Корисні поради
на всі випадки життя
» » Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Додано: 16.10.14
Осінні вироби з овочів та фруктів своїми руками

Осінні вироби з овочів та природних матеріалів
ОСІННІ ВИРОБИ З ОВОЧІВ СВОЇМИ РУКАМИ В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Щоб зробити осінні вироби своїми руками разом з дітьми в домашніх умовах, знадобиться гострий ніж. Тому такі незвичайні і красиві вироби можна робити лише під наглядом дорослих. На жаль, створені з різноманітних овочів і фруктів вироби своїми руками швидко псуються, тому недовговічні, але вони приносять величезну радість тим, хто їх робить, і тим, хто на них смиться.

Приготуйте обов'язково звичайні зубочистки для скріплення деталей поробок з овочів і фруктів , зроблених своїми руками.

Осінні вироби,виготовлені будинку своїми руками з натуральних матеріалів в домашніх умовах стануть прекрасним і корисним заняттям з дітьми. Обов'язково залучайте дитину у творчий процес виготовлення виробів , зацікавлює його дозвіллям такого роду. Тим більше що осінь є благодатним часом для творчості. Подібними виробами на тему "Осінь" можна прикрашати приміщення групи в дитячих садках або власні дитячі кімнати. Тим самим ви зможете продовжити чарівність цієї смної пори,відрізняється буйством фарб.

Спільне творчість по виготовленню осінніх поробок разом з дитиною надасть великий вплив на розвиток його обличчястості і поліпшить ваші з ним стосунки. Зовсім не обов'язково купувати готові набори або дорогі матеріали, щоб виготовити такі вироби в осінній період. Природний матеріал стане вам добрим помічником в цій справі.


Натуральні матеріали - це джерело для розвитку творчих здібностей дітей, які викликають уяву і фантазію. Найбільш поширеними природними матеріалами для виготовлення виробів в домашніх умовах є жолуді, шишки, каштани , гілки і кора дерев, шкаралупа горіхів, квіти і листя рослин, черепашки .
Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Існує безліч варіантів виготовлення поробок з овочів і цілих композицій з природних матеріалів з використанням разом з жолудями, каштанами і ялиновими гілками пластикових пляшок (можна зробити їжачка, дерево), наприклад. Досить викласти всі зібрані заздалегідь матеріали і пофантазувати разом з дитиною. Діти самі зможуть уявити, що можна виготовити з того чи іншого осіннього природного матеріалу , додавши до композиції непотрібні підручні речі, знайдені в коморі або в коморі. Вам залишиться лише допомогти їм зібрати виріб, а також додати необхідні штрихи, наприклад, очі, вусики і інші дрібниці.
Осінній час, багате різноманітними овочами, допоможе створити найрізноманітніші вироби на будь-яку тематику . Вироби з овочів можна також робити і навесні в домашніх умовах, наприклад, з залежалися на антресолях кабачків.
Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Такий овоч, як цибуля, є не тільки корисною рослиною, але і побічно буде сприяти розвитку дитини. Ви можете краще познайомити малюка з законами природи. Не забудьте ближче до весни розмістити цибулинки в баночки з водою. Дитина буде із задоволенням кожен день спостерігати за з'являються з цибулини корінням, а потім за проклевивающимися зеленими пір'ям.

Підробки з овочів можна робити, наприклад, з картоплі. Вони легко виготовляються, а форма бульби підкаже, якою буде майбутня цікава дрібничка.

З картоплі малюки самі зможуть зробити, наприклад, їжачка. Для цього необхідно взяти картоплю рівною витягнутої форми, зубочистки і пластилін . Далі - зовсім просто. Прикріпіть з одного боку картоплі пластилінові очки і носик, а зверху понатикайте зубочистки. Вони виконають роль голок їжачка. Зверху голок можна зафіксувати пластилінові грибочки і яблучка . Можна приколоти який-небудь підсушений листочок. Все буде залежати від вашої фантазії та ідей вашої дитини.
Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Іноді мами скаржаться, що дитина погано їсть. Зробіть, наприклад, разом з ним симпатичну лисичку з морквини. Напевно, після гри з нею дитині захочеться з'їсти їстівну саморобку "підробку".

Для виготовлення лисички в домашніх умовах треба взяти досить товсту моркву. Очистіть її і виріжте лапки, мордочку, хвостик і тулуб. Акуратно зробіть на мордочці вушка, складіть на тарілочці фігуру лисиці. Можна пов'язати їй шарфик на шиї з капустяного листа. Очі і носик можна зробити з чорносливу.


ОСІННІ ВИРОБИ СВОЇМИ РУКАМИ З ОВОЧІВ (МАЙСТЕР КЛАС ТА ІНСТРУКЦІЯ З ФОТО)


Нижче ви знайдете докладні інструкції, за допомогою яких ви без праці зможете зробити цікаві осінні вироби з різних овочів і фруктів. Вироби своїми руками з різних овочів, зроблені разом з дітьми - це справжній творчий процес, що зміцнює систему сімейних відносин. У чому полягає користь цього творчого процесу для дітей:

- розвиток дрібної моторики у дітей, а, отже, і мови;

- посилення і розвиток уважності у дитини,сенсорні здібності ;

- формування посидючості. Активні діти особливо мають потребу в ній. Це стане прекрасною підготовкою до школи, де потрібно тривале сидіння за партою;

- вдосконалення мислення (творчого, художнього, просторового та іншого);

- становлення зорово-моторної координації. Деякі діти з працею можуть руками робити те, що бачать очі;

- виховання такої риси характеру, як доведення справи до кінця;

- відчуття дитиною власної значущості - те, що він може зробити сам і власними руками .

