Корисні поради
на всі випадки життя
» » Принцип роботи спліт-системи

Принцип роботи спліт-системи

Принцип роботи спліт-системи
У сучасному світі система кондиціонування вже давно не є предметом розкоші, а зовсім навпаки, перейшла в розряд побутової техніки першої необхідності. Завдяки високій функціональності кондиціонер створює в приміщенні найбільш сприятливі кліматичні умови для здоров'я людей.

Що таке спліт-кондиціонер?


Спліт-система - це пристрій, який відповідає за створення та підтримання в закритому приміщенні певних параметрів: температури, чистоти, вологості і швидкості руху повітря. На відміну від звичайного віконного кондиціонера, який об'єднує вентилятор і охолоджуючий елемент в один корпус, і встановлюється безпосередньо у віконний отвір, спліт-система складається з двох блоків для установки всередині і зовні приміщення, які з'єднуються між собою мідними трубками. Таким чином, спліт-система являє собою замкнутий контур, в якому постійно відбуватися циркуляція фреону.

Що таке інверторна спліт-система?


Неінверторні кондиціонер працює за принципом включення і відключення компресора при підвищенні або зниженні встановленої температури в приміщення. А інверторна спліт-система автоматично знижує потужність роботи, коли досягає заданої температури в приміщенні і підтримує її без втрати електроенергії.

Як працює спліт-система?


Принцип дії будь-спліт-системи полягає у здатності рідини при випаровуванні поглинати тепло і в момент конденсації його виділяти. В компресор надходить газоподібний фреон при низькому тиску, тут він стискається і нагрівається, після чого поступає в конденсатор, де охолоджується холодним повітрям і стає рідиною. З конденсатора фреон направляється в терморегулюючий
Принцип роботи спліт-системи
вентиль, охолоджується і надходить у випарник. Тут, забираючи у повітря тепло, фреон переходить в газоподібний стан, внаслідок чого повітря в кімнаті охолоджується і весь холодильний цикл починається спочатку.
Слід зазначити, що деякі кондиціонери крім режиму охолодження повітря в приміщення, також можуть працювати і в режимі обігріву. Принцип роботи спліт-системи на обігрів заснований на тому ж процесі, що і охолодження, тільки зовнішній та внутрішній блок як би міняються місцями. В результаті, в зовнішньому блоці відбувається випаровування, а у внутрішньому конденсація. Однак, обігрів приміщень за допомогою спліт-системи можливе лише при плюсовій вуличній температурі, в зворотному випадку загрожує поломкою компресора.