Корисні поради
на всі випадки життя
» » Австралійська вівчарка

Австралійська вівчарка

Додано: 11.01.15
Рубрика: Різне
Австралійська вівчарка
У нас цю породу часто називають Оссі або Ауссі. Собаки дуже жваві, стійкі і мають товариський життєрадісний характер. Вдача у австралійської вівчарки досить поступливий, а сам пес завжди люблячий і добродушний.

Австралійська вівчарка: стандарт породи


Якщо ви вирішили завести саме цю породу, варто заздалегідь дізнатися про собаку максимум інформації, щоб надалі знайти з нею спільну мову та досягти успіху в дресируванню. Почнемо із зовнішнього вигляду тварини. Відповідно до стандарту породи, австралійська вівчарка має наступні характеристики.

 • Загальний вигляд . Розміри тварини середні. Коса довжина тулуба трохи більше, ніж висота собаки в холці. Забарвлення у кожного представника породи індивідуальний, шерсть помірної довжини і досить жорстка. Відмітною ознакою породи є купированний або природний хвіст. Обидві статі мають чітко виражені жіночність і мужність.

 • Голова . Вона пропорційна тілу, різко окреслена. Нормою можна вважати невеликий потиличний виступ. Верхня частина черепа плоска, а його довжина і ширина приблизно дорівнюють розмірам черепа. Якщо розглянути собаку збоку, то лінії верху черепа і морди паралельні.

 • Зуби . Прикус у тварини ножицеподібний, а зуби білі та міцні. Допускається і прямий прикус.

 • Очі . У тварини дуже виразні очі, а в погляді парна видно інтелект і увагу вихованця. Форма мигдалеподібна, трохи косоокий розріз, а темні зіниці. Колір очей може бути коричневим, бурштиновим або будь-яке поєднання цих кольорів.

 • Вуха . У пса вуха розташовані по краях голови, мають трикутну форму і трохи закруглені на кінчиках. Форма полустоячая. Якщо тварина насторожився, то вушка трохи переломлюються вперед. Постійно висячі або вушка стоячі австралійської вівчарки по стандарту породи вважаються серйозним відхиленням.

 • Забарвлення . У австралійської вівчарки забарвлення завжди чисті і насичені. Серед них зустрічаються блю мерль, ред мерль, бувають суцільні чорні або червоні. Всі забарвлення можуть мати білі відмітини або подпали. Навколо вух може бути будь-який колір, крім білого.


 • Австралійська вівчарка: характер


  По своїй природі серед всіх порід собак австралійську вівчарку прийнято вважати однією з найбільш працелюбних та відповідальних. Ці тварини постійно намагаються догодити своєму господареві. Порода відрізняється ласкавим і доброзичливим характером, але тільки до моменту виникнення загрози для свого господаря і сім'ї. Інстинкт охоронця у них дуже розвинений і при виникненні потенційної загрози австралійська вівчарка стає дуже агресивною. Саме тому важливо постійно навчати та контролювати свого вихованця.
  Ця порода досить вимоглива до уваги свого господаря. Тварина потребує в постійному контакті і намагається постійно бути біля господаря. Це треба враховувати, якщо ви зібралися придбати цуценя.
  Собака енергійний та рухливий, в день доведеться приділяти багато часу, щоб тварина не занудьгувала і не початок вихлюпувати енергію в негативне русло. Порода відмінно піддається навчанню і за рахунок високого інтелекту потребує дорученнях.
  Австралійська вівчарка
  Просто побігати по вулиці для австралійської вівчарки не достатньо. Необхідно доручати їй конкретні завдання: нагляд за дітьми, охорона будинку або якісь змагання.
  За характером австралійська вівчарка - це просто великий щеня. Вони дуже люблять грати, так що займати їх доведеться постійно. В іншому випадку собака знайде собі гру самостійно і це може обернутися для господаря витратами або клопотами.
  Ця порода відмінно підійде в якості поводиря , помічника для людей з особливими вимогами, їх часто беруть для роботи в поліції або пошуково-рятувальних службах.