Корисні поради
на всі випадки життя
» » Орхідея: догляд в домашніх умовах

Орхідея: догляд в домашніх умовах

Додано: 18.10.14
Рубрика: Сад і город
Орхідея: догляд в домашніх умовах


Унікальний за своєю красою квітка орхідея належить до найбільшого сімейства однодольних рослин. З'явилися вони на землі ще в останньому періоді мезозойської ери. Так що цій квітці вже 145 мільйонів років, і він один з небагатьох рослин, який прийшов до нас з далекого минулого. Свою назву отримав за форму кореневища у вигляді яйця - саме так з давньогрецької перекладається це слово.


Незважаючи на свою давню історію, орхідеї в домашніх умовах прижилися досить швидко і з вдячністю приймають увагу численних шанувальників своєї краси. Найбільш поширені види:


 • Фаленопсис ;


 • Ванда ;


 • Дендробіум ;


 • Каттлея ;


 • Цимбідіум ;


 • Лудизия. • Класифікація орхідних  Класифікуються за характером колонки і розташуванню пильовика і приймочок. По новій системі, розробленої американським вченим Дресслером, родина орхідних підрозділяється на 70 подтриб, утворюють 22 триби, які в свою чергу об'єднані в 5 підродин. Ростуть в будь-яких умовах і практично на всіх територіях. Винятком стала тільки Антарктида.

  Найбільш оптимальний тропічний клімат, при якому квіти отримують свій високий рівень опадів. Справа в тому, що орхідея догляд визнає тільки один: багато вологи і високої температури. Своєрідна флора орхідних на різних континентах по-різному виявляє себе. На території Росії і навколишніх країн представлена відразу 419 видами.


  Різноманітність орхідей  Відмінність їх від більшості рослин у тому, що нитки його тичинок зрощені в колонку. Такої освіти, крім представників Раффлезиевих, більше немає. Вони дуже плідні, в одній коробочці квітки міститься до 4 мільйонів насінин. Але так як орхідні дуже болючі , то виживають з 4 млн насінин в кращому випадку 1-2 та й то не завжди.

  Різноманітність орхідних вражає: деякі види мають всього кілька міліметрів у розмірах, інші досягають 35 м. Вік також неоднозначний - деякі види можуть розвиватися до 70 років. Відбувається це тому, що орхідея догляд в домашніх умовах отримує самий високоякісний.

  Орхідея: догляд в домашніх умовах


  Запилення та його особливості  Система запилення орхідей дуже різноманітна. Головна роль у ній належить комахам, а самі квіти використовують обманні спобличчя залучення комах, так як за примхою природи пилок їх не годиться для харчування, а нектар відсутня. Існує версія про те, що це двостатевий квітка. Вони легко схрещуються з представниками інших видів своєї родини і дають нове оригінальне потомство.

  Починаючи з минулого століття ведеться серйозна селекційна робота, і всі гібриди, які з'явилися, були створені штучно. Чарівність і царственість орхідеї фото не в змозі передати. Ця квітка потрібно тільки бачити і, найголовніше, нюхати.


  Догляд за орхідеями  Про те, як доглядати за орхідеєю, написані цілі енциклопедії. І не даремно. Вона веде себе дуже капризно, і деякі види можуть зів'янути від одного легкого вітерцю. Тому квітникарі, які вирощують цю квітку, дуже вимогливі до всіх дрібниць аж до грунтів .

  Орхідея: догляд в домашніх умовах


  Пересадка і цвітіння орхідеї в домашніх умовах  Пересадка орхідеї - це складний етап у її житті. Вона в силу своєї ніжності переносить його дуже погано. Тому відразу після покупки квітки його не варто поспішати пересаджувати. Потрібно почекати, щоб він звик до нової обстановці.

  Цвітіння - найбільше свято для спостерігають його професіоналів. Хоча дуже часто багато засмучуються, що орхідея довго не цвіте .

  Триває період цвітіння у кожного виду по-різному. На його протязі квітка сильно виснажує себе і вимагає особливого догляду після цвітіння . За терпіння, виявлене в процесі догляду, квітка щедро винагородить своїми пахощами.

  Орхідея: догляд в домашніх умовах