Дитячі поробки з овочів коли дітям інструкції дають батьки, є відмінним способом поліпшити відносини з дитиною:

- осінні вироби своїми руками та ще з справжнім майстер класом, стануть хорошою альтернативою нескінченним мультиків або комп'ютерним іграм. Процес їх виготовлення дозволить приємно провести час;

- вироби, створені своїми власними руками з всіляких овочів буде відмінною формою спільної діяльності дітей і батьків, яка серйозно розвиває і зближує обидві сторони творчого процесу;

- психологи вже давно стверджують, що спільна праця може зробити батьків і дітей справжніми друзями;

- проявлений батьками інтерес до дитячих справах викликає у дитини почуття довіри;
розвішування малюнків або виставлення дитячих виробів в будинку дозволяє відчути почуття поваги до нього з боку дорослих. Усвідомлення цього дуже важливо психологічно для дитини.

Восени стає особливо багато овочів і фруктів. Осінні вироби з різноманітних овочів, показаних на фото, стануть для вашої дитини справжньою казкою, зробленої своїми руками. Щоб перетворити морква, картопля, огірок дитячі поробки з овочів, досить дотримуватися нехитрою інструкції по їх виготовленню.

Необхідно розповісти дітям з самого початку, що фрукти і овочі є продуктами харчування, вимагають до себе дбайливого поводження навіть тоді, коли закінчився день народження або свято.

Вироби, виготовлені з фруктів і овочів, можна використовувати як ялинкові іграшки або в ляльковому або настільному театрі, а також в якості подарунки до різних свят - Нового Року , Дня народження знайомих і друзів.

Крокодил з огірка (майстер клас)

Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Щоб зробити крокодила, треба взяти один вигнутий огірок (для тіла) і один прямий огірок (для хвоста і голови). Зріжте товстий кінчик у прямого огірка. А сам огірок треба розрізати навпіл уздовж. Зробіть голову крокодила з однієї частини. Зуби вирізаються трикутником з боку м'якоті. Розріжте навпіл відрізану частину - вийдуть потилицю і ніжки крокодила.

Скріпити всі частини крокодила можна за допомогою сірників і зубочисток. Очі крокодила можна зробити з оливок, кружечків моркви, кукурудзи або горошку.

Як бачите, вийшов симпатичний і їстівний крокодил .


РОБИМО РАЗОМ З ДІТЬМИ ВИРОБИ ОСЕНІ З ОВОЧІВ ДЛЯ САДУ (ФОТО І МК)

Вироби золотий восени з овочів особливо актуальні, оскільки в цю чудову пору на ринках продається величезна кількість. Осінні різноманітні природні вироби в садок часто можуть прикрасити будь-тематичний свято і створити в дитячому саду святкову атмосферу на довгі місяці. До таких свят відносяться, наприклад, свято врожаю, осінній бал або популярний останнім часом міжнародний свято Хеллоуїн.

Вироби осені для дитячого саду можна зробити з таких овочів, як, наприклад, патисони. З них можна зробити оригінальні літаючі тарілки. Осінні вироби з овочів, як показано на фото, виготовити зовсім неважко. Для оригінальної літаючої тарілки знадобиться:

патисон;
кольорові канцелярські кнопки;
невелика пластикова пляшка з-під мінеральної води ;
кольоровий папір;
скотч і ножиці;
фольга.

Процес виготовлення:

акуратно обернути патисон фольгою. Обклеїти його з допомогою скотчу;

прикріпити кольорові канцелярські кнопки по колу патисона. Вони будуть виконувати роль віконець літаючої тарілки;

взяти невелику пластикову пляшку з-під мінеральної води, відрізати у неї денце і вставити його наверх патисона. Така споруда буде служити кабіною інопланетянина;

вирізати з кольорового паперу зірочки, і приклеїти їх по всій тарілці з допомогою скотча.
Ось і готова літаюча тарілка, яка стане прекрасною виробом з овочів, зроблена разом з дитиною. Її можна віднести в дитячий сад і похвалитися перед друзями.

Процес спільної творчості, коли ви робите осінні вироби з овочів для дитячого саду, є ще й виховним процесом. Творчість змушує дітей проявляти свою інсмідуальність. Крім того, спільне заняття творчістю дозволяє дітям позбавлятися від існуючих страхів, а також від нервової напруги. Буває, наприклад, що дитина боїться казкового вовка. Спробуйте намалювати і потім порвати на дрібні шматочки. Цим ви покажете, що всі страхи у нього залишилися позаду.

