Корисні поради
на всі випадки життя
» » Норма фракції викиду

Норма фракції викиду

Додано: 04.11.14
Норма фракції викиду


Кожен, кому необхідно пройти медичне обстеження для виявлення серцево-судинних захворювань, дізнається про таке поняття як норма фракції викиду. Вона обчислюється у процесі ультразвукового дослідження серцевого м'яза і рентгеноконтрастні обстеженні. Також можна дізнатися норму фракції викиду на эхогк.


Що це такеФракція викиду - це показник, що визначає ступінь ефективності роботи серцевого м'яза під час удару. Виражається вона у вигляді відсотків від обсягу крові, яка при скороченні потрапляє в судини з шлуночка. Наприклад, якщо там знаходилося 100 мл, а після скорочення серцевого м'язу, судини потрапило 65 мл крові, значить фракція викиду дорівнює 65%.

Норма фракції викиду


Як правило, вимірюється фракція викиду лівого шлуночка, оскільки саме звідти кров іде у велике коло кровообігу. Якщо у лівий шлуночок надходить недостатня кількість крові, це може призвести до серцевої недостатності, що, в свою чергу, породжує різні захворювання внутрішніх органів.


Нормальна фракція викидуНавіть якщо людина перебуває в стані повного спокою, його серце виштовхує в судини більше 50% об'єму крові лівого шлуночка. Якщо цей показник буде становити менше 50%, лікарі діагностують серцеву недостатність. Привести до цього можуть такі захворювання як ішемія міокарда, вада серця тощо

Норма фракції викиду


Фракція викиду лш в нормі становить від 55% до 70%. Якщо відмітка опускається нижче 40-35%, у такого хворого можуть з'явитися небезпечні для життя перебої в роботі серцевого м'яза.

Виявивши причину серцевої недостатності, можна запобігти розвитку більш серйозних захворювань і навіть раптову смерть.

Приводами до проходження відповідного обстеження можуть послужити наступні симптоми:


 • задишка;


 • набряклість;


 • хронічна втома;


 • болі в грудях. • Лікування низької фракції  Норма фракції викиду


  Якщо лікар діагностував серцеву недостатність як причину низької фракції викиду, необхідно вдатися до відповідного лікування. Так, хворий повинен обмежити прийом рідини до 15-2 літрів в день, відмовитися від солі і солесодержащих приправ і продуктів. Крім дієти призначають лікарські препарати: сечогінні засоби, дигоксин, інгібітори АПФ, бета-адреноблокатори.

  Також можливе рішення проблеми хірургічним шляхом. Спеціальні операції дозволяють відновити кровообіг у коронарних судинах при ішемії. Операція призначається і при тяжких вадах клапана серцевого м'яза. У ряді випадків лікар встановлює штучні водії серцевого ритму, які ліквідують аритмію та фібриляцію. Подібні хірургічні маніпуляції, як правило, призначаються в самих крайніх випадках, коли життя пацієнта загрожує реальна небезпека.


  Профілактика  Норма фракції викиду


  Якщо ви не страждаєте спадковими серцевими захворюваннями профілактика допоможе вам тримати фракцію викиду в нормі. Рекомендується робити зарядку хоча б три рази на тиждень по 20-30 хвилин, їсти продукти, багаті залізом і вітамінами, відмовитися від зловживання алкоголем, куріння і вести здоровий спосіб життя.

  Проблеми з серцево-судинною системою раніше були прерогативою людей похилого віку, але сьогодні все більше молодих чоловіків і жінок страждають від низької фракції викиду. Якщо ви живете в мегаполісі, де в повітрі постійно літають токсини і гази, посилюють роботу серця, постарайтеся вести здоровий спосіб життя.