Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чи можна вагітним робити флюорографію

Чи можна вагітним робити флюорографію

Додано: 22.03.14
Чи можна вагітним робити флюорографіюНі для кого не секрет, що на самому першому місці для кожної вагітної жінки варто здоров'я її майбутньої дитини. І це правильно, адже для кожної мами її дитина є найулюбленішим і найціннішим створенням в її житті. Ми намагаємося дати нашим дітям все найкраще і захистити їх від будь-яких негативних впливів.

І особливу відповідальність ми відчуваємо, коли дитина тільки формується в утробі матері. Адже саме зараз закладаються основи здоров'я маленького майбутнього чоловічка.

Тому не смно, що майбутні мами задаються питанням про те, наскільки те чи інше зовнішній вплив може позначитися на її малюка. І рентгенологічне обстеження викликає у цій зв'язку масу питань. Дійсно, чи можна під час вагітності проходити рентгенологічне обстеження, і, зокрема, флюорографію? Як це може позначитися на розвитку плоду?

Вплив рентгенівських променів на плід

Та перш ніж відповісти на ці животрепетні питання, давайте звернемося до такої науки, як радіобіологія - це та галузь наукової діяльності, яка безпосередньо займається вивченням впливу радіації на все без винятку живі істоти. Так ось, фахівці даної області, провівши необхідні дослідження, прийшли до висновку, що всі види радіоактивного випромінювання, в тому числі і флюорографія, є найбільш небезпечними для тих організмів, клітини яких знаходяться в стадії активного ділення. А плід, як ми розуміємо, як раз і знаходиться в цій стадії. Висновок напрошується сам собою: будь рентгенівське опромінення набагато небезпечніше для плода, ніж для звичайного дорослої людини. До речі, саме тому дітям у віці до 14 років, можна робити рентген тільки в крайніх випадках, при цьому та частина тіла, на якій не проводяться обстеження, обов'язково закривається свинцевою пластиною.

Але особливо небезпечний рентген для плоду в першому триместрі вагітності. Тому що саме в цей період формуються найголовніші системи і органи дитинку. І вплив рентгенівських променів не тільки небажано, але і вкрай небезпечно. Тому навіть якщо вагітній жінці необхідно подібне обстеження - краще перенести його проведення на більш пізні терміни.

Відмінність флюорографії від інших видів рентгенологічного обстеження

Звичайно, фахівці в один голос твердять, що флюорографія - це більш щадний метод рентгенологічного дослідження, який дозволяє провести необхідні дослідження при мінімальному впливі на вагітну жінку і її майбутньої дитини. Дійсно сьогодні

Існує настільки чутлива флюорографічна плівка, що вона дозволяє скоротити іонізуюче випромінювання до мінімуму. Це в якійсь мірі заспокоює тих вагітних жінок, які змушені проходити подібного роду обстеження внаслідок спілкування з туберкульозними хворими або з якихось інших причин.

Але якщо у вагітної жінки дійсно немає вагомих причин для проходження флюорографії - краще від такого обстеження утриматися.