Загальні заняття зближують батьків і дітей, які відчувають близькість своїх батьків. Спільна справа показує інтерес до життя дитини. У процесі творчості у дітей формується і розвивається уява , необхідне для гармонійного розвитку. Якщо ви берете участь в житті дитини у ранньому віці, то ви відразу відчуєте, що коли настануть шкільні роки, все буде набагато простіше. Велике значення має самостійне мислення дитини в процесі творчості. Він не повинен слідувати шаблонам і схемами, а проявляти свою креативність.

Трактор з кабачків
може стати однією з осінніх поробок з овочів, як видно на фото. Для цього нам знадобиться два однакових за розміром кабачка, один кабачок поменше і один зовсім маленький кабачок.
Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Тепер приступимо до виготовлення трактора для дитячого садка. Залишимо цілим один з двох однакових кабачків. Другий такий же разрежем поперек, щоб вийшли дві однакові частини. Проте одна все ж таки буде трохи менше за обсягом з того боку, де раніше був квітка. З цієї частини будемо робити кабіну трактора. Трохи треба вирізати серцевину на кабіні таким чином, щоб вона злегка обхопила цілий кабачок. Потім прорізаємо в кабіні спинку і сидіння.

Друга половина кабачка піде на колеса, коли ми відріжемо два гуртка.

Середній кабачок призначається для маленьких коліс і керма. Відрізаємо три кружечка.

Тепер можна зібрати цілий трактор. Для цього необхідно покласти горизонтально цілий кабачок, а на нього встановити зроблену кабіну. Її можна закріпити за допомогою зубочистки крізь задню частину кабіни. При цьому зубочистка повинна кріпитися під деяким нахилом. Це зробить осінню виріб для садочка значно міцніше.

Тепер візьміть зубочистку і з її допомогою прикріпіть кабіну навскоси, крізь підлогу. Це треба зробити таким чином, щоб вільний кінчик зубочистки став основою для керма.

Великі і маленькі вирізані колеса необхідно прикріпити до основи також за допомогою зубочисток. Зверніть увагу, що встромляти їх треба не до кінця. В іншому випадку, колеса можуть і злетіти.

Самий маленький кабачок призначений для труби. Її необхідно приміряти до трактора, відрізати зайве. Беремо знову зубочистку і встромляємо її одним кінцем у трактор, а іншим - а трубу.

Від самого маленького кабачка відріжте два кружечки, які стануть фарами. Закріпіть їх на тракторі. Ось тепер саморобна виріб трактор з кабачків остаточно готовий і можна поповнити колекцію виробів дитячого садка з природного матеріалу.


ДИТЯЧІ ВИРОБИ НА ТЕМУ "ДИВОВИЖНІ ОВОЧІ" (КАРТИНКИ ТА ІНСТРУКЦІЯ З ФОТО)

Щоб діти були всебічно розвиненими обличчястостями, вміли майструвати цікаві речі своїми руками, наприклад, вироби на осінню тему "Овочі", з ними необхідно починати займатися вже з того моменту, коли вони тільки вчаться тримати предмети в руках.

Багато вихователів дитячих садків, педагоги і батьки, піклуючись про дитяче виховання, перебувають у постійному пошуку оригінальних ідей для занять з дітьми. Різнобічні модні методики чудово можуть доповнюватися творчими заняттями і завданнями в осінній період, за допомогою яких можна розкрити різноманітні здібності дітей. Творчі заняття, особливо в процесі створення різних виробів із природних дарів осені, сприяють розкріпаченню та зближенню всіх великих і маленьких учасників, задіяних у цьому процесі.

Вироби на цікаву тему овочів, розраховані на дитячу аудиторію, іноді спеціально бувають придумані дорослими, щоб з користю, цікаво і весело організувати спільне дозвілля. В принципі, ніякого значення не має, що за овочі опиняться в якості матеріалу для виробів (наприклад,гарбуз - посміться нижче майстер клас з фото з виготовлення з гарбуза смовижного світильника своїми руками ). В такому вечорі буде головним чудовий настрій усіх учасників процесу та їх позитивний настрій на творчість. Можна зробити саморобку своїми руками і без інструкції, - досить знайти на спеціалізованих ресурсах по рукоділлю фото з виробами з осінніх природних матеріалів і овочів,вибрати потрібний варіант і спробувати зробити таку ж в домашніх умовах разом зі своєю дитиною .
Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Завдання дорослих входить правильна організація процесу творчості. Батьки повинні зацікавити зробити, наприклад, вироби з різноманітних овочів, які показані на картинках і фото. Прагнення зробити власними руками оригінальні підробки з овочів і фруктів може повністю захопити і захопити дитину. Найімовірніше, він зможе довести все до самого кінця і порадіти зробленої речі.

Як вироби з овочів, згідно наведеної нижче інструкції, може стати показана на фото осіння лисичка.

Для виготовлення лисички знадобляться:

- 3 моркви;

- маленький помаранчевий перець болгарський;

- 3 гвоздички;

- дерев'яні зубочистки;

- ніж.

