Корисні поради
на всі випадки життя

Бобслей

Додано: 15.11.14
Рубрика: Спорт і їжа
Бобслей - вид спорту, що полягає в швидкісному спуску по льодових трасах на спеціально обладнаних санях. Даний вид спорту включений в перелік змагальних програм зимової олімпіади, як керлінг і біатлон . Бобслей був заснований в 1888 році, місцем його виникнення вважається Швейцарія. Далі ми розповімо про історію виникнення бобслею, його правила та особливості.

Боб
[b] Історія виникнення [/b]

З'явився бобслей досить забавно. Незважаючи на те, що бобслей з'явився у Швейцарії, придумав його англієць! Первісною завданням сполучених з дошкою саней - була подорож, з комуни Санкт-Моріца в розташовану неподалік комуну Челерина. Тому саме Санкт-Моріца вважається рідним домом бобслею.

Винахід не кануло в небуття і вже наприкінці століття був організований клуб, в якому практикувався бобслейний спорт. В даному клубі були розроблені основні правила бобслею, які періодично змінювалися і доповнювалися.

З 1924 року проводяться Чемпіонати світу з бобслею, в цьому ж році даний вид спорту був включений в програму зимових Олімпійських ігор.

[b] Боб [/b]

Боб - це сани, які використовуються в бобслеї. Боб складається зі сталі, так як саме завдяки даному матеріалу спортивна споруда може розігнати максимальну швидкість.

Сучасний боб здатний розігнатися до 150-160 км/ч.

Вартість одного двомісного боба варіюється від 52 до 120 тис. доларів, а чотиримісного - в межах 150 тис. доларів.

[b] Команда [/b]

Спочатку бобслейна команда складалася з 5-ти або 6-ти осіб. Склади команд змінювалися правилами багато разів, в результаті кількість людей в команді зафіксувалося на одному значенні: 2 або 4 людини.

[b] Суть бобслею [/b]

Правила бобслею полягають у тому, що всі члени команди вибудовуються у певній послідовності у боба і намагаються максимально розігнати його з гірки. Потім, коли боб досить розігнаний, спортсмени швидко встрибують в нього і з допомогою синхронних спеціальних рухів в дорозі, намагаються розігнати його до максимальної швидкості.

Команда, яка фінішувала з найкращим часом стає фіналістом.

Варто відзначити, що команд-переможців у змаганні троє: перше місце завойовує золото, друге - срібло і третє - бронзу.

Щоб більш точно зрозуміти суть бобслею, рекомендуємо переглянути відеоролик, в якому детально розповідають про особливості цього зимового виду спорту.