Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як користуватися тестом на вагітність

Як користуватися тестом на вагітність

Додано: 19.10.14
Як користуватися тестом на вагітність
Як користуватися тестом на вагітність правильно?

З тих пір, як з'явилися у вільному доступі тести на вагітність, діагностика цікавого положення на ранніх термінах перестала бути ворожінням на ромашці «вагітна-не вагітна». Але щоб отримати відповідь з вірогідністю до 97% треба знати, як користуватися тестом на вагітність, і як він виглядає.

Як працює тест на вагітність?


Як користуватися тестом на вагітність


Тести на вагітність для домашнього використання бувають декількох типів.

Тест-смужка (паперова стрип-смужка). Ця різновид тесту на вагітність є одноразовою і дуже популярна у жінок з-за її зручності в експлуатації і дешевизни. Виглядає тест як смуга паперу, половина якої просоченої реагентом і має світлу лінію, що показує на яку глибину слід занурювати тест в сечу. Друга половина смуги призначена для оцінки результату.

При зануренні тесту в сечу на ньому завжди проявляється 1 смужка, яка є контрольною і показує, чи правильно працює тест. Друга червона смужка паралельно контрольної проявляється тільки в разі визначення вагітності.
Тест планшетного або касетного типу. Тест такого форм-фактора має два віконця, в одне з яких з допомогою піпетки заливається кілька крапель сечі, а з другого, виходячи з кольору індикатора, судять про результат (позитивний або негативний).
Струменевий тест. Цей варіант належить до третього покоління тестів на вагітність і, на відміну від двох попередніх різновидів, містить більш чутливий реагент. Щоб визначити наявність або відсутність вагітності його необхідно помістити під струмінь сечі і через кілька хвилин побачити результат.
Електронний тест. Цей сучасний тест випускається з різними показниками чутливості, в тому числі в сверхчувствительном варіанті, здатного визначати вагітність навіть на самому ранньому терміні (з 8-10 дня від моменту зачаття).

На відміну від інших варіантів електронні тести показують результати не шляхом відображення смужок, а виводячи на табло напис «pregnant» (у разі наявності вагітності) або «not pregnant» (якщо вагітність не підтверджена), що набагато більш зручно для сприйняття.


Всі тести, незалежно від їх типу, у своєму складі містять речовину, яка реагує на підвищену концентрацію гормону вагітності - хоріонічного гормону людини (ХГЛ). Після зачаття навколо ембріона починає формуватися попередник плаценти (хоріона), який виділяє в кров ХГЛ. Частина цього гормону фільтрується нирками у сечу, в складі якої його і визначають тести.
Перед тим як робити тест на вагітність необхідно познайомитися ознайомитися з інструкцією, що додається до нього. Так, наприклад, проводити тестування з застосуванням одноразових тестів-смужок необхідно дотримуючись певні вимоги:
оптимальний час доби для виявлення ХГЛ - ранок. Для цього потрібно зібрати першу порцію ранкової сечі в чистий стаканчик, і занурити в нього тест до зазначеного виробником рівня;
потрібно правильно витримати час занурення тесту в сечу. Зазвичай для оцінки тесту потрібно до 5 хвилин. Якщо перетримати, то ймовірність помилкових відповідей збільшується;
для отримання максимально правсмого результату виробники рекомендують через якийсь час повторити тест (оптимальний термін через тиждень).

На який день циклу краще робити тест?

Компанії-виробники радять користуватися тестом на вагітність з перших днів затримки місячних, що зазвичай відповідає 2-3 тижні після овуляції, або 4-5 акушерської тижні вагітності. Використовувати електронний тест, чутливість якого становить 20 ммо/мл, можна вже через тиждень (з 8 дня) з моменту передбачуваного зачаття.


Якщо ж потрібно перевірити, чи настала вагітність після екз, необхідно почекати 2 тижні після підсадки, для того, щоб ембріони імплантували в матку, і почав вироблятися ХГЛ.

