Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як заварювати мате - вчимося правильно готувати справжній мате!

Як заварювати мате - вчимося правильно готувати справжній мате!

Додано: 19.10.14
сесвітньо відомий, і стрімко набирає популярність чай , мате - це джерело сил і енергії на цілий день. Про особливості цього цікавого напою та про те, як заварювати мате піде мова в даній статті.
Як заварювати мате - вчимося правильно готувати справжній мате!

Мате являє собою дерево, яке має великі листя, чимось нагадує нашу рідну вербу. Плантації цієї рослини, сьогодні можна зустріти в Бразилії, Аргентині, а так само в Уругваї.
Свого часу робилися спроби культивувати мате в інших країнах, однак вони були безуспішними, адже мате досить «вибагливий» і вимагає особливої грунту, кліматичного режиму і певного догляду за собою.
Як заварювати мате - вчимося правильно готувати справжній мате!


Процес виготовлення чаю складається з декількох етапів. Спочатку зібрані листя сушать, потім слід грубе подрібнення та повторне сушіння, а далі дрібне подрібнення і досушування. Головним моментом, у виробництві, є сушка чаю, за допомогою впливу на нього високої температури. Якщо всі етапи сушіння та обробки були проведені правильно, то на виході має вийти чай, з рівномірним золотистим кольором.
В мате міститься патеиновая кислота, що сприяє підтримці певного рівня адреналіну в крові, яка так само бере участь у відновленні клітин, покращує роботу мозку і пам'ять, знижує підвищений тиск, розширює судини і виступає в ролі антисептика.

Дуже часто мате радять пити замість кави, адже крім кофеїну чай містить вітаміни групи А, В, С, Е в яких так потребує наш організм. Доповнює букет незвичайних хімічних речовин танін, рутин, смоляна кислота, залізо, марганець і ін
На батьківщині цей чай п'ють рано вранці, для того, щоб тонізувати організм, і ввечері, перед сном, для того, щоб добре відіспатися. Такі протилежні властивості чаю досягаються часом його настоювання, чим довше настоюється заварка, тим більше тонізуючим стає напій. Додатковим компонентом чаю виступає алкалоїд під назвою «матеїн», підсилює концентрацію уваги, фізичний тонус і загальну активність організму.
Як заварювати мате - вчимося правильно готувати справжній мате!

Тепер більш докладно про те, як заварювати мате


Чай засипають у спеціальний посуд з сушеної гарбуза під назвою «калабас» на 3/4 об'єму. Далі, отвір калабаса закривається долонею і мате кілька разів гарненько струшується. Після цього посудину нахиляється таким чином, щоб чай ссипался до одного краю, а у вільний простір вставляється «бомбилья» - спеціальна металева трубочка для пиття.
Як заварювати мате - вчимося правильно готувати справжній мате!

Після цих дій, калабас повертається у вертикальне положення і в посудину наливають гаряча вода (температура близько 80 градусів) за рівнем бомбильи. Після цього, чаю дають настоятися, доливають гарячу воду п'ють.
Важливо відзначити, що при вживанні чаю, бомбилья повинна знаходиться нерухомо, і, ні в якому разі її не можна перемішувати чай. Мате п'ється до тих пір, поки він віддає смак, весь цей час вода в посудину поступово доливається.

Якщо все заварено правильно, то гарячий чай, за смаковими і колірним якостями буде дуже схожий на зелений чай. Однак відмінною рисою мате є невелика гіркоту. Варто так само відзначити, що мате традиційно п'ється без цукру, проте любителям солодкого, можна додати трохи меду.


Як заварювати мате - вчимося правильно готувати справжній мате!