Процес виготовлення лисички:

- для голови необхідно взяти болгарський перець. У нього з одного боку треба вирізати маленький отвір. Зубочисткою проколоти з іншого боку 3 невеликих отвори. В них треба буде вставити гвоздички. Вони послужать лисичці носиком і вічками;

- від морквини треба відрізати тоненький гурток і розрізати його навпіл. Половинки кружечків стануть вушками. Треба зробити надрізи у верхній частині перцю. Вставити в надрізи вушка;

- підібрати морква середнього розміру. У неї з тупої сторони зрізати кінець таким чином, щоб вона змогла бути стійкою у вертикальному стані. Така морква послужить тулубом;

- з допомогою зубочистки у верхній частині морквини закріпити головку лисички;

- невелика морква повинна бути розрізана уздовж навпіл. З тупого кінця треба її трохи закруглити ножем. Так вийдуть передні лапки. Коли від морквини отрежется носик, і вона буде розрізана навпіл, вийдуть ще лапки;

- морква середнього розміру призначена для хвоста. Її треба відрізати по діагоналі, потім виконати невелику виїмку. Таким чином, хвіст буде щільно прилягати до тіла. З допомогою половинок зубочисток треба закріпити хвіст і лапи;

- з обрізків морквини можна виготовити штамп. Для цього треба з одного боку закруглити обрізок моркви, а за допомогою гострого ножа вирізати жилки. Штампик допоможе оформити листівку. Таке заняття порадує дітей. В блюдце розведіть гуаш зеленого, червоного і жовтого кольорів. Занурюючи штампик у фарбу, можна буде зробити відбитки на папері. Вийшла чарівна лисичка. Схожі вироби з овочів показано на картинках.


ЯК ЗРОБИТИ ОСІННЮ САМОРОБКУ З ОВОЧІВ І КВІТІВ (МАЙСТЕР КЛАС З ФОТО)

Вироби з різних квітів та овочів, показані на фото, можуть зарядити енергією і надихнути на нові звершення дитини. Досить присмитися до формі різних овочів, яка іноді буває дуже кумедною. Майбутню саморобку може визначати саме вона.
Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Форма овочів може бути дуже хитромудрою, з різними дірками і розгалуженнями. Вироби з непоказних квітів і овочів, показані на фото, зроблені саме з таких відібраних овочів.
Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Існують і інші спобличчя, як зробити осінню саморобку з різних овочів. Треба тільки грамотно скористатися майстер класом,розміщених нижче. Тоді поробки на святкову осінню тему вже не будуть виглядати примітивними і смішними. Осіння композиція виготовлена з овочів, буде в цьому випадку дуже красивою. Наприклад, у виробах з гарбуза застосовується художня різьба (карвінг). Дині, кавуни, гарбузи в руках справжніх майстрів можуть стати справжніми шедеврами. За процесом створення таких шедеврів методом карвінгу дуже цікаво спостерігати. Але самим цікавим стане сам процес, як зробити красиву річ з овочів. Посмившись майстер клас, вам захочеться з допомогою інструментів для різьби виготовити красиві вироби.

Лялька з кукурудзи власними руками. Майстер клас

Ляльки з кукурудзи - досить легкі вироби. Вони виходять оригінальними і красивими. Для них необхідно знайти симпатичну кукурудзу. Можна навіть зробити парочку - хлопчика і дівчинку. Кукурудза-хлопчик буде зовсім очищена від шкірки, а кукурудза-дівчинка - тільки частково. Часу буде витрачено дуже мало - всього 5-10 хвилин.

Для вироби ляльок з кукурудзи знадобиться дві кукурудзи, кілька горошин перцю і шматочок від морквини.

Для виготовлення ляльки-хлопчика треба очистити шкірку кукурудзи по всій висоті. У ляльки-дівчинки низ буде закритий. Для дівчинки качан потрібно тоненький та тендітний, а для хлопчика необхідно вибрати за формою великий качан.

У кукурудзі обов'язково повинні бути волосся. Ляльці дівчинці треба буде укласти зачіску. Хлопчикові можна вкоротити волосся і розбуркати. Залиште трохи волосся для вусиків.

Між зерен кукурудзи треба вставити очі з круглого перцю. За допомогою сірника або зубочистки робиться рот у ляльок, яка вирізається з морквини. Надайте певну форму роті, і тоді ваші лялечки будуть посміхатися.


ОСІННІ ДИТЯЧІ ПОРОБКИ З ПРИРОДНОГО МАТЕРІАЛУ

Одним з найпоширеніших варіантів осінніх оригінальних дитячих виробів з природного матеріалу є аплікації з сухого листя, гілочок, засушених квітів або гербарії.

У такому варіанті осінніх виробів і композицій як видно на фото, є свої особливості. Звичайно, правильна підбірка зібраного матеріалу в осінній період, стане для них гарною основою. Крім того, листя необхідно ще й грамотно засушувати. Краще збирати різні листя в різний час. Деякі починає жовтіти на самому початку вересня, а інші стають з червонуватими відтінками трохи пізніше. Для того, щоб гербарій складався з усіх барв осені необхідно збирати листя протягом двох місяців в суху погоду. У разі якщо для осінньої природного композиції ви будете збирати листя після сильної роси чи дощу, то вони просто можуть почорніти або згнити.
Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Шаблони виробів для дітей з природних осінніх матеріалів можна намалювати на папері. Наприклад, це може бути тіло метелика. Крила до неї можна підібрати з різнокольорових листочків. Це може зробити сам дитина. Інший варіант - наклеїти листя на папір , а потім, присмившись, вирішити, кого або що вони нагадують вам і дитині.
Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Вироби з осінніх простих матеріалів використовують обов'язково листя, котрі необхідно правильно висушити. Для цього беруть товсту книгу, і між її сторінками замість закладок викладають листя для гербарію, наприклад. Можна робити будь-які цікаві аплікації з листя, зовсім не чекаючи їх висихання. Вони повинні лише пролежати в книзі кілька годин, щоб стати рівними. При цьому вони залишаються гнучкими. Таким чином, їх легко згортати або складати так, як вам потрібно.

