Корисні поради
на всі випадки життя
» » Бегонія: догляд в домашніх умовах

Бегонія: догляд в домашніх умовах

Додано: 18.10.14
Рубрика: Сад і город
Бегонія: догляд в домашніх умовах


Бегонія - трав'яниста рослина, що має багато різновидів. На сьогоднішній день їх нараховується більш тисячі видів та більше двох тисяч гібридів. В основному, бегонія має великі квіти різного кольору або дрібні квіточки, які окружаются величезними несиметричними листям. Батьківщиною рослини вважається Південна і Центральна Америка, де квіти були вперше виявлені Шарлем Плюм'є, французьким ботаніком.


Класифікація квітки бегоніяВ домашніх умовах виростити рослину не дуже складно. Це завдання під силу навіть починаючому квітникарю.

Ділять на три групи:


 • Кущові.


 • Бульбові.


 • Декоративно листяні. • Зважаючи на те, що сортів дуже багато, обрати чи вивести для себе оригінальний квітка не складе особливої праці.

  Але обзавестися такою прикрасою - лише частина справи. Важливу роль відіграє правильний догляд за бегонією. І для цього необхідно знати деякі правила. Розглянемо їх.

  Бегонія: догляд в домашніх умовах


  Бегонія: догляд в домашніх умовах

  Освітлення  Бегонія - сонцелюбива рослина. Розташовувати її слід в добре освітлених місцях, але варто вберегти від попадання прямих променів сонця. Також варто точно знати, якого саме виду у вас рослина. Наприклад, листяні сорту необхідно притемнять.  Правильно дозований полив  Полив повинен бути помірний, ні в якому разі не можна заливати. Взимку кількість води коштувати зменшити. Майже всі бульбові сорти взимку не поливають, а зберігають у торф'яної суміші.  Вологість зовнішнього середовища  Цього фактору варто приділити особливу увагу. До вологості квіти бегонія дуже вимогливі, вона повинна бути досить висока. Цікавим фактом є той момент, що все листя не переносять попадання води на свою поверхню. На мокрому місці майже миттєво з'являються жовто-коричневі плями. Відповідно, кропити їх не радять, як і висаджувати на вуличних клумбах. Дуже зручно буде розмістити вазон біля акваріума або поруч з іншим джерелом води.  Температура  Оскільки за бегонією догляд в домашніх умовах вимагає уважності, не варто забувати про температурні показники. Рівень градусника повинен коливатися в діапазоні 18-20°С влітку і не менше 18 градусів взимку.  Розмноження  Процес розмноження не дуже трудомісткий. Розсадити квітку можна багатьма способами, а саме: насінням, діленням куща, живцями з стебел і листя. Оптимальним періодом для цього процесу буде весна.

  Бегонія: догляд в домашніх умовах • Черенковое розмноження. Є одним з найбільш простих способів. Живці, які мають по 3-5 листя, зрізають, обробляють товченим вугіллям і поміщають в торф'яну землю або пісок. Через місяць помірного поливу рослина укорінюється.


 • Кустарне поділ. Підходить для кущів з добре сланкими по землі кущами. Кущ ділять на кілька частин таким чином, щоб він був на всіх частин квітки.


 • Кореневищами. Ділять таким чином листяні бегонії при пересадці. Корінь розрізають або рвуть на частини, але так, щоб на кожній з частин були нирки. Зрізи присипають товченим вугіллям і садять.


 • Насінням . Найкращим часом для посадки насіння є лютий і березень. Насіння розміщують на грунті, але не присипають їх. Полив проводиться з пульверизатора. Зверху накривають склом.


 • Листям. Широколисті бегонії мають яскраво виражені жилки. Розмноження відбувається шляхом надрізу основних жилок і укладання у вологий пісок. • Під час цвітіння, особливо коли цвіте бегонія кімнатна вона вимагає додаткових добрив. В основному, це азотисті добрива або фосфато-калійні.

  Бегонія (фото) стане неперевершеним елементом декору вашого інтер'єру. Завдяки дотримання декількох правил квітка буде милим доповненням до вашого палисаднику.

  Бегонія: догляд в домашніх умовах