Корисні поради
на всі випадки життя
» » Гімнастика для рук

Гімнастика для рук

Додано: 06.11.14
Рубрика: Спорт і їжа
Гімнастика для рук


Ми пропонуємо вам комплекс вправ для рук, для кистей рук, гімнастика для пальців рук. Гімнастика для профілактики [b] артриту [/b] .

Гімнастика для рук


Перед тим як приступити до гімнастики, розігрійте руки легким масажем: енергійно розітріть їх, потріть долоню об долоню, а тильну сторону кисті однієї руки - про тильну сторону іншого. Кілька разів широко розведіть і знову зімкніть пальці. Кінчиком великого пальця однієї руки по черзі розітріть кожен з пальців іншої руки. Рухатися при цьому потрібно від подушечки пальця до основи долоні.
1. Сцепите пальці в замок. Зігніть кисті в зап'ястях: одна рука повинна нахилитися вперед, а інша при цьому - вигнутися тому. Потім повторіть рух, помінявши положення рук місцями. Повторіть 7-10 разів.
2. Долонями складіть кисті і по черзі натискайте ними один на одного, щоб кисті відгиналися в зап'ястях тому. Повторіть 7-10 разів.
3. Тримаючи руки біля грудей, сцепите пальці в замок. Витягніть руки вперед і обережно вигніть кисті долонями назовні. Поверніться у вихідне положення. Повторіть 7-10 разів.
4. Сцепите пальці в замок і щільно стисніть кисті. По черзі натискайте на кисть однієї руки пальцями іншої. Не розтискаючи рук, «пограйте» пальцями. Кожен прийом повторіть по 7-10 разів.
5. Витягніть одну руку вперед і обхопіть кінчики її пальців іншою рукою. Обережно, плавно, без різких рухів відігніть кисть випрямленої руки долонею назовні. Поміняйте руки і повторіть вправу. Всього зробіть по 7-10 разів кожною рукою.
6. Зігніть в лікті праву руку і поверніть її долонею назовні. Зіпріться про неї тильною стороною пальців лівої руки і, опираючись правою рукою, зігніть ліву в зап'ясті. Поміняйте руки і повторіть рух. Всього зробіть по 7-10 разів кожною рукою.
7. Сцепите пальці в замок. Повертайте зап'ястя так, щоб зверху по черзі виявлялася то одна, то інша кисть. Повторіть 7-10 разів.

Гімнастика для пальців і кистей: профілактика артриту


1. Злегка зігніть вказівний палець правої руки і прикладіть його верхню фалангу до середини великого пальця лівої руки. Долаючи опір великого пальця, з силою зігніть вказівний палець правої руки. Великий палець, який використовується в якості упору, повинен весь час залишатися нерухомим. Повторіть вправу середнім, безіменним пальцями і мізинцем правої руки. Поміняйте руки і повторіть вправа. Потім виконайте вправу великим пальцем кожної руки.
Гімнастика для рук

Рис. Гімнастичне рух № 1
? Ефірні олії підсилюють дію масажу. Кукурудзяна олія здатне вдихнути життя в шкіру, що в'яне. Корисно воно і при подразненнях.
2. Обхопіть великий палець лівої руки чотирма пальцями правої і з силою зігніть їх, долаючи опір великого пальця. Як в попередній вправі, великий палець повинен залишатися нерухомим. Виконайте вправу, помінявши руки. Повторіть вправу по 5-7 разів кожною рукою.
Гімнастика для рук

Рис. Гімнастичне рух №2
3. Підніміть вгору ліву долоню і випрямити її. Злегка зігніть вказівний палець правої руки і упріться тильною стороною його верхньої фаланги в зімкнуті пальці лівої руки. З силою випрямити вказівний палець, немов би відштовхуючись від долоні. Долоня при цьому повинна залишатися нерухомою. Повторіть вправу по черзі всіма пальцями обох рук.
Гімнастика для рук

Рис. Гімнастичне рух № 3
4. Повторіть вправу 3 відштовхуючись від лівої долоні відразу чотирма пальцями правої руки. Повторіть вправу, помінявши руки. Виконайте описані рух по 5-7 разів кожною рукою.
Гімнастика для рук

Рис. Гімнастичне рух № 4
5. Стисніть ліву руку в кулак, розгорніть його долоневою стороною вгору, і накрийте долонею правої руки. Згинайте кулак до внутрішньої поверхні руки, долаючи опір правої долоні.
Гімнастика для рук

Рис. Гімнастичне рух № 5
6. Стисніть праву руку в кулак, розгорніть його тильною стороною вгору і накрийте долонею лівої руки, як у попередній вправі. Отгибайте кулак тому, долаючи опір лівій долоні.
Гімнастика для рук

Рис. Гімнастичне рух № 6
7. Випрямити кисть лівої руки долонею вниз. Праву руку підніміть пальцями вгору і стисніть у кулак. Підведіть праву руку під розкриту долоню лівої (мал. а). Обхопіть правий кулак пальцями лівої долоні. Підніміть руки на рівень грудей. Рухаючи руками в зустрічному напрямку, обертайте кистю правої руки по колу, долаючи опір пальців лівої руки (рис. б). Повторіть вправу, помінявши руки.
Гімнастика для рук

Рис. а) вихідне положення; б) гімнастичне рух
При виконанні вправ 8 і 9 зігніть руки в ліктях і підніміть їх на рівень грудей. Тримати руки в такому положенні під час вправи, напружте м'язи плечового пояса.
8. Ліву кисть стисніть в кулак, повернувши долоневою стороною до себе. Тильну сторону кулака обхопіть правою долонею. Великий палець правої руки повинен лежати позаду великого пальця лівої. Зафіксувавши кисті у такому положенні, опустіть лівий кулак вниз. Повторіть вправу, помінявши руки.
Гімнастика для рук

Рис. Гімнастичне рух № 8
9. Ліву кисть стисніть в кулак, повернувши долоневою стороною до себе. Долонею правої руки обхопіть лівий кулак з долонної сторони. Великий палець правої руки повинен лягти на ліве зап'ястя, а інші чотири пальці - розташуватися на бічній поверхні кулака. Лівою кистю здійснюйте кругові обертання. Рука повинна рухатися навколо поздовжньої осі передпліччя. Повторіть, помінявши руки.
Гімнастика для рук

Рис. Гімнастичне рух № 9