Гербарій міцно тримається на картоні, якщо приклеювати звичайним клеєм ПВА. До того ж, після висихання від нього не залишиться ніяких плям на осінніх дитячих виробах, як видно на фото. Іноді листя з приклеюють допомогою саморобного клейстеру, який готується з гарячої води і крохмалю. Таким же способом можна зробити і композицію з різноманітних живих квітів (см. фото).

Можна навіть організувати гру з аплікаціями . Кожен, приміром, буде робити зображення з листям різних тварин, а інші будуть вгадувати назва отриманого звіра. Можна присуджувати різні призи найкращим природним аплікаціям .
Нотка смутку завжди присутня восени при вигляді композиції з листя і квітів. Але яскрава осінь змушує вас фантазувати і складати всі нові композиції з овочів, фруктів, листя і квітів, які так прикрасять ваш будинок.

Для вази можна використовувати патисони, кабачки і гарбузи, попередньо вийнявши з них м'якоть. Потім поставте всередину відповідну банку з водою, і красива і оригінальна ваза для квітів готова.
Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Як вази восени можна використовувати гарбузи, кабачки (см. фото вище) і патисони . Для того, щоб така композиція протрималася довше, на ніч можна поставити гарбуз в холодильник або на балкон.


ВИРОБИ З ГАРБУЗА СВОЇМИ РУКАМИ НА ОСІННЮ ТЕМУ

Осінь є благодатним часом для всіляких подарунків. Вони можуть бути не тільки смачними і їстівними, але і надихали на творчість. Природні матеріали осені надихають на всілякі вироби. Матеріалами послужать жолуді, шишки і каштани. Величезний простір для творчості нададуть та овочі.

Крім розвитку фантазії,виготовлення виробів і композицій з різних овочів (гарбуз, кабачок, патисон, огірок) на осінню тему, дозволять дитині творчо мислити і проявити свою самостійність. Звичайно, з часом, овочі починають псуватися. Але дитині потрібно делікатно пояснити, що у творчості велику роль відіграє як сам процес, так і результат. Психологічно дитина має налаштовуватися на цю хвилю.
Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Дуже цікаві завжди виходять вироби з гарбуза , в тому числі і декоративною. Спробуємо зробити з неї коня. Для виготовлення поробки з гарбуза рудого коня своїми руками знадобиться зелень і гарбуз.

Процес виготовлення осінньої вироби з гарбуза:

великий кусень гарбуза треба розрізати на 3 частини;

візьміть середню частину гарбуза і виріжте з неї трикутники з двох сторін. У вас вийде тулуб з ногами;

одна частина, що погостріше, буде служити шиєю і головою, а інша - хвостом. У хвоста шкіру гарбуза треба трохи надрізати - як би розтріпати;

з допомогою зубочисток необхідно прикріпити хост і голову до тулуба. Для гриви підійде кріп або петрушка кучерява.

Вироби з гарбуза у вигляді рудих конячок своїми руками готові. Тепер спокійно можна їх відпустити пастися на травичці.

Вироби з декоративного гарбуза - вельми різноманітні. Так, наприклад, з неї можна виготовити симпатичний пузатий гелікоптер.

Посмившись навколо себе в саду або на городі, подумайте, що ще можна придумати цікавого і зробити своїми руками. Ось, наприклад, огірок. З нього можна зробити жабу. Якщо прихопити ще недостиглі стручки гороху, то вони цілком зійдуть за лапки майбутньої жаби. Але вони також можуть з успіхом служити пір'ям для пташок або бабок, а можна з них зробити гвинт для вертольота.

Жаб'ячі очі можна зробити із жолудів . А ось ще й зелений помідор, який нам теж пригодиться.

Для початку необхідно за допомогою зубочистки або сірники з'єднати помідор з огірком. Для вічко візьмемо половинки жолудів. Зіниці у них можна зробити тушшю або гуашшю. Робимо маленькі надрізи в огірках і акуратно вставляємо туди очі. Стулки гороху у нас будуть служити пальчиками нашої жаби, які ми акуратно виріжемо ножицями. Далі приєднаємо їх за допомогою зубочисток до тулуба.

Практично наша жаба готова. Але, оскільки вона у нас мандрівниця, їй, звичайно, знадобиться транспорт для подорожей. Починаємо майструвати для неї вертоліт. Для його виготовлення у нас вже все готово - невелика гарбуз, пара кружечків моркви і горох. З'єднаємо всі сірниками або зубочистками. Ось і вертоліт готовий до зльоту. Вироби з гарбуза, як видно на фото, дуже ефектно і оригінально виглядають.

