] ЯК ПРОХОДИТЬ ВАГІТНІСТЬ ПІСЛЯ ЧИЩЕННЯ (ВИШКРІБАННЯ) [/b]

Молода жінка в змозі завагітніти відразу ж після проведеного вискоблювання (чищення) порожнини матки, коли немає особливих ускладнень у вигляді серйозних пошкоджень стінок цього органу.

Велике значення має причина, по якій проводилася чистка утроби жінки, і наскільки давньою і складною була операція. Такі дії проводять для переривання вагітності, у разі викидня, для видалення поліпа або залишків плаценти після пологів, які проявляються сильною кровотечею.

В результаті проведеного вискоблювання матка серйозно травмується. Потрібно повне обстеження та лікування, після якого лікар визначить термін для планування довгоочікуваної вагітності.

Нерідкі випадки, коли після чищення (особливо небезпечною для першої вагітності) у жінки виникають проблеми із зачаттям. Виною всьому пошкодження утроби - для їх усунення знадобиться лікування медикаментами або оперативне втручання.

Лікар буде стежити за самопочуттям жінки, проведе контроль температури її тіла, а також поспостерігає за виділеннями, щоб не пропустити можливі ускладнення у вигляді повторного інфікування.

Ще однією сумною [b] причиною для проведення чищення [/b] може служити загибель плода після завмерлої вагітності . В такому випадку просто не обійтися без видалення всіх залишків. Оперативне втручання після завмерлої вагітності на пізніх термінах - це неминуча чистка.
[b]
Після вискоблювання можуть проявити себе наступні ускладнення: [/b]

зміна функцій згортання крові;

розвиток захворювань запального характеру;

утворення спайок;

перфорація (порушення внутрішньої цілісності).


[b] ВАГІТНІСТЬ ПІСЛЯ КРОВОТЕЧІ [/b]

Існує помилкова думка, що у деяких жінок з настанням вагітності не припиняється менструація . Тільки в першому триместрі незначні кров'янисті виділення можуть нагадувати менструальні і збігатися з ними по термінах, але мають зовсім іншу природу. Тому правильніше буде говорити не про менструальних виділеннях після вагітності, а про причини кровотеч під час протікання вагітності.

В момент впровадження плодового яйця від стінки матки можуть відділятися частини слизової оболонки - вони виходять назовні у вигляді кров'янистих виділень коричневого або червоного кольору . Виділення можуть супроводжуватися спазмами, не рясні і проходять через кілька днів. За момент часу закріплення в матці яйцеклітини збігається з початком менструації, а виділення вводять багатьох жінок в оману.

Поширеною [b] причиною кров'яних виділень на ранніх термінах [/b] є ерозія шийки матки , викликана посиленим припливом крові до цього органу під час вагітності. Кров з піхви може виділятися після статевого акту або навіть без контакту, жінка не відчуває болю, а виділення спонтанно припиняються.

Так само безболісно в ці терміни кровоточать поліпи - нешкідливі пухлини, які виростають у самій матці або шийці.

Питання про видалення поліпа вирішує лікар (при цьому вишкрібання не потрібно), але найчастіше поліп відмирає сам. Одночасно з видаленням поліпа проводять лікування, яке компенсує втрати жінкою крові і збереже вагітність.

Тим не менш, після факту встановленої вагітності будь кровотечі є ознакою патологічного процесу. Слід негайно звернутися до лікаря, який «веде» вагітність, щоб встановити причину хворобливого стану і призначити необхідне лікування.


[b] ВАГІТНІСТЬ ПІСЛЯ ВЖИВАННЯ ДЮФАСТОНА [/b]

Важко собі уявити, що кілька десятиліть тому діагноз «безпліддя» з причини нестачі гормону прогестерону був вироком для жінок. А сьогодні лікарі призначають після обстеження препарат «Дюфастон» , який заповнює дефіцит прогестерону при вагітності і допомагає при зачатті, а також при виношуванні здорового малюка.

Вважається, що ліки не шкодить плоду і матері. Лікарі-гінекологи радять препарат дюфастон тим жінкам , які, маючи прогестероновую недостатність, бажають завагітніти. Це ліки призначають під час першої половини вагітності і здоровим жінкам, коли існує загроза викидня.

Всі гормональні засоби підбираються строго за інсмідуальною схемою лікування. Приймати «Дюфастон» самостійно не можна - інакше може бути завдано шкоди вашому здоров'ю.

[b] Дозування «Дюфастона» [/b] і тривалість прийому визначається лікарем, який враховує наявність інших патологій, дані УЗД і аналізів, умови розвитку плода. Приблизно після 20 акушерської тижні плацента стає здатна виробляти потрібну для збереження вагітності кількість гормонів, тому медикаментозну підтримку «Дюфастоном» плавно припиняють. Так намагаються уникнути різкого зниження рівня прогестерону в крові , щоб організм не відреагував зміною тонусу матки.