Корисні поради
на всі випадки життя
» » Орхідея догляд після цвітіння відео

Орхідея догляд після цвітіння відео

Додано: 17.10.14
Рубрика: Сад і город
Орхідея догляд після цвітіння відео
Ці прекрасні квіти можуть досить довго радувати Вас своїм цвітінням, у деяких видів кімнатних воно триває близько шести місяців. Але ось ваша орхідея відцвіла, і що ж робити, як доглядати за рослиною після цвітіння, варто обрізати, і якщо варто, то як обрізати? На ці та багато інших питань ви знайдете відповідь у цій статті.

Від чого залежить тривалість і частота цвітіння орхідеї

Тривалість та час цвітіння орхідеї безпосередньо залежить від генетичних особливостей виду, який ви вирощуєте.

Орхідея догляд після цвітіння відео


Дуже велике значення має також стан рослини: наскільки воно встигло зміцніти після відділення від маточної рослини або минулого цвітіння. А це вже залежить від умов догляду після цвітіння і умов утримання орхідеї.
Так що тільки від вас залежить, коли ж наступного разу зацвіте ваша красуня, при правильному й дбайливому догляді орхідея може зацвісти вже через 3-6 місяців.

Чи обрізати орхідею після цвітіння?

Спочатку, зверніть увагу на решту квітконіс, все залежить від того, як він веде себе квітконіс і як виглядає.

Орхідея догляд після цвітіння відео


Коли квітконіс у цієї рослини відцвітає, він може пожовтіти і засохнути, або рости далі.
У першому випадку, якщо квітконіс просто засихає, не варто його відразу обрізати, по тій простій причині, що поки він засихає, рослина буде витягати з нього всі поживні речовини, які накопичилися в квітконосі за період цвітіння. Ці речовини підуть на подальше відновлення і розвиток рослини. Обрізати його потрібно буде лише тоді, коли квітконіс повністю засохне і весь стане жовто-коричневого кольору. Але видаляючи його, не забудьте залишити пеньок заввишки близько 2,5 см, що б випадково не пошкодити орхідею.

Орхідея догляд після цвітіння відео

Якщо ж квітконіс залишається зеленим, чіпати його не треба. Адже дуже часто після цвітіння на зеленому квітконосі можуть з'являтися нові бутони, або з'явитися дітки. Таке досить часто можна спостерігати у орхідей виду Фаленопсис.

Поки не засох квітконіс, завжди існує ймовірність, що на його кінчику з'являться нові бутони. І не варто смуватися, якщо ви помітили, що він трохи підріс, як правило, це і говорить, що рослина буде продовжувати цвісти. Але тут головне запастися терпінням нові бутони можуть з'явитися значно пізніше, через 1 і навіть 3 місяці після того, як відцвіли і опали попередні квіти.

Як обрізати орхідею після цвітіння?

Якщо старий квітконіс не засихає більше півроку, ви можете обрізати його. Але якщо ви хочете щоб він продовжив цвітіння, або на ньому почали рости дітки, потрібно знати, як зробити правильну обрізку.

Орхідея догляд після цвітіння відео


Тут має значення так само пору року, коли проводиться стимулююча обрізка, так наприклад дітки на квітконосі фаленопсиса з'являються тільки в літній час. І тому якщо ваша рослина відцвіла навесні, то є всі шанси, шляхом обрізки штовхнути орхідею на продовження роду.

Огляньте уважно квітконіс, на ньому є сплячі бруньки, з яких з більшою часткою ймовірності можуть з'явитися нові квіти або дітки. Для того щоб домогтися повторного цвітіння або появи діток, слід обрізати квітконіс приблизно на 1,5-2 см вище цих нирок. Але незважаючи на всі ваші старання, немає ніякої гарантії, що сплячі бруньки рушать в зростання. Тут же варто зауважити, що в деяких випадках обрізка старого квітконосу над сплячими бруньками буде сповільнювати розвиток нових квітконосів, так як рослині потрібно буде витрачати всі сили на підтримку старого квітконоса, а на розвиток нового нічого не залишиться.

Орхідея догляд після цвітіння відео


Орхідея як доглядати після цвітіння?

Після опадання останнього квітки рослини теж потрібен догляд, як правило, він ні чим не відрізняється від догляду під час або до цвітіння. Орхідея не повинна відчувати нестачу в поливі, крім того її потрібно час від часу обприскувати. Ще після цвітіння варто на деякий час зменшити підживлення рослини, нехай трохи відпочине.
Огляньте уважно коріння і субстрат в горщику, можливо, вашій рослині потрібна пересадка, а найкращим часом для цього якраз вважається період після цвітіння. Дайте рослині трохи відпочити, і ваша красуня скоро порадує вас своїм цвітінням.

Орхідея догляд після цвітіння відео