Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як потрібно доглядати за домашнім тхором?

Як потрібно доглядати за домашнім тхором?

Додано: 18.10.14
Рубрика: Різне
Тхір - дуже забавне тварина. І якщо ви вирішили завести такого звірка, то для початку дізнайтеся особливості догляду за ним.

Тхір: особливості, характер і спосіб життя


Взагалі, всі тхори є дрібними хижаками, які в природному середовищі існування живуть у нірках. І саме тому такий звір в будь-яких умовах буде проявляти інтерес до різних отворів.
Всі тхори дуже цікаві, так що ваш вихованець буде оглядати все нове і незвідане, а часом не тільки оглядати, але і пробувати на смак і намагатися посмитися, що знаходиться всередині. Такі тварини дуже рухливі і активні, вони просто не можуть сидіти на одному місці. Живе тхір у середньому від 7 до 9 років.
Як потрібно доглядати за домашнім тхором?

Що стосується способу життя, то тхір може спати близько 12-14 годин на добу, але зате під час неспання буде неймовірно активним. Таке тварина негативно ставляться до самотності і воліє активно спілкуватися та взаємодіяти зі своїми побратимами або ж з людьми.
Саме тому одомашнені тварини досить доброзичливі, не бояться людей і з задоволенням з ним спілкуються. А ось тварини, вирощені на фермах, можуть бути агресивними. Ви повинні бути готові присвячувати своєму другові кілька годин в день, в іншому випадку вихованець знайде, чим зайнятися, але ось вам це навряд чи сподобається. Обов'язкові рухливі ігри і ласка.
З дітьми такі тварини теж ладнають, як і з іншими тваринами. Але деякі звички можуть бути неприємними і навіть небезпечними. По-перше, тхори люблять підстрибувати і крастися, а собака або кішка може розцінити це як загрозу і напасти. По-друге, тхори часто в процесі гри прикушують один одного, і те ж саме можуть зробити і з дитиною, заподіявши йому біль. Так що не варто залишати звірка наодинці з іншими вихованцями або з чадом.
Невдоволення вихованець буде проявляти шипінням, а приємні емоції можуть супроводжуватися бурчанням.

Утримання в домашніх умовах


Як потрібно доглядати за домашнім тхором?

Домашній тхір буде цілком комфортно відчувати себе як в квартирі, так і в будинку. Але все ж таки існують деякі правила, дотримання яких необхідно для безпеки і правильного розвитку звірка. Ось найважливіші моменти:

 • Закрийте всі щілини і отвори (меблів, побутових приладах і перекриттях). Як вже було зазначено, тхори виявляють до них непідробний інтерес і можуть поранитися або застрягти.

 • Всі тхори - дуже запасливі тварини, які можуть робити схованки і зберігати там іграшки або їжу. Та краще відразу виділити для вихованця якийсь затишний куточок, а інші місця, придатні для зберігання чого-небудь, закрити. Тоді ви зможете прибирати зіпсовану їжу і уникнути неприємних запахів, що виходять від неї.

 • Завжди щільно (краще на замок) закривайте двері в ванній і на кухні. Якщо вони будуть відкритими, то звірятко може пробратися в приміщення і влаштувати там справжній погром. А якщо вихованець вирішить дослідити унітаз або спробувати на смак шампунь, то це може призвести до летального результату.

 • Приберіть всі домашні рослини в недоступні місця. Тхір абсолютно точно буде копати землю, і відучити його від цього просто неможливо.

 • Завжди закривайте за собою всі двері, але робіть це дуже акуратно, так як тхори дуже жваві і верткі.


 • Клітка


  Якщо ви вирішили утримувати тварину в клітці, то вона повинна бути досить просторою для переміщень та ігор. Оптимальні розміри житла вашого вихованця такі: довжина не менше метра, ширина не менше 50 сантиметрів, а висота не менше 80 сантиметрів.
  У клітці неодмінно повинна бути підстилка, на якій тварина може спати або відпочивати. Також бажано передбачити будиночок або затишне містечко. А ще можна повісити щось на зразок гамака.

  Взагалі, набувати клітку необов'язково, при бажанні ви можете виділити вихованцеві кімнату або дозволити йому вести вільний спосіб життя і гуляти по всій квартирі. Але якщо вас не буває вдома, то на час відсутності краще замикати тхора в клітці, так як він може буквально перевернути все з ніг на голову.

