Корисні поради
на всі випадки життя
» » Дитячі вироби своїми руками

Дитячі вироби своїми руками

Додано: 17.10.14
Дитячі вироби своїми руками
Напевно немає таких батьків,які б не мріяли,щоб їх дитина не тільки відмінно грав у комп'ютерні ігри або ганяв м'яч,але і намагався допомагати по дому і майструвати своїми руками . Насправді зовсім не важко навчити малюка важливим та корисним навичкам, з допомогою яких він легко зможе створювати [b] дитячі вироби [/b] . В першу чергу необхідно навчити дитину самим простим,але дуже важливих речей: вміння пропорційно складати папір, правильно тримати олівець і обводити їм контури предметів, правильно тримати в руках ножиці і акуратно вирізати з паперу деталі аплікації, акуратно приклеювати деталі вироби . Важливо домогтися того,щоб дитячі пальчики без праці вміли виконувати ці нехитрі дії і тоді дитина легко навчиться створювати [b] дитячі вироби своїми руками [/b] .

В житті не так багато речей,які можуть зрівнятися по теплоті та красою з зворушливими дитячими виробами,які дитина змогла зробити своїми руками. Для тата і мами немає більш прекрасного і бажаного подарунка,ніж той,який для них змайстрував дитина своїми маленькими пальчиками. Дуже важливо з самого раннього дитинства привчати дитину до думки про те,що дарувати подарунки,виготовлені своїми руками,не менше приємно,ніж отримувати подарунки від батьків і родичів. Обов'язково нагадуйте дитині завчасно про те,що у когось з членів сім'ї або родичів незабаром намічається якесь важливе торжество - у дитини буде час підготуватися і зробити [b] дитячі вироби своїми руками [/b] .

Дитинство-це чудова,прекрасна і смна пора. Допитливий дитина з задоволенням досліджує навколишній його світ,удосконалює навички та здібності,щодня здобуває нові знання і грає в цікаві розвивальні ігри. Розвиваючі ігри та творча діяльність сприяють самовираженню дитини,розвитку сенсорних здібностей ,координації рухів,дрібної моторики рук,а також допомагають дитині швидше освоїти розмовні навички читання.

З чого можна зробити цікаві,оригінальні [b] дитячі вироби [/b] ? Абсолютно з усього ,чого завгодно ! Це можуть бути і різні природні матеріали,і тканина з набивки матеріалом для виготовлення ляльок своїми руками і кольоровий папір,і пластилін і солоне тісто ,і бісер,і шматочки тканини,і черепашки,і гудзики,і навіть пластикові пляшки - словом,все те,що є під рукою будинку чи можна назбирати в найближчому лісі,а також біля якого-небудь водоймища. Простору для творчості дуже багато - треба лише проявити трохи фантазії і присвятити дитині якомога більше часу,навчаючи його створювати [b] дитячі вироби [/b] . Дитина вбирає нову інформацію,як губка, і,послідовно повторюючи слідом за Вами ті чи інші дії,швидко навчиться самостійно майструвати вироби своїми руками .

Звичайно ж,поробки можна створювати не тільки з підручних матеріалів - коли-то вибір матеріалів для створення виробів своїми руками був досить вузький,але сьогодні товари та матеріали для дитячої творчості представлені в широкому асортименті. З допомогою таких наборів для дитячої творчості (з матеріалами та інструментами) будь-яка дитина може легко створити цікаві [b] дитячі вироби [/b] - маленька модниця може створити чудові аксесуари та одяг для ляльок, маленький художник може втілити в життя свої ідеї та фантазії з допомогою набору для створення мозаїки або набору для розфарбовування картин акварельними або масляними фарбами,для маленького майстра можна придбати набір для випалювання,набір для плетіння з шпону або випилювання лобзиком.
Намагайтеся заохочувати оригінальність і інсмідуальність маленького майстра,розвиваючи у дитині творчі здібності - зовсім не обов'язково змушувати малюка дотримуватися інструкцій від виробника набори для дитячої творчості. Нехай дитина придумує і створює свої власні [b] дитячі вироби [/b] з допомогою придбаного набору.


