Корисні поради
на всі випадки життя
» » Техніка канзаші

Техніка канзаші

Додано: 13.03.14
Техніка канзашіЦумамі канзаші - це японське мистецтво з чотирьохсотлітньою історією. Сьогодні ця техніка популярна не тільки в Японії, але і по всьому світу.

Техніка виконання канзаші нагадує техніку орігамі. Головна відмінність - у використовуваному матеріалі - якщо для орігамі застосовують папір, то для виготовлення своїми руками речей в техніці канзаші» вам знадобиться шовкова тканина. Саме шовкова тканина найбільш краща для цієї техніки, але якщо під рукою у вас шовку немає, ви можете взяти будь-яку іншу тканину.

Для японців цумамі канзаші є національним прикрасою, яке до недавнього часу одягали тільки на весілля або у поєднанні з національним костюмом - кімоно. Сьогодні використовувати прикраси канзаші можна і в повсякденному житті.

Використовуючи техніку канзаші, ви зможете виготовити красиві прикраси для волосся, які зможете носити самі або подарувати своїм близьким. А допоможе вам в їх створенні наступний майстер-клас.

Створення квітки в техніці канзаші

Для початку підготуйте тканина. Як вже було зазначено вище, зовсім необов'язково використовувати шовк, ви можете взяти будь-яку іншу тканину.

З тканини потрібно нарізати квадрати, для даного майстер-класу були використані квадрати розміром 10х10 сантиметрів. Існує два спобличчя складання тканини, ми розглянемо обидва.

Отже, візьміть квадрат, складіть його навпіл по діагоналі, пропрасуйте складку праскою. Це єдина складка, яку вам потрібно буде пропрасовувати для посилення фіксації.

Техніка канзаші


Пропрасувавши отриманий трикутник, складіть його ще раз навпіл, поклавши місцем згину до себе.

Візьміть куточок і складіть його так, щоб складка у вас вийшла на відстані 2-3 мм від вершини.

Візьміть отриманий куточок, знову складіть його, але вже загорнувши до себе, зберігши відстань в 2-3 міліметра.

Техніка канзаші


Не відпускаючи складку, переверніть трикутник так, як показано на рисунку.

Техніка канзаші


Загніть кут до центру, повторюючи попередні кроки. Коли закінчите складати, підніміть складений трикутник зі столу і сколите шпилькою, щоб ваша конструкція не розпалася, поки ви не перейдете до останнього етапу.

Техніка канзаші


Відріжте вільні кінці (будьте обережні, не переплутайте кінці з верхівкою), відступивши приблизно 5-6 міліметрів від шпильки.

Техніка канзаші


Одина пелюстка для квітки в техніці канзаші» готова.

Тепер перейдемо до другого способу складання пелюсток.

Візьміть квадрат з тканини розміром 10х10 сантиметрів. Складіть навпіл по діагоналі, пропрасуйте праскою.

Потім обидва кута квадрата загніть до центру (прямий кут трикутника повинен бути розташований ближче до вас в цей час).

Техніка канзаші


Склавши, переверніть, поклавши складками вниз. Складіть навпіл і позначте центр.

Техніка канзаші


Знову розкрийте і візьміть куточок і знову складіть до раніше зазначеного центру. Зробіть те ж саме з протилежною стороною. Після цього складіть конструкцію навпіл, тримаючи разом внутрішні куточки.

Техніка канзаші


Вставити шпильку в середину конструкції, захопивши куточки.

Відріжте вільні кінці, відступивши приблизно п'ять-шість міліметрів від шпильки.

Техніка канзаші


Пелюстка, зроблена по другий техніці, готова.

Після того, як ви зробите своїми руками кілька пелюсток (близько восьми штук знадобиться для створення однієї квітки), можете приступати до оформлення. Приготуйте голку і втягніть в неї досить міцну нитку. Візьміть один пелюстка і вийміть з нього шпильку.

Вставити голку з ниткою в те місце, де була шпилька до цього. Протягніть голку з ниткою через пелюстка. Використовуйте пінцет або щипці, оскільки протягнути голку через стільки шарів тканини досить складно, особливо, якщо вона щільна. Залиште близько 7-8 сантиметрів нитки з іншого кінця пелюстки.

Техніка канзаші


Продовжуйте таким же чином, «прошиваючи» кожна пелюстка. Переконайтеся, що всі пелюстки розташовані в одному напрямку. Прошивши всі пелюстки, візьміть обидва кінці нитки і зав'яжіть їх хірургічним вузлом. Не зав'язуйте його занадто туго, але і надто слабким він теж не має бути.

Техніка канзаші


Після цього починайте розкривати пелюстки, вирівнюючи їх і розташовуючи рівномірно на нитці. Великим пальцем руки формуйте пелюстки.

В кінці візьміть отриманий квітка в долоню і трохи стисніть, щоб надати йому красиву форму. Відріжте нитку.

Після цього можете приступати до прикраси квітки своїми руками. Для цього вам можуть знадобитися відрізки фетру, гудзики, намистини і багато іншого.

Техніка канзаші


Тепер ви можете використовувати створені квітки, щоб зробити з них прикраси для волосся, прикріпивши їх до шпильками, невидимкам, обручам або резинкам.
Майстер-клас по ялинці в техніці канзаші»

Своїми руками, використовуючи техніку «канзаші», ви зможете зробити не тільки квіти для прикрас, але і дуже красиву новорічну ялинку.

Вам знадобляться:

- клей для тканини;

- пінцет;

- тканина для конічної основи;

- тканина для створення пелюсток;

- підходяща за кольором нитка і голка;

- картон.

Для початку вам потрібно створити основу для ялинки. Для цього своїми руками ви повинні зробити конус. Зробіть його з картону і склейте лінію, що сполучає кінці. Також зробіть із картону базу для ялинки, просто виріжте з нього коло, зробіть надрізи по колу і загніть надрізані кінці вниз. З'єднайте обидві частини основи, а до низу приклейте тканина.

Техніка канзаші


Заготовте пелюстки, зроблені в техніці канзаші», виклавши їх, чергуючи гострий та тупий кут. Після цього приклеюйте пелюстки до бази, починаючи знизу. Обклейте пелюстками основу до верху.

Техніка канзаші


Підготуйте основу для ялинки, зробивши красиву круглу підставку і прикрасивши її бантиком. Підставка повинна мати довгу дріт посередині, на якій потрібно закріпити ялинку.

Техніка канзаші


Ялинка в техніці канзаші» готова, залишилося прикрасити її зіркою, а також кулями та гірляндою.