Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як змотати лічильник

Як змотати лічильник

Додано: 24.11.14
Рубрика: Ремонт
Якщо вас цікавить питання економії електроенергії, то варто звернути увагу на маленькі хитрощі, які допоможуть значно зменшити споживання електрики, такі як зупинка і відмотування електролічильника. Обдурити і відмотати назад вийде тільки електричний лічильник енергії старого зразка, в якому немає блокування поворотного ходу і реверсного механізму рахунку.
1 Спочатку потрібно поміняти місцями вхід фазного і нульового проводу в електролічильнику, а саме на клемнике лічильника перший і третій провід. Фаза повинна прийти на третю клему, нуль - на першу. Потім знайдіть заземлення. Якщо у вас немає розеток із заземлюючою клемою, то, в крайньому випадку, можна скористатися трубою водопроводу. У будь розетці знайдіть нульову клему і з'єднайте її з заземленням. Іноді електролічильник після такого підключення може відмотувати свідчення відразу або зупинитися. При включенні навантаження диск лічильника буде стояти або обертатися повільніше звичайного. Якби не ризик того, що таке підключення можуть виявити, то можна було б залишити все, як є, тому варто розглянути ще спосіб.
Як змотати лічильник

2 Візьміть трансформатор потужністю близько 250 Ват. Дуже добре підходить від блоку живлення лампового телевізора. Цей трансформатор необхідно переробити (перемотує). Акуратно розмотує всі обмотки з котушок, залишимо тільки первинну обмотку (мережеву) і якісно обмотаємо її ізоляцією. В якості ізоляції можна використовувати лакотканини або матерчату ізоляційну стрічку. Потім потрібно намотати вторинну обмотку трансформатора. Провід для обмотки візьміть мідний, досить товстий, щоб був у лакоизоляции. Намотувати коштує від десяти до тридцяти витків методом проб. Далі підключіть обмотки. Первинну обмотку просто вмикаємо в розетку і шукаємо нуль, до нього підключаємо вторинну. Якщо зворотного ходу диска немає, то поміняйте кінці підключення обмоток і підключіть заземлення. При відмотуванні лічильника вся навантаження повинна бути відключена, а то диск буде крутитися повільно.
Як змотати лічильник

3 Можна просто зупинити електролічильник. Щоб це зробити, потрібно з його робочої схеми виключити одну з котушок. Цю хитрість можна зробити у різний спосіб. Міняємо місцями проводи на пакетному вимикачі в електрощиті - 1 на 3 і 2 на 4. Таким способом з схеми буде вимкнена струмова котушка лічильника. Тільки стежте, щоб дроти, що йдуть до лічильника, не виявилися пошкодженими. Потім споживач підключаємо до фази, а нуль беремо від захисного заземлення, яке не йде через лічильник. Електричний струм піде в обхід, і лічильник не буде крутитися.
Як змотати лічильник

Коли ви будете проводити роботи з електрикою, то проявіть максимальну увагу, щоб не постраждати від удару струму. Або якщо у вас немає навичок, то краще звернутися до більш досвідченому майстрові.