Корисні поради
на всі випадки життя
» » Невралгія: симптоми, фото, лікування

Невралгія: симптоми, фото, лікування

Додано: 18.10.14
Невралгія: симптоми, фото, лікування


З усіх форм хвороб є ті, які заподіюють пацієнту особливий дискомфорт. До таких можна з упевненістю зарахувати і невралгію, часто проходить дуже болісно. І хоча вона не є чимось таким, що загрожувало б життю, все ж заподіюються страждання значно підривають нормальне самопочуття.


Невралгія та її причиниНевралгія є хворобою, якої схильні периферичні нерви. Нерідко разом з нею ми відчуваємо напади сильного болю. Класифікують недуга з урахуванням того ділянки нервової системи, де вона виникає. Як відзначають фахівці, найбільш поширеною вважається невралгія трійчастого нерва, зустрічається дуже часто у чоловіків, які старші сорока років.

Невралгія: симптоми, фото, лікування


Варто зазначити, що про захворювання медики заговорили ще на початку нашої ери, однак, незважаючи на те, що пройшло багато століть, проблема продовжує мучити все нові і нові покоління людей.

За словами фахівців, невралгія з'являється, як правило, в результаті перенесених хвороб. Зазвичай в їх числі бувають різноманітні травми, застуда і інфекції. Так, нерідко невралгія виникає після того, як у людини сталася травма обличчя, пульпіт, запальні процеси, що вражають пазухи носа.

Підступну недугу можна вважати з тієї причини, що він змушує хворого відчувати сильні болі зовсім раптово. Вони можуть бути реакцією на надмірно гучні звуки, яскраве світло, холодну або гарячу їжу. У деяких випадках напад може початися навіть під час чищення зубів.


Симптоми невралгії залежно від її видуЯкщо говорити про те, які симптоми має невралгія, то варто відзначити в їх числі:


 • відчуття так званих повзаючих мурашок;


 • різкий біль, що з'являється після них тривав кілька хвилин. • Невралгія: симптоми, фото, лікування


  У випадку, коли вас спіткала міжреберна невралгія, напади будуть відбуватися в області ребер, посилюючись під час чхання або кашлю. Якщо ж невралгія зачепила зовнішній шкірний нерв стегна, то з'являється стріляючий біль, яка вражає зовнішню поверхню цієї частини тіла. Дуже важко, за твердженням медиків і самих хворих, проходить напад невралгії, вразила крилопіднебінної вузол. Починаються больові відчуття раптово і, як правило, мають місце вночі. При цьому тривати вони можуть до декількох днів. Дуже рідко доктора зустрічають у пацієнтів невралгія язикоглоткового нерва. Протягом нападів в даному випадку поширюється не тільки на горло, але і на вухо, а також нижню щелепу.


  Профілактика і лікування  Що стосується лікування захворювання, то воно призначається кваліфікованим неврологом. Якщо ж говорити про профілактику, то тут все просто. Необхідно утримуватися від перебування на протягах і переохолодження, а також:


 • вести здоровий спосіб життя;


 • займатися спортом;


 • приймати вітаміни;


 • робити все, щоб хвороби, що виникли не переростали у хронічні. • Невралгія: симптоми, фото, лікування


  У разі, коли останній пункт на практиці реалізувати не вдалося, все одно не можна опускати руки. Хронічні хвороби вимагають лікування, так як безслідно для організму вони не проходять. І щоб недуга не став для вас надалі пусковим механізмом для невралгії, необхідно вжити всі можливі заходи для його подолання.

  Важливо розуміти те, що тільки диференційований підхід до форм невралгії може забезпечити лікування і нормальну життєдіяльність. В одних випадках лікар порадить сірководневі та радонові ванни, парафінові аплікації, в інших - ДМВ комірцевої області, лазеропунктури, а в третіх - змазування кореня мови дикаином.

  В цілому, кажучи про правильної терапії, слід акцентувати увагу на тому, наскільки важливо санаторно-курортне лікування, що містить у своїй програмі необхідний комплекс заходів, що відновлюють здоров'я. Тому, маючи можливість отримати путівку в санаторій, не відмовляйтеся, так як вона може стати першим кроком до позбавлення невралгічних проблем.