Корисні поради
на всі випадки життя
» » Традиції заручин і вибір кілець

Традиції заручин і вибір кілець

Додано: 18.10.14
Заручини - це прекрасне і хвилююча подія в житті кожної людини, адже в цю мить вирішується доля і майбутнє відразу двох самотніх сердець.
Сьогодні заручини, найчастіше, це лише данина древнім традиціям і обрядам, але коли-то давно заручини мала серйозної ваги і значення, в деяких країнах без проведення такого обряду шлюб міг вважатися недійсним, а розрив заручин - страшним гріхом, який накладався на винуватця.
Традиції заручин і вибір кілець

І все-таки, яке смне слово - заручини! Скільки надій, романтики і легкого хвилювання воно несе в собі: ще не чоловік і дружина, але вже наречений і наречена, ще немає сімейного побуту, але вже з'явилося безліч спільних планів та передвесільних клопотів, які і перевірять майбутніх подружжя «на міцність».

Історія традиції


Заручини, як важлива подія в кожній сім'ї, що народилася тисячі років назад, правда, в ті часи романтикою і коханням там і не пахло, адже заручини, в першу чергу, являла собою союз двох сімей, які вирішили, що одруження їхніх дітей - це вигідне і розумне рішення.
Рушійною силою такого події, у більшості випадків, природно, була практичність: батьки заздалегідь обговорювали розмір приданого, а також інші можливі вигоди від укладається союзу. Традиції полягали в повному обсязі, в залежності від країни і засад її жителів.
Традиції заручин і вибір кілець

Наприклад, традиція дарувати перстень на заручини прийшов до нас саме з Стародавнього Риму, правда, підносилося воно не нареченій, як ми звикли, а саме батькам. Та й кільце виготовлялося не з дорогоцінних металів і каменів, а з заліза і дарували на знак того, що молодий закоханий вже має певними засобами, щоб утримувати свою майбутню дружину.
А ось на Русі такий обряд називали «рукобитием», після тривалих обговорень глави сім'ї скріпляли свою згоду міцним рукостисканням, вага якого була не менше, ніж у сучасного договору з юридичною силою.
Традиції заручин і вибір кілець

Взагалі, розрив заручин в ті далекі часи було чимось незвичайним, траплялося це дуже рідко і з якихось вкрай вагомим причин. Найчастіше, родина винуватця виплачувала сім'ї потерпілого чималу компенсацію, а також повертала всі кошти, які вже були витрачені на підготовку до весілля.
У кожній країні обряд відбувався по своєму і мав деякі відмінності, проте, скрізь дотримувалося одне основне правило - заручини - це серйозний крок, рішення, до якого необхідно прийти обдумано, зваживши всі за і проти, щоб у наслідку, ні в якому разі, не довелося йти назад.

Сучасні традиції


Сьогодні заручини, в більшості випадків, є умовністю, іноді її і зовсім не дотримуються, а просто вирішують про необхідність одружитися.
І все-таки якщо молода людина, хоч трохи дружить з романтикою, йому, напевно, захочеться порадувати свою кохану таким приємним і трепетною подією, адже кожна дівчина мріє, щоб і перед нею відчинилися заповітна коробочка з колечком.
Що цікаво, колись дуже давно, на заручини навіть складали документ, який підтверджував існування події, що в ньому записувалися всі домовленості і попередні дати весілля.

Сьогодні ж заручини позбавлена юридичної сили, молоді люди, в більшості випадків, самі приймають рішення щодо майбутнього шлюбу, і, в разі успіху, насамперед повідомляються батьки про прийдешнє радісну подію.
Можливо, це і добре, що заручини перестала супроводжуватися цілою купою формальностей, тепер у ній більше романтики і чарівництва, ніж коли-небудь. Що таке заручини сьогодні? За сучасними європейськими канонами молодий чоловік, який бажає внести пропозицію, повинен «попросити руки» коханої у її батьків.
Традиції заручин і вибір кілець

Це більше данина традиціям, ніж реальна прохання, зазвичай наречений приходить в будинок батьків майбутньої дружини з красивим букетом, дарує його матері коханої, а потім робить пропозицію.
Але, зовсім необов'язково діяти саме за такими правилами. Наприклад, в Америці, найчастіше заручини проходить в якому-небудь приємне ресторанчику, де молодий чоловік під час вечері робить пропозицію руки і серця, дарує кільце, обов'язково з діамантом.
Природно, розміри і якість камінця визначаються розміром гаманця молодої людини. Після згоди дами, молоді збирають батьків під одним дахом, знайомлять всіх, хто не знайомий між собою і, особливо ділових сім'ях, обговорюють шлюбний контракт.
Традиції заручин і вибір кілець

Як повинна пройти заручини саме у вас - справа обличчяста, адже тут немає ніяких правил і зобов'язань, по суті, все залежить від вашої оригінальності і бажання зсмувати половинку. Хтось робить пропозицію на вершині гори, а хтось під Ейфелевою вежею, хтось підкидає заповітне колечко в ранковий кава, а хто-то в тихій і затишній обстановці на вушко каже кілька бажаних слів.
Все інсмідуально, залежить від смаків самих молодих людей, а також від засад всередині сім'ї. Наприклад, якщо сім'я віруюча, то, швидше за все, зажадає від дітей дотримання всіх основних традицій, доведеться підкоритися, якщо ви дорожите хорошими стосунками зі своїми майбутніми родичами.

Яке колечко вибрати?


Звичайно, найголовнішим атрибутом заручин було і залишається кільце. Традиційний і найпоширеніший варіант - це золота смужка із золота, яка прикрашається діамантом, що, правда, дуже недешево.
Можна вибрати колечко і з іншими камінчиками або зовсім без них, особливо, якщо напевно переконані в перевагах вашої обраниці. Що стосується розміру, то в інтернеті існує велика кількість способів, які допоможуть вам впоратися з цим нелегким завданням, але, в будь-якому випадку, навіть якщо ви трохи помилилися, в будь-ювелірної майстерні вам допоможуть підігнати колечко за розміром.
В якій обстановці зробити пропозицію - вирішувати тільки вам. Дотримуючи всі традиції або зізнатися у своїх бажаннях під час романтичної вечері наодинці, а, може, придумати щось зовсім незвичайне, що зсмує вашу обраницю і ще більше підіб'є до позитивної відповіді.
До речі, необов'язково саме кільце повинно стати головним символом вашої заручин, можна вибрати красивий кулон або ланцюжок, в залежності від вашого бажання.

Багатьох цікавить, а куди дівають обручку після весілля? Хтось продовжує носити як прикраси, тільки на іншій руці, але, за правилами, після весілля місце відступається обручці, а попереднє вилучається у скриньку і зберігається як сімейна реліквія.