Корисні поради
на всі випадки життя
» » Килими своїми руками

Килими своїми руками

Додано: 19.10.14
Килими своїми руками


Ні один виріб, виготовлене на потоковому виробництві, не зрівняється з ручною роботою. Всі витвори мистецтва, виготовлені руками людини і мають велику естетичну і матеріальну цінність. Бездумна машина не здатна створити унікальну річ, якою б високотехнологічної вона не була. До того ж в магазині не так просто знайти фасон сукні, ідеально підійшов саме вам, або килим з певною вишивкою, який прекрасно впишеться в інтер'єр квартири. Ручне вишивання в певний період часу перестало бути затребуваним. Але мода має циклічні властивості і неодмінно повертається. Вишивка килимів своїми руками все більше стає популярною. Багато дівчат і жінки прагнуть оволодіти цією технікою, а для цього зовсім необов'язково ходити на дорогі курси.


Підготовка до роботиБудь-яка практика починається з теорії. Молодої майстрині потрібно ознайомитися з основними правилами вишивки та підготувати необхідні інструменти і матеріали. Вам знадобляться:


 • спеціальний гачок або голка;


 • лінійка;


 • дерев'яна рамка або п'яльця;


 • ножиці;


 • мішковина або страмин;


 • нитки. • Як головний інструмент зазвичай використовують спеціальний гачок. Вибираючи тканину, важливо звернути увагу на її міцність. Вона повинна бути міцною і не деформуватися при розтягуванні. Підбираючи колір ниток, можна включити всю свою фантазію, але з основною тканиною важливий контраст кольору. Нитки можуть бути вовняними, шовковими і навіть паперовими, головний критерій - це потрібна товщина і рівномірне натягання.

  Технік рукоділля досить багато. Найчастіше застосовується тип лічильної вишивки, коли вся площа матерії заповнюється стібками. Однак якщо ви вибрали великий візерунок, то він копіюється на основу, після чого наповнюють контури нитками вибраних кольорів. Слід враховувати, що робота буде відбуватися на виворітній стороні і малюнок отримає дзеркальне відображення. Види швів також відрізняються великою різноманітністю. Найчастіше вдаються до звичайного шву хрестиком, коли рівномірно стібки накладаються зліва направо, справа наліво. Це основний принцип вишивання, але існують додаткові змінені види нанесення малюнка, такі, як подовжений шов хрестиком, гобеленовий шов, напівхрест і багато інших.

  Килими своїми руками


  Основні етапи рукоділля  Коли підготовлені необхідні матеріали, можна приступати до справи:


 • основу закріпіть на п'яльця або на рамку, добре натягніть матеріал - це полегшить і спростить роботу;


 • насамперед, обробляється контур малюнка. Якщо на матерії буде кілька малюнків, то обробляється кожен окремо. Дуже зручно, коли на голці є регулятор поглиблення. Наскільки ви будете занурювати її основу, настільки довгим буде ворс;


 • потім заповніть основним кольором весь малюнок. Для цього ведіть стібки по спіралі від країв до центру. При цьому потрібно стежити за зовнішньою стороною, щоб нитки не перепліталися, потім їх буде дуже важко розплутати;


 • коли всі малюнки будуть заповнені нитками, потрібно закріпити результат. Для цього зніміть килимок, переверніть його, змастіть виворітну сторону клеєм. Як закріплює кошти підійде розчин ПВА. Врахуйте, що він повинен бути не дуже рідким, щоб не просочилися розводи на зовнішню сторону, і не дуже густим, щоб легко наноситься м'якою губкою;


 • коли підсохне клей, можна прикрашати вашим килимом вибране місце. • Виріб ручної роботи обов'язково приверне увагу гостей і доповнить інтер'єр своєю оригінальністю.

  Якщо вас захопить це заняття, то можна ще й непогано заробити. Килими з ручною вишивкою користуються попитом у цінителів і чимало коштують.

  Килими своїми руками