Можна трохи пофантазувати і замінити окремі деталі нашої вироби іншими овочами, фруктами та квітами. Так, наприклад, для коліс вертольота можна використовувати гуртки редиски або навіть квіточки календули. Гарбуз можна замінити на цибулину або яблуко. Тоді вертоліт буде вже виглядати по-іншому. Адже будь-який овоч дуже інсмідуальний. Ви ніколи не знайдете на грядці двох однакових огірків!


ОСІННІ ВИРОБИ СВОЇМИ РУКАМИ З КАБАЧКІВ З ФОТО

Кулінарний карвінг від англійського curving (означає різати) є мистецтвом гравірування на поверхні овочів і фруктів. Карвінг часто називають різьбленим орнаментом або різьблений роботою. Така фігурна різка в даний час користується великою популярністю і в якості матеріалу для роботи часто використовуються такі овочі ,як кавуни (правда, кавун вважається великою ягодою), кабачки, гарбуз.

Всілякі форми овочів , їх різне забарвлення, структура шкірки плодів можуть підштовхнути до створення справжніх шедеврів. Кругла, довга, овальна і приплющенная форми овочів і фруктів дає можливість використовувати для станів і головок тварин і казкових персонажів. Іноді на бульбах картоплі і моркви бувають цікаві відростки, що нагадують вуха, ніс або руки. З таких овочів вийдуть цікаві і оригінальні осінні вироби .
Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Сміливі і незвичайні рішення можна втілити в життя, створюючи вироби з овочів , мають певну структуру. Наприклад, білокачанна капуста має хвилясту шарувату структуру, а кольорова - кучеряву. Не думайте, що створення мистецьких шедеврів із осінніх дарів природи доступні лише відомим кулінарам. Не забувайте, що вони теж колись були дітьми і також відкривали для себе цей світ.

Вироби з овочів у домашніх умовах досить легко виготовити,уважно вивчивши фото або відео майстер класи з докладним описом всіх етапів роботи. Кабачки для цього послужать відмінним матеріалом. Вироби з кабачків, показані на фото, дуже різноманітні. Спробуємо з кабачка зробити симпатичного кота.

Щоб зробити осінні вироби у вигляді котів своїми руками з кабачків, знадобиться (для одного кота) один красивий і великий кабачок, маленький огірок, невелика морква, кукурудза, перець горошком і полуниця.

Вироби з кабачків, як видно на фото, починаємо з голови кота. Необхідно відірвати шкірку кукурудзи і зробити з неї вушка для кота. Потім треба зробити отвір в шинку і вставити в них вушка. Очі можна зробити з огірка і чорного перцю. Для носа відріжемо морквину. Вусики робляться з волосся кукурудзи. А ротик можна виготовити з половинок полуниці і 2 скибочок огірка.

Лапки і вушка вставляємо глибоко в кабачок. Лапки робимо з краю кукурудзи і вирізаною моркви. Хвіст виходить з волосся кукурудзи.

Не бійтеся робити осінні вироби своїми руками з різних видів кабачків. Вони виходять дуже різноманітними і цікавими.


ОСІННІ ВИРОБИ З ФРУКТІВ СВОЇМИ РУКАМИ (З ЯБЛУК)

Груші, яблука, морква, картопля, огірок відразу оживають в руках, якщо зробити вироби з овочів та фруктів. Їх можна перетворити в оригінальні осінні подарунки або забавні іграшки, а також персонажі лялькового та настільного театрів.

Іноді досить посмитися на той чи інший фрукт і відразу зрозуміло, які вироби своїми руками з фруктів можна виготовити. Якщо закликати на допомогу дітей з їх невгамовною фантазією, то творча майстерня поповниться безмежними ідеями.
Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Дитячі вироби з невеликих яблук і ягід дуже радують дівчаток будь-якого віку. Вони люблять робити з них біжутерію. Малеча легко зробить грибну галявинку. Ну, а старші діти створять композиції складніше. Вироби з фруктів можуть захопити навіть дорослих. Як правило, вони захоплюються карвінгом, освоюючи мистецтво художнього різання по фруктам і овочам.

Діти, виготовляючи вироби з фруктів вчаться бачити прекрасне в самих звичайних предметах. Вони проявляють свою фантазію, а руки будуть мати справу з різною природною текстурою.

Часом буває важко змусити дитину з'їсти навіть яблуко. Може, спробувати уявити яблуко у вигляді красивого лебедя? Вироби з фруктів, як добре видно на фото, можуть стати не тільки частуванням для дітей, але і послужити чудовим прикрасою для пирога з начинкою з яблук або запеченої дичини.
Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Дитячі цікаві вироби з яблук можна почати саме з лебедя. Нехай це стане однією з перших фруктових виробів з використанням інструкції.

Для вироби у вигляді лебедя з яблук знадобиться міцне кругле яблуко і гострий ніж.

