Корисні поради
на всі випадки життя
» » Симптоми зоба, його діагностика та лікування

Симптоми зоба, його діагностика та лікування

Додано: 18.10.14
Симптоми зоба, його діагностика та лікування


Зоб у наш час став тією проблемою, яка приносить людям не тільки дискомфорт, пов'язаний із зовнішнім виглядом, але і суттєві ускладнення. Тому діагностувати і лікувати його треба своєчасно і ефективно.


Зоб і причини його появиБазова проблема, яка призводить до зобу - це недостатність в організмі йоду. Це може мати місце як за екзогенної, так і за ендогенної причини. Розглядаючи питання більш детально, потрібно враховувати різні фактори впливу на нього. Іноді це може бути зміст занадто малої кількості йоду в рослинах, вирощених на певному ґрунті.

З урахуванням того, що саме з рослинною їжею потрапляє в організм це речовина, можна говорити про те, наскільки згадана проблема несприятливого навколишнього середовища є суттєвою в даному випадку. Вторинна йодна недостатність екзогенного характеру виникає, коли грунт містить нормальну кількість йоду, проте є умови, які гальмують процес засвоєння речовини рослинами. Це стосується, насамперед, торф'яної землі.

Заважає засвоєнню йоду і підвищений вміст солей заліза, кобальту, марганцю, гумінових сполук і нітратів в грунті.

Як було вище зазначено, є і ті причини, які створюють перешкоду засвоєнню йоду, що надходить з навколишнього середовища. Це, як правило, неполадки самого організму, а саме порушення всмоктуючої функції кишечника.

Симптоми зоба, його діагностика та лікування


Хронічні інтоксикації, мають будь походження, різко впливають на пригнічення функції щитовидної залози. У числі таких процесів гайморити, отити, хронічні тонзиліти, нагноєння. Крім цього, негативно на функцію щитовидної залози впливає прийом сульфаніламідних ліків, що призводять до порушень поглинання йоду її клітинами. Ще одним обтяжливим фактором є порушення функції печінки. Все це в кінцевому підсумку призводить до появи зобу.


Симптоми зобуГоворячи про зобі, дуже важливо правильно виділити його симптоматику, в числі якої:


 • неможливість перевірити щитовидку;


 • різко виражений зоб, який деформує шию і порушує її конфігурацію. • Дуже важливо відзначити, що при різних видах захворювання та симптоми проявляються по-різному. Однак, якщо ми говоримо про важких формах зобу, то тут мають місце суттєві проблеми. Це і відчуття незручності при рухах, і постійні почуття холоду, і уповільнені рухи, і надмірна втома. Якщо хвороба запущена, то вона нерідко впливає на психоемоційний стан пацієнта. У такому випадку вона викликає плаксивість, поганий сон, роздратування, надмірне потовиділення. Рефлекси при цій симптоматиці гіпертрофовані, а також зазначається нестійкий настрій пацієнта і ситуаційна тахікардія.


  Діагностика  Симптоми зоба, його діагностика та лікування


  Говорячи про діагностику зобу, слід згадати про такі заходи як:


 • лабораторне дослідження;


 • радіоізотопне сканування;


 • УЗД щитовидки;


 • КТ і МРТ щитовидки. • Коли проводиться УЗД щитовидки, в протокол вносяться важливі дані:


 • розміри щитовидної залози (і об'ємні, і лінійні);


 • вогнищеві зміни;


 • об'ємні освіти;


 • структура залози;


 • розміри лімфовузлів. • При цьому варто відзначити те, що УЗД - це найпоширеніший тип діагностики в даному випадку. Він дозволяє досягти швидкої візуалізації щитовидної залози і, відповідно, ознайомитися з тим, які проблеми є в її функціонуванні.


  Терапія  Симптоми зоба, його діагностика та лікування


  Оскільки відомі декілька різновидів недуги, а клінічна картина у кожного пацієнта інсмідуально, терапія також призначається з урахуванням всіх цих аспектів. Вона, як правило, підбирається під кожен окремо взятий випадок захворювання. Але, все ж, є й загальні тенденції. Так, при гіпофункції щитоподібної залози пацієнту рекомендують замісну терапію. Що стосується гіперфункції, то, навпаки, тут доктор направить зусилля на придушення надлишкової її активності. Навіть на етапі діагностики одного пацієнта вистачає тільки УЗД, а іншому потрібен повний спектр лабораторних досліджень.

  Маючи підозри на зоб, обов'язково звертайтеся до фахівця, так як ця проблема, крім косметичного дискомфорту, несе ще і негативні наслідки для загального стану здоров'я.