Корисні поради
на всі випадки життя
» » В'язання спицями: схеми та описи

В'язання спицями: схеми та описи

Додано: 19.10.14
В'язання спицями: схеми та описи


В'язання завжди було прекрасним способом поповнити і урізноманітнити гардероб. Сьогодні даний вид рукоділля стає популярним і модним заняттям. Зараз багато жінок займаються цим видом рукоділля просто для задоволення. Адже таким чином можна висловити свій творчий потенціал і втілити дизайнерські фантазії в життя. Захоплює навіть сам процес: підібрати колір майбутнього виробу, цікаві моделі. Багато відомих кутюр'є використовують в'язані речі при створенні колекцій, віддаючи данину моді. Відомі актриси і моделі дуже часто з'являються на людях у красивих в'язаних сукнях і жакетах або прикрашають свій образ в'язаними аксесуарами.


В'язання спицями: початокВибираючи інструменти для рукоділля, орієнтуйтеся на те, що вони повинні бути в два рази товще ниток. Зверніть увагу на етикетку мотка, виробник зазвичай вказує, спиці під яким номером підходять до цієї пряжі. Для новачків бажано перепробувати як можна більше номерів та визначитися, які саме підходять саме для вас. Хтось затягує туго, хтось слабкіший, потрібно дізнатися свою манеру. Інструменти в наборі гострі з обох сторін. Для тих, у кого немає практики - це незручно, тому купите наконечники. З їх допомогою є можливість відкласти в'язання і утримати петлі. Нитки брати найкраще акрилові або вовняні, середньої товщини і світлих тонів, щоб добре бачити завороти і не напружувати очі. Ще для виконання трикотажних швів знадобиться трикотажна голка. У неї тупий кінець, щоб не псувати волокна пряжі.

Підготувавши матеріали, можна починати в'язання спицями . Відеоуроки на першому етапі відмінно допоможуть зрозуміти суть процесу. Один правильний майстер-клас відразу допоможе освоїти практику.

Є два типи в'язки: циліндрична і площинна. Перша виконується по колу, і виворітна сторона виходить всередині. У другому випадку лінія йде справа наліво, потім назад. Тобто перший ряд буде зовнішньою стороною, другий - зворотному.

Схеми в'язання спицями - це інструкція в'язання, вона містить спеціальні значки. Освоївши їх значення, ви будете без праці в'язати будь-які моделі і прикраси, наприклад, гетри або домашні уггі . Схеми вказують кількість рядів, повторень (раппортов), петель, що значно полегшує завдання.

В'язання спицями: схеми та описи


Якщо ви почнете будь-в'язання спицями, візерунки підібрати не складе труднощів, адже їх існує безліч: рельєфні, щільні, ажурні, жакардові або патентні, для зимового або літнього часу. Мережива, пов'язані досвідченими майстринями можна навіть протягнути в кільце!

Одного разу спробувавши це заняття, ви вже не зможете зупинитися. Скільки унікальних речей можна виконати. Такі оригінальні речі неможливо купити в магазинах - мереживні серветки, скатертини, наволочки на пуфи, навіть штори. Дитячі в'язані речі особливо популярні, адже можна ідеально підібрати розмір, колір і малюнок саме для вашого малюка. І, звичайно ж, порадувати себе ексклюзивним теплим шарфом.

Для багатьох людей це рукоділля стало не просто хобі, а улюбленою роботою, яка приносить задоволення і непоганий дохід. Сьогодні так багато бажаючих створити або придбати на замовлення ексклюзивну в'язану річ, будь то одяг, взуття, теплі аксесуари або оригінальні іграшки. В'язані речі завжди будуть зігрівати теплом свого власника, і радувати око оточуючих його людей.

В'язання спицями: схеми та описи