Корисні поради
на всі випадки життя

Біатлон

Додано: 15.11.14
Рубрика: Спорт і їжа
Біатлон - це олімпійський вид спорту, який складається з лижної гонки і стрільби з гвинтівки. У цьому виді спорту повинні брати участь кілька учасників, так як біатлон - це змагальний вид спорту. Переможцем вважається той, хто першим добереться до старту і потрапить за всім своїм мішенях. Якщо вас зацікавив даний вид спорту, тоді пропонуємо більш детально дізнатися про нього далі.

Биатлон

Історія біатлону


Біатлон заросмся задовго до свого офіційного становлення, але як змагальний і повноцінний вид спорту був заснований у XVIII столітті. Перші змагання з біатлону були проведені в 1767 році прикордонниками.

Широку популярність і визнання біатлон отримав в 1924 році, коли стартували перші Зимові Олімпійські ігри. Спочатку біатлон на першій Олімпіаді називали «змагання військових патрулів», і цей вид спорту був показовим, тобто, як такий до Олімпіади не ставився. Потім, після 1948 року, «змагання військових патрулів» були зовсім виключені з офіційних спортивних заходів.

Нове життя біатлон знайшов у 1954 році, коли Олімпійський комітет визнає його видом спорту. 1958 рік був ознаменований першим проведенням міжнародних змагань з біатлону, а двома роками потому біатлон стає частиною програми Олімпійських ігор.

Спочатку біатлон був виключно чоловічим спортом, але з плином часу і розгортанням боротьби з гендерною нерівністю, біатлон стає ще й жіночим: 1984 проводиться жіночий Чемпіонат світу з біатлону, а з 1992 року жіночий біатлон є невід'ємною частиною зимових Олімпійських ігор, аж до сьогоднішнього дня, поряд з керлінгом і бобслеєм .

Наступне знакова подія сталася в 1993 році, коли був створений Міжнародний союз біатлоністів, з подальшим створенням своєї штаб-квартири. У 1994 році проходить перший Чемпіонат Європи з біатлону, а в 1996 проходять міжнародні змагання з літнього біатлону. У 1998 році Міжнародний союз біатлоністів остаточно відокремлюється від Міжнародної федерації сучасного п'ятиборства і стає самостійним.

Біатлон має велику популярність у таких країнах як: Росія, Білорусія, Німеччина, Австрія, Норвегія, Швеція та Франція.

Суть біатлону


Правила біатлону полягають у наступному: гравці стартують разом або ж один за одним з певним інтервалом. Їх етапну завдання встановлює вид біатлону, в якому вони беруть участь. Якщо ж у загальних словах, то, стартувавши, гравець повинен пройти на лижах певну дистанцію, а в проміжних точках виробляє стрілянину по мішенях і на основі того, якими влучними були його постріли - залежить дуже багато: в одних видах біатлону при промахах дають штрафні кола, коли спортсмен, для того щоб фінішувати, повинен пройти додаткове відстань; в інших же - кожен промах виражається в додатковій хвилині часу до результату.

Переможців у біатлоні завжди три, так як головна нагорода за участь у змаганні - комплект медалей: золото, срібло і бронза. Якщо ж це командна гонка, то медалі даються кожному учаснику команди-переможців.

У біатлоні необхідно не лише влучно стріляти, але і швидко долати відстані на лижах.

Для того щоб повною мірою зуміти зрозуміти правила і суть біатлону, пропонуємо вашій увазі відео змагань з даного виду спорту.


Види біатлону


Тепер розглянемо згадані вище види біатлону.

Біатлон ділиться на 6 видів гонок:

Інсмідуальна гонка
Спринт
Гонка переслідування
Мас-старт
Естафета
Змішана естафета.

Інсмідуальна гонка - стандартний вигляд гонки в біатлоні, що припускає одноособове виступ кожного спортсмена. Спортсмен повинен подолати відстань у 4 кола, на кожному колі проводиться стрільба по мішенях: 1-а і 3-я стрільба лежачи, 2-а і 4-а - стоячи. Страт кожного наступного гравця відбувається з інтервалом 30-60 сек. Час кожного учасника фіксується інсмідуально. За кожен промах спортсмену додається 1 штрафна хвилина. На основі аналізів результатів гонки визначається переможець, їм стає той, хто фінішував швидше за всіх з мінімальною кількістю промахів.

Гонка переслідування - це вид гонки, який проводиться на основі інсмідуальної гонки з роздільним стартом. У ній беруть участь 60 попередніх фіналістів. Учасники проходять 5 кіл, стартують у порядку зайнятих ними місць за минулим результатами. Фіналістом вважається той, чиє загальний час за результатами двох гонок буде кращим.

Спринт - за типом даний вид гонки схожий з попереднім. Спортсмени стартують з інтервалом 30-60 сек, і долають три кола, після чого виробляють стрілянину: на 1-му колі - лежачи, на 2-му - стоячи, потім прямують до фінішу. За кожен промах судді додають штрафне коло. Хто фінішує з найкращим часом, той і виграє.

Мас-старт - три десятка найкращих біатлоністів з минулих змагань разом стартують з загального старту. Перші дві стрільби проводяться лежачи, а наступні дві - стоячи. За кожне непотрапляння по мішені призначається штрафний круг.

Естафета - є командною, що складається з чотирьох учасників (представників однієї країни). Після того, як було дано загальний страт, кожен з учасників команди проходить один етап змагання: долає відстань і виробляє постріли по мішенях, при першій стрільбі лежачи, при другій - стоячи, при цьому у гравця є по 3 запасних патрони на кожній з стрільб. Якщо ж після вичерпання запасних патронів у спортсмена будуть незакриті мішені (непроходження), то за кожну з них призначається штрафний круг. Після проходження етапу свого учасник передає естафету своєму соратнику по команді. Виграє та команда, хто фінішував раніше всіх, з найменшою кількістю промахів.

Змішана естафета - повністю ідентична за правилами звичайної естафети, єдина відмінність в тому, що кожна з команд складається з чоловіків, так і жінок.

Спорядження


Пересування в естафеті допускається виключно на лижах. До вибору лиж застосовуються свої окремі вимоги: вони повинні відповідати зростанню спортсмена, їх ширина повинна складати 4 см, маса - не більше 750 грамів. Що стосується палиць, то вони повинні бути цільними і зручними спортсмену, а також без будь-яких сприяють відштовхуванню коштів.

Для стрільби використовуються спеціальні гвинтівки, які виготовляються виключно для даного виду спорту. Під час естафети гвинтівка знаходиться на спині у спортсмена. Зброя перезаряджається вручну, патронів калібр - 5.6 мм.


Що стосується екіпіровки біатлоністів, то це звичайна зимова спортивна одяг, яка зручна спортсмену: не створює незручностей, не сковує руху, при цьому ще й зігріває.

Біатлон сьогодні є одним з найпопулярніших видів спорту, який активно розвивається і популяризується серед населення.