Фруктові вироби лебедя з яблук згідно інструкції:

- яблуко необхідно розрізати на дві частини. Одна з них повинна бути трохи менше іншого;

- меншу частину треба відкласти. У більшій частині взятого яблука треба вирізати з одного боку досить велику часточку, яка була б з рівними сторонами. Середину залишайте недоторканою;

все треба робити дуже акуратно, не поспішати. Інакше можна пошкодити яблуко;

- в отриманій часточці виріжте такі ж часточки, але ще менше. В середньому може вийти 3-5 часточок. Це залежить від величини яблука, а також від ширини часточок;

- такі ж симетричні часточки потрібно буде вирізати і з іншого боку яблука. Настала пора розправити крильця в лебедя;

- тепер приступайте до меншої частини яблука. З цієї частини буде вимальовуватися голова і шия лебедя. В першу чергу відрізається кругла рівна пластина і далі розрізається на 2 частини. З допомогою ножа вирізається дугоподібна шия, а також невелика головка з дзьобом;
зробіть маленьке заглиблення в тулуб лебедя з яблука. Туди треба буде вставити шию;
не викидайте насіння яблука. Вони теж стануть у нагоді. З них зробіть лебедю оченята ;
тепер завершальний етап - встановіть в отвір шию лебедя . Якщо ви робите лебедя з яблука завчасно, не забудьте його полити лимонним соком, щоб він не потемнів. Тоді він ще довго буде виглядати свіжим і порадує вас і ваших дітей таким благородним виглядом.

Дитячі вироби з осінніх фруктів внесуть різноманітність у ваше життя і сприятимуть покращенню відносин з дітьми.


РОБИМО ВИРОБИ З ШИШОК СВОЇМИ РУКАМИ (ФОТО)

Будь-який вид творчого процесу, що проходить в цікавій або ігровий формах, допомагає розвинути у дітей такі необхідні якості, як увага, пам'ять, інтелект і мислення.

Коли діти працюють з природними підручними матеріалами (каштани, жолуді, ялинові або соснові гілки, шишки), вони тим самим ще на один крок наближаються до пізнання багатоманітного світу природи, що оточує нас. До них поступово приходить усвідомлення важливості дарів природи і її самої. Коли діти творять, роблять своїми руками дитячі вироби ,то не перестають смуватися різноманітності малюнків і форм дарів природи,всмляючись у смовижний малюнок на корі дерева або ж розглядаючи чергову ялинову шишку,яка не схожа на всі інші.

Крім того, додатково використовуючи при виготовленні осінньої композиції у себе вдома або в дитячому садку непотрібні в господарстві, відпрацьовані матеріали, наприклад, пластикові пляшки, баночки і коробки ,діти розвивають своє креативне мислення та навички. Це відбувається, коли вони самостійно споруджують які-небудь нові оригінальні фігури і споруди.

Спільна творчість батьків і дітей сприяє вирішенню проблем, які закладені на психологічному рівні.
Багато хто любить збирати гриби в лісі. Паралельно можна набрати величезну кількість різноманітних шишок. Для чого вони потрібні? Вони просто необхідні для створення дитячих забавних виробів з шишок , новорічних ялинкових іграшок. Це такий природний матеріал, з якого можна зробити багато красивого і цікавого (см. фото виробів та іграшок).
Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

Як правило, в лісі ви завжди зможете знайти соснові і ялинові шишки. За формою вони найбільше нагадують частини тіла або тулуба різних тварин, а також людини. Тому об'ємні вироби з шишок своїми власними руками так люблять виготовляти діти.

Вироби з шишок
, які видно на фото, настільки різноманітні, що їх можна виготовляти всією родиною. Цей унікальний природний матеріал дасть можливість кожному члену сім'ї проявити свої неабиякі здібності та фантазію. Шишки знадобляться для виготовлення цікавих і кумедних іграшок, а також для оригінальних прикрас . Вони зможуть додати вашому інтер'єру більш красивий і декоративний вигляд. З шишок виходять чудові ялинкові іграшки .

Для виробів з соснових і ялинових шишок своїми руками підійдуть вже розкрилися, а також ще не розкрилися шишечки. Все залежить від ідеї і ваших задумів з приводу майбутніх творінь.

Для спільної творчості і створення цікавих об'ємних іграшок намагайтеся вибрати як можна більше різноманітних за видом, формою і величиною шишок. У природі існує багато видів шишок. Шишки, крім ялинових і соснових, бувають також ялицевими, кипарисовими і кедровими. Найпростіший варіант роботи з шишками - це з тими, які ще зовсім закриті.

Щоб скріпити вироби з шишок , показані на фото, необхідно застосовувати або пластилін, або клей. Використання пластиліну більше підійде для творчості з маленькими дітьми. Дошкільнята та діти молодшого шкільного віку вже зможуть працювати з клеєм.

Іноді батьки залучають до участі у виготовленні виробів з шишок і 2-3-річних дітей. Як правило, з шишок робляться голова і тулуб. Всі інші деталі цілком можна виготовити з пластиліну. А потім домалювати маркером. Можна також використовувати листочки, гілочки, жолуді, пір'я та інші природні матеріали.

