Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ознаки теплового і сонячного удару

Ознаки теплового і сонячного удару

Додано: 19.10.14
Літо є самим довгоочікуваним часом року. Особливо якщо воно спекотне та сонячне. У цей час можна виїжджати на природу, купатися на різних водоймах і чудово проводити час на свіжому повітрі. Саме тут криється неприємний підступ спекотних літніх днів: сонячний удар . Щоб знати як з ним боротися, в першу чергу точно знати всі ознаки теплового і сонячного удару.

Причини виникнення


Перебуваючи на спекотному сонці потрібно завжди пам'ятати про ймовірність отримання удару. Як правило багато безтурботно до цього ставляться і не звертають ніякої уваги на застереження, а це може призвести до плачевних наслідків. Всім відомо що в нормальному стані температура всього організму повинна знаходитись в межах 36-37 градусів, а будь-яке відхилення може шкідливо позначитися на стані здоров'я. Це відбувається через порушення процесів терморегуляції в організмі. Адже якщо перебувати на сонці весь організм починає перегріватися, що порушує природні процеси. Організм перестає справлятися з надлишком тепла і виникає тепловий або сонячний удар.
Ознаки теплового і сонячного удару


  • Тепловий удар може статися навіть у приміщенні. Достатніми факторами для його виникнення є підвищені фізичні навантаження, відсутність свіжого повітря. А також якщо одягнутися не по погоді: щільна одяг. До того ж після ситного обіду, коли організм зайнятий переварюванням їжі він погано справляється з теплообміном.

  • Сонячний удар виникає із-за тривалого перебування на сонці, особливо коли гуляють без головного убору.


  • В незалежності від тапа удару ознаки погіршення стану здоров'я дуже схожі. У першу чергу виникає слабкість, головний біль, запаморочення та різке погіршення самопочуття. Шкіра набуває деякі ознаки сонячного опіку: червоніє, набрякає, підвищується температура. Під час сонячного або теплового удару різкий підйом температури тіла може викликати проблеми з серцем і диханням, може повністю припинитися потовиділення. А в особливо складних ситуаціях людина може навіть втратити свідомість. І якщо не вдатися до термінової медичної допомоги, то може дійти до втрати свідомості і навіть смерті. Тому буває особливо важливо не переглянути перші ознаки теплового і сонячного удару.

    Лікування і усунення наслідків


    Так як стан людини з сонячним ударом може різко погіршитися, то приймати певні заходи потрібно відразу і ще до приїзду лікарів. Для початку потрібно обережно охолодити організм. Але щоб не викликати шокову реакцію організму робити це потрібно поступово. Для початку просто прибрати його в тінь і укласти на рівну горизонтальну поверхню. Однією з ознак удару є блювання і щоб чоловік не захлинувся такими масами його потрібно покласти на бік. Далі можна приступати до подальшого зниження температури: обтерти холодною водою або прикласти лід. З наслідками як теплової, так і сонячного удару, допомагає впоратися підсолена вода. Солі достатньо взяти близько 05 ч.л. на склянку води. І як тільки з'явиться піт, то це перша ознака стабілізації організму. Але до приїзду швидкої все одно потрібно мати під рукою нашатирний спирт.
    Ознаки теплового і сонячного удару