Вашій дитині подобається малювати і розфарбовувати картинки ? Запропонуйте їй намалювати якусь картину на задану тему. З цим завданням легко впорається і маленький дошкільник і дитина,який вже почав відвідувати школу. Звичайно ж, у відповідності з віком малюка необхідно правильно підібрати художні приналежності. Дитина до року ще з працею утримує в своїх ручках пензлик чи олівець,але він із задоволенням залишить на аркуші паперу відбитки своїх пальчиків,долоньок і кулачків. Коли дитина навчиться виконує такі нехитрі маніпуляції,можна намалювати на папері контури машинки,м'ячика,сонечка або яких-небудь інших предметів - карапуз буде намагатися зафарбувати намальовані фігури,а з часом навчиться обводити їх фарбою по контуру.
Дитині старшого віку (15 - 2 роки)можна запропонувати намалювати картину за допомогою розрізаних навпіл фруктів і овочів. Розріжте навпіл,наприклад,яблуко і нанесіть на кожну половинку масляну фарбу. Малюк буде прикладати ці половинки забарвленою стороною на папір - вийдуть вельми оригінальні відбитки,що повторюють форму фрукта. Це найперші [b] дитячі вироби [/b] ,які зможе створити маленький дитина,розвиваючи сенсорні навички,тактильні відчуття і координацію рухів.

Коли дитинка підросте,можна зайнятися разом з ним створенням колажів. Ці заняття познайомлять дитину з властивостями різних матеріалів,допоможуть розвинути акуратність,посидючість і терпіння. Вирізаючи фігуру з фотографії або шматка картону,треба прикласти силу і гарненько постаратися,а працюючи з тонким папером або фольгою треба бути обережним і акуратним. Створюючи колаж,дитина може дати волю своїм ідеям і уяві. Для створення оригінального колажу не потрібно дорогих матеріалів та інструментів - тільки купа старих,непотрібних глянцевих журналів,газет, а також щільний аркуш паперу або картону,клей і ножиці. Для виготовлення колажу можна використовувати все що завгодно - старі фотографії,нитки,ґудзики,шматочки тканини,природні матеріали. Дуже цікаві панно можна створити,включаючи в композицію черепашки різних кольорів і розмірів, бісер ,солоне тісто. А поєднання олівцевого малюнка і вирізаних з журналу картинок буде виглядати дуже ефектно і незвично. Змайструвати такі [b] дитячі вироби своїми руками [/b] у вигляді колажу зможе абсолютно кожен малюк у віці 3-4 років.

Після того,як малюк навчиться створювати колажі і дитячі аплікації можна навчити дитину виготовляти листівки своїми руками . Це абсолютно нескладна робота,що не вимагає якихось спеціальних знань і навичок. Досить взяти аркуш картону або цупкого акварельного паперу,яскраву тканину,кольорові нитки,засушені листя і рослини,кольоровий папір,кольорові олівці і, звичайно ж, проявити трохи фантазії і уяви. Створюючи листівку своїми руками,Ви можете застосовувати техніку колажу та аплікації. Спершу придумайте разом з дитиною тему для майбутньої саморобної листівки. Потім намалюйте контури композиції на лицьовій стороні майбутньої листівки. Після цього обговоріть,де і які матеріали будуть розташовуватися,а потім дитина буде наклеювати їх по контуру. Коли всі компоненти будуть успішно наклеєні на листівку,залишається тільки підписати її - якщо малюк ще не вміє писати,зробіть це самі,а маленький художник може поставити відбиток свого пальчика під підписом.
Не біда,якщо дитячі вироби,які малюк змайстрував своїми руками,не завжди добре виходять і не досконалі. Намагайтеся частіше хвалити дитину за найменші досягнення і постійно підбадьорюйте його під час самостійної роботи.

