Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що таке свищ? Симптоми, фото, лікування свища

Що таке свищ? Симптоми, фото, лікування свища

Додано: 18.10.14
Що таке свищ? Симптоми, фото, лікування свища


Свищ - це канал, що утворюється в тканинах або органах в результаті виразкових процесів. Нориці бувають двох походжень. Одні з'являються в результаті операцій, метою яких було відведення вмісту певного органу, а інші - в внаслідок патологічних процесів, що відбуваються в організмі.


Дізнаючись про те, що таке свищ і які його причини, вам необхідно ознайомитися з наступними позиціями:


 • якщо людина зіткнувся з хронічним періодонтитом, свищі можуть початися від коренів зуба, проходячи крізь ясна і щелепу;


 • якщо в організмі мав місце запальний процес, то зазвичай його наслідки гояться довго. А якщо запалення ще й не було ліквідовано повністю, в глибині тканин може початися гниття. В результаті утворюється гнійний свищ;


 • нерідко проблема виникає при нагноєнні післяопераційних швів;


 • при вогнепальних пораненнях у разі, коли неможливо було витягти кулю або осколок, поруч може з'явитися нагноєння, стающее у підсумку причиною свища. • Що таке свищ? Симптоми, фото, лікування свища


  Симптоми  Різні нориці мають свою симптоматику, що відрізняють один вид проблеми від іншого. Ознаками свища в прямій кишці вважаються:


 • невеликий отвір біля заднього проходу, через яке, як правило, виділяється гній. У зв'язку з цим хворі мають необхідність в носінні прокладки, а також прийнятті кілька разів в день душа;


 • больові відчуття близько заднього проходу. Як правило, вони мають ниючий характер. Найбільш сильними є моменти дефекації. Затихають лише через певний час після цього. • Коли ми говоримо про бронхіальних свищах, то під симптоматикою зазвичай маємо на увазі специфічний ендобронхіт, видає поява свищів.
  У тому випадку, коли вас спіткає свищ, який вразив десну, симптоми такі:


 • зубний біль, яка починає посилюватися при дотику;


 • наявність гнійних виділень, які йдуть з каналу свища;


 • рухливі зуби. • Що таке свищ? Симптоми, фото, лікування свища


  Діагностичні заходи  Заходи, пов'язані з діагностикою, не створюють зазвичай особливих труднощів. Беруться до уваги скарги, що надходять від пацієнтів, анамнез хвороби, вид свища, а також кількість гною, який виділяється з нього.

  За словами медиків, якісного уточнення діагнозу сприяють дослідні процедури, що дозволяють виявити рівень соляної кислоти. Подібна діагностика відмінно визначає наявність або ж, навпаки, відсутність свищів в шлунку.

  Коли ми говоримо про сечових свищах, то їх видає характерне присутність сечокислих солей.


  Лікувальні і профілактичні заходи  Зазвичай свищі підлягають хірургічному втручанню. Багато з них гнійні, які були утворені в результаті операції, усуваються шляхом видалення лігатур. В даному випадку на допомогу приходить затиск, зупиняє кров.

  Крім ліквідації вогнища запалення, потрібно ще позбавитися від епітеліального покриву свища. Якщо вроджені нориці, то їх доктора прибирають виключно за допомогою хірургічного втручання, проводячи цю процедуру протягом перших днів життя пацієнта. В іншому випадку малюк може просто загинути в перші дні після своєї появи на світ. При цьому, за твердженням фахівців, самостійно гнійні канали свищів практично не зачиняються.

  Що таке свищ? Симптоми, фото, лікування свища


  Особливо проблемними в плані лікування вважаються губовидние нориці, оскільки операції, спрямовані на позбавлення від них, мають радикальний характер. Це зашивання отвори статевого органу після мобілізації його стінок.

  Профілактика тих свищів, які є набутими, а не вродженими, повинна включати запобігання інфекцій. Потрібно під час вирішення проблеми хірургічним шляхом неухильно дотримуватися правил асептики.

  Що стосується природжених нориць, то тут ніякі превентивні заходи не допоможуть тому, що недуга з'являється ще в перші три місяці вагітності.

  Якщо ви знаєте, що зіткнулися зі свищем або маєте такі підозри, зверніться вчасно до лікаря за допомогою.