Корисні поради
на всі випадки життя
» » Енцефалопатія - що це? Симптоми, фото, лікування

Енцефалопатія - що це? Симптоми, фото, лікування

Додано: 16.10.14
Енцефалопатія - що це? Симптоми, фото, лікування


Говорити про хвороби далеко не завжди приємно, але необхідно. Щоб відчувати себе в безпеці краще знати ворога в обличчя. У даному випадку будемо знайомитися зі складною хворобою під назвою енцефалопатія.


Фактично, ця хвороба являє собою те, що трапляється з людиною після загибелі клітин його головного мозку або знекровлення. До цього може привести кілька факторів, найчастіше це серйозне отруєння, кисневе голодування і ін.


Суть захворюванняЩо таке енцефалопатія може пояснити тільки лікар. Ми, звичайно, спробуємо, правда, не намагайтеся після прочитання шукати в собі різні симптоми. Перше, що важливо знати, це типи хвороби. Енцефалопатія може бути вродженою або набутою. Вроджена може бути помітна ще під час вагітності, так як спостереження лікаря дозволяють зробити висновок про формування плода і стан нервових клітин. Набута хвороба, результат різних патологічних станів людини та інших захворювань.

Загалом, на питання: «Енцефалопатія, що це?» можна з упевненістю відповісти, - це комплекс симптомів. Всі вони пов'язані з нервовою системою людини і різними генетичними збоями. Якщо мова йде про вроджену хворобу, то найчастіше вона стала результатом різних пошкоджень, наприклад, родової травми або гіпоксії.

Енцефалопатія - що це? Симптоми, фото, лікування


Ця хвороба прогресує дуже повільно, лише в деяких випадках спостерігається гострий перебіг, часто обумовлене іншими хворобами, наприклад, гіпертонією або ураженням нирок. Але, в основному причина хвороби криється в кисневому голодуванні мозку. Розвиток енцефалопатії можливо, якщо у мозок надходить недостатньо артеріальної крові, а відтік венозної утруднений. Таким чином, обмінні процеси сповільнюються, і поступово починається руйнування нервових клітин, крововиливи різного масштабу і набряк мозкової оболонки.


Як визначити хворобуЕнцефалопатія визначається безліччю факторів, симптоми можуть бути досить різними. Першими з них є зниження працездатності, ослаблення пам'яті. Людині важко переключати увагу між різними видами діяльності, він швидко втомлюється, частою гостею стає безсоння, зміни настрою і головні болі. Можуть з'являтися порушення зору, слуху.

Енцефалопатія - що це? Симптоми, фото, лікування


Ці симптоми повинні привести вас в кабінет лікаря, який проведе ретельний огляд і перевірить м'язовий тонус, сухожильні рефлекси та інше. У багатьох хворих виявляють порушення нервової системи, координація рухів. Якщо ж говорити про більш пізніх проявах, то вони проявляються у вигляді паралічу, парезу і паркінсонізму. У підсумку, у хворих спостерігається порушення психічного стану і нерідко слабоумство.


Діагностика та лікуванняНезважаючи на те, що енцефалопатія складна хвороба, її лікування можливо. Особливо важливо розпочати його вчасно. Зазвичай, лікар починає діагностику з розпитування хворого. Обов'язково уточнює були травматичні випадки, спадкові хвороби або зловживання шкідливими речовинами. Далі обов'язкові дослідження ЕЕГ, КТ, МРТ, ЯМР. Також необхідно здати кров та сечу. У деяких випадках призначаю пункцію.

Енцефалопатія - що це? Симптоми, фото, лікування


Якщо вас все-таки наздогнав цей неприємний діагноз, не зволікайте ні хвилини. Чим швидше ви почнете лікування, тим більше шансів стримати хвороба. Лікарі починають боротьбу не з енцефалопатією, а швидше з тим, що її спровокувало. Це комплексне лікування, яке передбачає кілька різних підходів.

Якщо хвороба протікає гостро, використовують парентеральне харчування, вентиляцію легенів та гемодіаліз. Також постійними друзями для людини стають протисудомні і сечогінні засоби, які дозволяють знизити тиск. Покращують кровообіг ангиопретекторами.

Крім медичних засобів активно використовують допоміжні - народну і нетрадиційну медицину. Серед них голковколювання, фізіотерапія, гімнастика.