А тепер ми розповімо Вам про те,як можна змайструвати прості і в той же час дуже ефектні [b] дитячі вироби [/b] :
Дитячі вироби своїми руками

Кулька-підвіска з кольорового паперу.
Зробивши такі кульки з кольорової папери разом з дитиною,можна прикрасити ними дитячу кімнату або повісити в якості саморобних ялинкових іграшок на Новорічну ялинку.
Які інструменти і матеріали будуть нам потрібні для роботи ?
1. Щільний кольоровий папір
2. Клей
3. Ножиці
4. Різнокольорові вовняні нитки
5. Циркуль

Отже,приступаємо до створення вироби :
1. Беремо шість аркушів паперу різного кольору,малюємо циркулем на кожному з них однакові кружечки.
Дитячі вироби своїми руками

2. Акуратно вирізаємо ножицями шість різнокольорових кружечків однакового діаметру
Дитячі вироби своїми руками

3. Згинаємо кожен наш кружечок навпіл
Дитячі вироби своїми руками

4. Чергуючи різні кольори по колу,склеюємо зігнуті кружечки зовнішніми сторонами так,як зображено на фото вироби.
Перед тим,як приклеїти останній зігнутий гурток,вклеюємо в серцевину складену вовняну нитку
Дитячі вироби своїми руками

5. Зробіть побільше таких різнокольорових кульок - можна поєднати ці [b] дитячі вироби [/b] у вигляді гірлянди,підвішуючи їх за короткі нитки до однієї великої або спочатку пропускаючи через них одну суцільну нитку.
Дитячі вироби своїми руками


Ще одна цікава техніка для створення оригінальних дитячих виробів.Флористика Навчання дітей:
Як можна створити красиві композиції з природних матеріалів з допомогою флористики ?

Які інструменти і матеріали нам знадобляться для створення таких виробів ?
1. Кольоровий(або білий) щільний папір в якості основи для композиції
2. М'який пензлик для нанесення клею
3. Клей ПВА
4. Засушені природні матеріали - пелюстки квітів,листя,суцвіття
5. Олівець

Послідовність дій під час створення поробки:
На чистому аркуші паперу (основа композиції) розкладаються природні матеріали,підібрані для тієї чи іншої композиції. Склавши ці елементи у фігуру(чапля,зайчик або метелик),акуратно обведіть їх контури олівцем. Після цього елементи фігури знімаємо з паперу, наносимо почергово на кожний елемент тонкий шар клею і послідовно приклеюємо,намагаючись не виходити за межі їх контурів.

Флористика. Композиція "Кролик"
Щоб створити таку композицію,нам знадобиться: один листочок калини для тулуба кролика,один листочок вишні для голови,три листочки верби для вух і лапок,а для хвостики можна взяти кілька пір'їнок полину. (см. фото вироби)
Дитячі вироби своїми руками

Флористика. Композиція "Метелик"
Для створення такої чудової дитячої вироби нам знадобиться: дві пелюстки космеї для верхніх крилець,дві пелюстки гелиопсиса-для задніх,листок верби для тулуба метелики і виноградна лоза для вусиків. А для створення бабки нам потрібні пелюстки цинії,айстри, ромашки.
Зібравши і засушивши безліч пелюсток і насіння рослин,можна створити цілу "колекцію комах" - проявляйте свою фантазію,комбінуйте різні елементи один з одним і Ви разом з малюком зможете зробити чудові [b] дитячі вироби [/b] . (см. фото вироби)
Дитячі вироби своїми руками

Флористика. Композиція "Чапля"
Для створення красивого,нарядного оперення чаплі нам знадобляться 12-15 пелюсток рожевої цинії,стеблинка кульбаби - для шиї,два стебла ірису - для ніг і головку можна зробити з квітки живокіст. (см. фото вироби)
Дитячі вироби своїми руками

Флористика. Композиція "Пейзаж"
Для цієї композиції треба взяти кілька гілочок підмаренника і чотири різнокольорових виноградних листочка (один світлий,другий-темнішими,третій-червоний,четвертий-темно-червоний).
З виноградних листочків ми зробимо гори - на передньому плані-темні і по мірі віддалення "гори" стають світліше. На передньому плані приклеюємо найбільшу гілочку підмаренника,а на задньому - кілька гілочок поменше (см. фото вироби)
Дитячі вироби своїми руками