Корисні поради
на всі випадки життя
» » Сомалійська кішка

Сомалійська кішка

Додано: 10.01.15
Рубрика: Різне
Сомалійська кішка
Сомалійська кішка є последишем абіссінської породи кішок, але має більш довгу шерсть. Офіційним роком визнання сомалійської породи кішок є 1978 рік, а ще через 4 роки ця порода додалася в офіційний перелік порід.
Кішки сомалійської породи власниці м'язистого і гнучкого тіла середньої довжини. Вони граціозні, рухи плавні, що зачаровують. Голова закруглена, вуха великі, мигдалеподібні очі. Лінія переходу від голови до шиї плавна. У деяких обличчян на кінчиках вух бувають рисячі пензлика. Вигин від лоба до спинки носа легкий. Вуха всередині опушені довгою шерстю.
Навколо очей є світлі ділянки, які «підведені» темним кольором. Нижню повіку і вухо з'єднані чорним розчерком над кожним оком. Зовні сомалійська кішка виглядає так, як ніби постійно готова до стрибка. Такий ефект досягається за рахунок округленої грудної клітки і злегка зігнутої лінії спини.
Тонка, але густа шерсть на дотик, дуже м'яка, підшерстя багатий. Зовні має схожість з норковій шкуркою. Близько лопаток шерсть коротша, на спині трохи довше. Максимальна довжина вовни спостерігається на животі. Навколо шиї обов'язково повинен бути комір з довгої шерсті. У кішок ефект «жабо» виражений менш помітно, ніж у котів (самців). Слід зазначити, що сомалійські кошенята не відразу народжуються пухнастиками, шерсть наростає з часом в період дорослішання.

Сомалійська кішка - характер вашого улюбленця


Характер сомалі грайливий, пустотливий, життєрадісний. При цьому кішка володіє гострим розумом і відчайдушним почуттям відданості. Агресивні нотки в поведінці відсутні. Кішка цієї породи в будь-якому віці любить грати й пустувати. Якщо ви мрієте про тихому і спокійному домашню тварину, яка більшу частину дня буде проводити в напівдрімоті, то ця кішка не для вас.
При всій своїй бадьорості сомалі ненав'ясливі. Якщо ви зайняті, вона не буде набридати. Але тримати кішку в клітці або в самоті довгий час не рекомендується. Тварина отримає стрес і може надовго образитися.

Сомалійська кішка - догляд за твариною


Незважаючи на довгу шерсть кішки сомалійської породи практично не линяють. Вона не робиться ковтунами, а значить і не вимагає щоденного розчісування або розплутування.
Кішки сомалі теплолюбні і бояться протягів. Завівши у себе такого вихованця слідкуйте за тим, щоб удома було постійно тепло.

Сомалійська кішка, окрас: особливості колірної гами


Основні кольори, яким може похвалитися сомалійська порода кішок в даний час це:

 • соррель;

 • дикий;

 • фавн (колір козулі);

 • блакитний;


 • Шерсть сомалі має тикированний забарвлення. Мається на увазі, що кожна волосинка вовни кішки має кілька відтінків і покрита поперечними смужками темного кольору. Чим більше таких смужок на кішок, тим вона більше цінується серед заводчиків.

  Сомалійська кішка - утримання тварин будинку


  Раціон вихованця необхідно збалансувати. Якщо ви годуйте кішку тільки сухими кормами, не забувайте постійно поповнювати її миску свіжою водою. Сомалійська порода близька з абіссінської, тому для неї будуть сприятливими практично всі умови, які потрібні абиссинам.
  Сомалійська кішка

  Великим недоліком у зовнішності сомалійської кішки вважаються:

 • пісочний або сірий відтінок у забарвленні;

 • «намисто» на грудній клітці, плями або розірвані смуги на корпусі або ногах;

 • відсутність характерних міток на хвості і голові;

 • коріння волосся чорного кольору;

 • будь-яка локалізація білих плям (крім підборіддя, горла і ніздрів);

 • гачок на хвості;

 • нестандартні пальці (а так само їх кількість);

 • мочка носа/подушечки лап нестандартного кольору.