Корисні поради
на всі випадки життя
» » Засмага, опіки: симптоми та заходи боротьби з ними

Засмага, опіки: симптоми та заходи боротьби з ними

Додано: 19.10.14
З настанням літа багато проводять свій вільний час на природі. Особливо популярний відпочинок біля водойм. Однак дуже часто після такого відпочинку виникають небажані і неприємні наслідки - сонячні опіки. Як і засмага опіки виникають внаслідок впливу УФ-випромінювання на незахищену шкіру. Щоб уникнути даних неприємностей треба до будь-якого відпочинку на природі поставитися відповідально і підготуватися до нього. Тим більше, що сьогодні у продажу є величезна кількість різноманітних засобів захисту від УФ-випромінювання. Але якщо ви все-таки отримали опік, то тут необхідно знати, як правильно чинити.
Засмага, опіки: симптоми та заходи боротьби з ними

Сонячний опік


Для того, щоб знати як і коли треба починати боротися з наслідками сонячного впливу необхідно знати симптоми і прояви опіку. Так як вони можуть з'явитися не відразу. В залежності від організму опік проявляється протягом найближчих діб, десь на третю добу має явно виражений вигляд. Опіки поділяють за тяжкістю на кілька основних ступенів.

 • Опік першого ступеня отримували практично всі ті, хто засмагав без захисних засобів. Він проявляється в почервонінні шкіри і в цих місцях шкіра розм'якшується і стає гарячою.

 • На другій ступені прояву опіку більш яскраві. Тут разом з почервонінням і підвищенням температури часто з'являється біль і пухирі. Вони наповнені рідиною, що є проявом ураження глибоких шарів шкіри. Саме такі опіки варто відразу показати лікарю, так як через уражені ділянки в організм можуть потрапити різні хвороботворні мікроорганізми. Що може призвести до несприятливих наслідків: зараження і інших неприємностей. Тут не варто займатися самолікуванням, адже тільки лікар може розібратися в ступені ураження і призначити потрібне і найголовніше грамотне лікування. Особливо небезпечно, якщо вражено опіком більше половини площі шкірного покриву. Тому знаючи симптому прояви сонячного опіку можна самостійно визначити ступінь ураження і при необхідності вчасно звернутися до медиків за допомогою. Адже за запущеного поразки шкіри можуть виникнути й інші проблеми зі здоров'ям: лихоманка, температура, головний біль.


 • Засмага, опіки: симптоми та заходи боротьби з ними

  Лікування сонячного опіку


  Як і сильний загар опіки потребують правильній обробці спеціальними засобами . І в першу чергу потрібно залишити сонячне місце і піти в тінь. До походу до лікаря можна прийняти прохолодний душ або ванну. Це допоможе зняти підвищену температуру тіла і знизить больовий синдром. Якщо ви отримали опік, то не варто носити обтягуючий одяг, так як вона буде зайвий раз дратувати шкіру. Також в літній сезон рекомендується постійно мати в аптечці засоби містять пантенол. Вони можуть зняти прояви опіків першого ступеня. Сьогодні поряд з медикаментозним лікуванням є народні засоби.

 • Найбільш відомим та популярним з них є лосьйон з алое віра, вітамінному, а найдоступнішим: сметана або кефір. Саме ними користувалися люди ще до появи сучасних засобів.

 • При сонячних опіках дуже часто піднімається висока температура, то варто відразу випити знеболюючі ліки.


 • Найефективнішим засобом від сонячного опіку є помірність і акуратність. Тут не варто перебувати на дуже яскравому сонці.
  Засмага, опіки: симптоми та заходи боротьби з ними