  Лоток


  Оптимальний туалет для тхора - це котячий лоток. Ці тварини досить кмітливі, тому що привчаються до туалету швидко. У перший час вам доведеться постійно спостерігати за вихованцем. Якщо він почне принюхуватися, шукати місце, відразу садіть його в лоток.
  Якщо звір «промахнувся», то помістіть річ, просочену сечею, в туалет, щоб тхір зрозумів, яке місце призначається для справляння потреб. Наповнити лоток можна тирсою, рваними газетами або спеціальним наповнювачем. До речі, тхори нетерплячі і не будуть бігти через всю квартиру до лотка, так що краще розмістити по одному в кожній кімнаті.

  Особливості догляду


  Як потрібно доглядати за домашнім тхором?

  Як доглядати за домашнім тхором? Ось в чому полягає догляд, який потрібно таким тваринам:

 • Лоток потрібно очищати щодня, а краще після кожного спорожнення сечового міхура або кишечнику звірка.

 • Підстилку слід міняти щотижня, так як від неї можуть виходити неприємні запахи.

 • Раз на два-три тижні треба підстригати вихованцеві кігтики, так як вони можуть заважати або навіть призвести до травми (наприклад, якщо тварина зачепиться за штору, це може спровокувати вивих або втрату коготка). Для проведення даної процедури краще використовувати спеціальну ципці. Зрізати треба ту частину кігтя, яка знаходиться нижче червоної жилки - кровоносної судини. Краще відступати від цієї жилки кілька міліметрів. У разі пошкодження судини і нервових закінчень може початися кровотеча, а також виникне біль. Така процедура не дуже приємна, так що відверніть тварина, наприклад, намажте його животик чимось смачним.

 • Раз в 2-4 тижні потрібно робити чистку вух. Краще робити це під час сну вихованця. Використовуйте для чищення ватяну паличку, змочену в перекису водню або в стерильному вазеліновій олії. Очищайте тільки вушні раковини, не зачіпайте слухові проходи.

 • Купання багатьом хорька доставляє задоволення, але інші його не люблять. Не варто купати вихованця частіше разу на місяць, це може спровокувати появу неприємного запаху (після взаємодії з водою сальні залози, що виділяють пахучий секрет, починають посилено працювати). Використовуйте спеціальні шампуні. Краще купати тхора в тазику або раковині, але якщо він любить плавати, виділіть цілу ванну, але обов'язково обладнайте острівець відпочинку (це може бути звичайне відро). І не залишайте вихованця одного, стежте за його безпекою. Після процедури акуратно витріть вихованця. Якщо він чинить опір, посадіть його в коробку з високими бортами, а на дно покладіть рушник. Дайте звірку час на приведення себе в порядок.


 • Розмноження


  Як правило, статевозрілі обличчяни розмножуються 1-2 рази в рік. Самці в такі періоди мітять територію, а самки сильно нервують (відомі навіть випадки смерті). Тому якщо ви не плануєте розведення, то краще самця каструвати, а самку стерилізувати.
  Як потрібно доглядати за домашнім тхором?

  Здоров'я


  Тварини теж хворіють, як і будь-які інші тварини. І саме тому раз або краще два рази на рік слід показувати свого чотириногого друга ветеринара, це дозволить вчасно виявити і усунути проблеми і уникнути серйозних захворювань. Похід до лікаря обов'язковий і в разі погіршення стану вихованця.

  Як і чим годувати?


  Харчування тхора повинно бути особливим. Ці тварини - хижаки, так що м'ясо їм просто необхідно. Ось що може входити в меню вихованця:

 • спеціальний сухий корм преміум-класу;

 • сире м'ясо і субпродукти (тільки найвищої якості і свіжі);

 • каші з переробленими м'ясом і субпродуктами з різних круп;

 • в якості ласощів можна пропонувати фрукти або овочі (крім цитрусових фруктів і гірких овочів, а також картоплі).


 • Молодих тхорів годують 3 рази в день, дорослих - 2 а малюків - 4. Уникайте гострої, солодкої, солоної і маринованої їжі, напівфабрикатів. Слідкуйте за тим, щоб в зоні доступу завжди була вода.

  Розваги


  Купіть вихованцеві іграшки або змайструєте їх самостійно. Тхори люблять коробки, шарудять і дзвінкі речі, ганчірки.

  Прогулянки


  Як потрібно доглядати за домашнім тхором?

  Гуляти з дорослим тхором можна і потрібно, але тільки не в спеку і не в сльоту, а також не після хвороби. До зимових прогулянок потрібно готувати вихованця заздалегідь, починаючи гуляти восени в прохолодну погоду. Уникайте переохолоджень (з собою краще носити ковдра) і перегрівів.

  Купуємо тхора


  Купувати тхора краще у перевірених заводчиків. Скільки коштує такий звір? Від 3 до 4500 грн. Все залежить від забарвлення, характеристики і родоводу.
  Заведіть цього забавного вихованця і доглядайте за ним правильно!