Обов'язково враховуйте той факт, що через деякий час після завершення виготовлення вироби з шишок, самі шишки можуть розкритися і відбутися зміна форми готової вироби. Деформація може зіпсувати виріб. Такої серйозної деформації схильні ялинові шишки. Але її можна запобігти. Для цього шишку опускають в розчин теплої столярного клею. Вона повинна трохи пролежати в такому розчині. Після їй будуть не страшні ніякі деформації. Шишка збереже свою природну форму. У неї не розкриються лусочки.

Запам'ятайте, що шишки обов'язково повинні гарненько висохнути після такої процедури. Тільки після цього ви зможете почати процес виготовлення своїх задуманих виробів.

Дитячі вироби з шишок становлять основу для створення різноманітних і цікавих фігурок тварин. Вони можуть стати відмінним доповненням до свята, присвяченому золотої осені, який зазвичай проходить в дитячих садках і школах.

Щоб зробити, наприклад, з шишки свинку, треба знайти шишку відповідної форми. Голова свинки буде розташовуватися на вузькій стороні шишки. Візьміть ще одну шишку і зніміть з неї кілька лусочок. Вони знадобляться для того, щоб у вашої свинки з'явилися симпатичні вушка. Постарайтеся зробити за допомогою шила внизу шишки 4 однакових отвори. У них потрібно вставити палички-ніжки. Їх попередньо змащують клеєм. Хвостик можна зробити з якої-небудь гілочки, але можна і використовувати дріт, щоб хвостик вийшов вишуканим і задерикуватих.


ДИТЯЧІ ВИРОБИ З ЖОЛУДІВ І КАШТАНІВ У ДОМАШНІХ УМОВАХ

Жолуді й каштани є відмінним природним матеріалом для створення прекрасних забавних виробів для домашнього лялькового театру. З них також можна виготовити в домашніх умовах численні сувеніри для рідних та друзів. Дітям буде дуже важливо, коли дорослі оцінять осінні вироби наприклад, з жолудів, які вони зробили своїми руками. Такі вироби своїх дітей батьки обов'язково повинні виставляти будинку на саме видне місце. Тим самим показуючи, що вони оцінили по достоїнству результати праці своєї дитини.

З допомогою виробів з каштанів і жолудів (фото) можна розігрувати різні казки, а також придумувати, фантазуючи разом з дітьми, біографії зробленим персонажам. Ви можете підказати дитині, де і в яких іграх він може використовувати вироби, зроблені власними руками . Такі вироби можна оформити в рамочку, повісити на стінку, а також поставити на саме видне місце або подарувати. Подібні дії батьків можуть підштовхнути дітей до подальшої творчості.

Створення різних варіантів дитячих виробів з красивих жолудів залежать від вашої уяви. Жолуді настільки красиві восени, що їх можна насипати просто у витончену скляну ємність (прозору вазу,наприклад). Така ваза стане прекрасним декоративним елементом в осінньому оформленні інтер'єру вашого будинку.

Найбільш поширеними виробами з жолудів, створеними своїми власними руками є олені і всілякі казкові чоловічки (см. фото нижче). Для виготовлення ніжок, ручок і рогів знадобляться також сірники, зубочистки і тонкі гілочки. Приготуйте обов'язково шило, щоб ви змогли проткнути отвори в жолудях. Таку процедуру повинні, звичайно, виконувати тільки батьки.
Осінні вироби з овочів та природних матеріалів

При виготовлення дитячих забавних виробів з жолудів краще всього використовувати клейовий пістолет. При його відсутності можна також застосувати клей "Супер Момент". Їм дуже зручно користуватися, тому що він має невеликий отвір, з якого добре виходить клей. Іноді, у певних випадках, можна використовувати пластилін.

Коли почнуться дощі і закінчиться золота осінь, можна відкрити свої запаси з зібраними заздалегідь природними матеріалами і починати перетворювати їх в забавних звіряток і чоловічків . Потім можна буде розіграти вистави з тими героями, які ви зробили власними руками разом зі своїми дітьми.

Спробуємо для прикладу зробити совеня і кошеня з жолудів.

Для їх виготовлення знадобляться наступні матеріали: два жолудя, кольорова папір, різнобарвний фетр або пластилін, клей з пензлик для клею, ножиці.

Процес виготовлення виробів:

з рожевого, коричневого та білого фетру вирізати хвіст, вушка і крила, а також очі, носик, дзьоб, вусики і ротик;

за допомогою пензлика та клею необхідно приклеїти заздалегідь вирізані деталі в жолудям. Ось і вийдуть смішні і забавні совеня і кошеня.

Потім можна вирізати з кольорового паперу різні квіточки . Розкидати їх небагато і поставити на них совеня і кошеня. Квіточки послужать для них лугом . Можна придумати гру, в якій ці звірятка подружилися один з одним.

Осінні ідеї для любителів робити своїми руками веселі саморобки ! Переглянувши цей відео ролик,ви легко зможете зробити цікаві композиції і забавних звіряток з різних овочів і фруктів. Зробіть свою домашню виставку :Ще трохи цікавих ідей . Чим розважити себе у прохолодні осінні дні ? Виготовленням з кабачків,моркви,огірків,гарбуза оригінальні вироби. Відео :Як з кабачка і морквини зробити плаваючий кораблик . Відео майстер клас :Робимо з гарбуза чудові вироби на виставці або до веселого свята Хелловін: