Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як правильно робити манікюр

Як правильно робити манікюр

Додано: 03.03.14
Як правильно робити манікюрГарний манікюр - справжня прикраса доглянутих ручок. Звичайно, якщо робити його акуратно, красиво і правильно. Які ж основні правила створення манікюру потрібно пам'ятати, що якщо ви вирішили заощадити гроші і час, і зробити манікюр не в дорогому салоні, а в домашніх умовах?

Види манікюру

По-перше, давайте визначимося, що манікюр - це не просто красиво нафарбовані нігті, а дуже важливий процес догляду за ручками, який включає комплекс процедур. І цей процес є не тільки естетичною, але й гігієнічною процедурою. Адже під час проведення якісного та правильного манікюру з під нігтів видаляються накопичилася пил, бруд і хвороботворні мікроби, які можуть стати причиною серйозного захворювання. Крім того, процедура догляду за нігтями включає в себе обробку отросшей кутикули - шкірки, яка утворюється навколо нігтьової пластини.

За способом обробки кутикули манікюр буває обрізний і необрізний. Відрізняються ці види догляду за кутикулою способом її видалення. Як вже зрозуміло з назви, в першому випадку кутикула обрізається ножицями, а в другому - відсувається або видаляється з допомогою спеціальних засобів. І якщо раніше в салонах був популярний перший, так званий, обрізний вид видалення кутикули, то сьогодні фахівцями віддається перевагу другому - необрезному. Їх вибір аргументований тим, що обрізання призводить до огрубіння кутикули і її до прискореного зростання. До того ж, після відростання, обрізана кутикула часто покрита маленькими задирками. Це не тільки негарно, але й небезпечно, адже через такі ушкодження шкіри в організм може потрапити інфекція! Так що не будемо ризикувати, і розглянемо детально види необрізного манікюру.

Необрізний манікюр

Сьогодні існує два основних спобличчя необрізного видалення кутикули. Перший з них передбачає розм'якшення кутикули за допомогою спеціального масла або гелю, після чого розм'якшення шкірка легко відсувається спеціальною паличкою. Зазвичай для цієї мети використовується дерев'яна паличка з м'якого апельсинового дерева.

Другий спосіб безпечного і безкровного видалення кутикули полягає в нанесенні на шкірку навколо нігтя спеціального засобу, яке не тільки її розм'якшує, а, фактично, розчиняє завдяки унікальному складу. Буквально через 5 хвилин - кутикули як не бувало, залишається лише стерти зайві її частинки з нігтьової пластини. Причому, важливо відзначити, що ніготь в результаті подібної процедури не пошкоджується. Навпаки, такі косметичні засоби, які використовуються для безкровного видалення, містять у своєму складі корисні олії, а також вітаміни, які оберігають шкіру навколо нігтів від задирок і тріщин. Так що після такої процедури нігті виглядають доглянуто, а зростання кутикули загальмовується. Звичайно, видалення кутикули ви виберете - залежить від ваших обличчястих переваг і зручності. Але врахуйте, що цей момент є одним з найбільш важливих етапів у процедурі проведення манікюру. Розглянемо кожен з них в порядку черговості.

Основні етапи проведення манікюру


Отже, для початку позбудемося від старого лаку. Для цієї мети краще користуватися щадними нігтьову пластинку рідинами. Їх головна відмінність від традиційних засобів - відсутність ацетону, який дуже шкідливий для нігтів. Тому краще вибирайте ті рідини, які містять ефір.

Як правильно робити манікюр


Наступний крок - формування форми нігтів. Це важливий етап, так як від обраної форми нігтьової пластинки залежить загальний вигляд і кожного пальчика, і всієї руки. Тому, перш за все, визначитеся, яка форма підходить саме вам, з урахуванням форми нігтьової пластинки, довжини пальців і інших важливих нюансів.

Не менш важливо і те, чим і як ви будете працювати з нігтями, адже потрібно не тільки зробити красиву і правильну форму, але і не пошкодити нігтьову пластинку. Тому запам'ятайте важливе правило підпилювання нігтів: правильно це робити тільки в одному напрямку, інакше ви можете розщепити нігтьову пластину.

Як правильно робити манікюр


До того ж небажано робити форму нігтів металевими пилочками - вони їх розшаровують. Так що краще скористатися для цієї мети пилочками з менш агресивним напиленням: сапфіровим, діамантовим або самшитовим.

І ще один важливий момент: нігті повинні однакової довжини і форми, інакше рука буде виглядати неакуратно.

Тепер, коли форма нагідок сформована - приступаємо до роботи зі шкірою. І для початку робимо ванночки для рук.
Для цієї мети в теплу воду додаємо трохи морської солі та рідкого мила. Якщо шкіра рук дуже суха, то добре робити ванночки з відваром лікувальних трав, наприклад, ромашки. Така процедура займає від п'яти до десяти хвилин.

Як правильно робити манікюр

Після того, як шкіра рук розм'якшилася, обережно витираємо наші ручки і приступаємо до наступного етапу - видалення кутикул.

Якщо ви вибрали необрізний манікюр - просто нанесіть на розм'якшену кутикулу вибране вами засіб, а через кілька хвилин видаліть залишки разом з зайвою шкіркою з допомогою манікюрної палички. Далі, скориставшись спочатку манікюрної, а далі ватною паличкою, змоченою антибактерицидной рідиною, очищаємо внутрішню частину нігтя.

Як правильно робити манікюр


Гігієнічна частина манікюру закінчена. Тепер наводимо красу - покриваємо нігті лаком.

Як правильно покрити нігті лаком


Покриття нігтьової пластинки лаком - завершальний етап манікюру, і, звичайно, найцікавіша його частина, адже тут ви можете проявити всю свою фантазію та майстерність. Але сьогодні ми зупинимося лише на тому, як правильно прикрасити нігті, не нашкосмши їм.

Як правильно робити манікюр


Не секрет, що часте покриття лаком негативно позначається на стані нігтьової пластини. Тому спочатку треба нанести на ніготь базове покриття, яке захистить ніготь від негативного впливу лаку і вирівняє його поверхню. Коли воно висохне - наносимо шар вибраного кольорового або прозорого лаку, а потім покриваємо ніготь захисним засобом - лаком-закріплювачем. Він допоможе довше зберегти манікюр і додасть йому блиск і закінчений вигляд.