Тестова діагностика настання вагітності після інсемінації не відрізняється за строками від часу діагностики вагітності в результаті звичайного статевого акту, і повинна виконуватися не раніше, ніж дата передбачуваної менструації.

Чи можливий неправильний результат?

Як користуватися тестом на вагітність


Тест на вагітність, виконаний у домашніх умовах може бути хибнопозитивним у випадках, коли в організмі за різними «невагітних» причин є підвищений рівень ХГЛ, наприклад:

після аборту і віддаленої позаматкової вагітності, коли плодового яйця в організмі вже немає, але підвищені концентрації гормону ще зберігаються, хоча і мають тенденцію до зниження;
при використанні низькоякісного тесту;
при порушенні проведення процедури дослідження, наприклад, при зануренні тест-смужки на велику глибину (далеко за контрольну лінію). В цьому випадку можлива поява розпливчатою другої смужки при відсутності вагітності;
при прийомі деяких гормональних таблеток;
при гормонпродуцирующих пухлинах статевих органів. Причому даний пункт стосується як жінок, так і чоловіків. Відомо багато випадків ранньої діагностики злоякісної пухлини яєчок (хорионкарциноми), яка була виявлена під час жартівливого використання чоловіком тесту на вагітність своєї подруги. При раку яєчка виділяється в кров нехарактерний для чоловічого організму хоріонічний гормон, схожий з гормоном, до якого чутливі тести на вагітність.

Псевдонегативний результат можливий також у разі застосування неякісного тесту, і якщо дослідження проводиться до затримки. На таких малих термінах концентрація ХГЛ ще настільки мала, що її здатні виявити тільки надчутливі реагенти. На даний момент на ринку медичного обладнання вже можна знайти дорогі високочутливі тести, здатні визначати найменші підвищення гормону вагітності, тому в разі необхідності визначення вагітності до початку затримки, краще вдатися до допомоги саме такого варіанта.

Чи можна обдурити або підробити тест на вагітність?

На жаль, іноді в людських відносинах вагітність стає розмінною монетою. Часом не сильно совісні дами всіма силами намагаються імітувати можливу вагітність для досягнення своїх цілей. У свою чергу чоловіків, що бажають захистити себе від нечистих на руку подруг, які розмахують перед носом «смугастим» тестом, цікавить питання: чи існують варіанти підробки тестів?

Обдурити тест (за умови, що він якісний і виконаний на ваших очах) практично неможливо, оскільки ХГЛ в крові (а разом з ним і вагітність) визначається, або ні. Якщо ж вам показують готовий тест з двома смужками, то тут могли бути й махінації.

Існує ціла «наука» як підробити тест на вагітність. Наприклад, можна акуратно домалювати відсутню смужку, можна купити «смугастий» тест по інтернету (є така послуга на просторах Рунета), можна дати пописати на тест вагітній подрузі. Зрештою, чоловікові можуть пред'явити позитивний тест на овуляцію, який візуально не дуже відрізняється від тесту на вагітність.

Як користуватися тестом на вагітність


Однак дві смуги на овуляторному тесті свідчать лише про сталася овуляції в організмі, що є нормальним і фізіологічним для здорової жінки. Тому якщо пред'явлений дівчиною позитивний тест на вагітність викликає у вас сумнів, і ви хочете перевірити свою подругу - треба відвести її за руку в будь-яку діагностичну лабораторію, де можуть виконати аналіз крові на ХГЛ.

По-перше, це дослідження дасть найбільш достовірний результат про наявність гормону вагітності в організмі дівчини, а по-друге, якщо вагітність все-таки є, заодно покаже правильний термін (тобто яка йде тиждень після зачаття).

Крім того, виявлену домашніми тестами вагітність все-таки доцільно підтвердити УЗД-дослідженням і консультацією акушера-гінеколога, які допоможуть виставити правильний термін і оцінити правильність розвитку плода в матці.