Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати бігові лижі?

Як вибрати бігові лижі?

Додано: 13.01.15
Як вибрати бігові лижі?
Прогулянка на лижах - відмінне зимове дозвілля. Але щоб таке заняття принесло масу позитивних емоцій вам необхідно вміти вибирати лижі, адже вони повинні відповідати вашим габаритами і вашого стилю їзди. Всі лижі діляться на гірські і бігові, і ми зараз спробуємо з'ясувати, як вибрати бігові лижі.

Як правильно вибрати бігові лижі?


На бігових лижах зазвичай катаються двома способами:

 • Класичним . При такій їзді ноги «ходять» паралельно одному. Для катання цим стилем потрібні м'які лижі з довгим і гострим носком. Черевики ж слід вибирати низькі і бажано з м'якою підошвою.

 • Коньковим . Такий стиль ще називають «вільний», пересуваються на лижах як на ковзанах, відштовхуючись від снігу внутрішньою частиною лижі. В даному випадку спортивний інвентар повинен бути жорстким, а черевики високі.


 • Якість лиж багато в чому залежить від матеріалу. Виготовляють їх з дерева та пластику, але сьогодні дерев'яні лижі вже залишають прилавки магазинів. А ось пластикові навпаки, користуються все більшою популярність, коштують вони дорожче, ніж дерев'яні, але мають переваги:

 • легше;

 • довговічніше;

 • міцніше;

 • краще ковзають.


 • Тому, якщо ви думаєте, які бігові лижі вибрати дерев'яні або пластикові, сміливо беріть пластикові, не пошкодуєте.
  Ще дуже важливим моментом при виборі спортивного спорядження є жорсткість лиж, це дуже важливий параметр, який безпосередньо залежить від ваги людини. Якщо неправильно підібрати жорсткість, то управління лижами викличе великі труднощі, і від лижної прогулянки ви не отримаєте належного задоволення. Однак визначити жорсткість досить легко. Для цього встаньте на обрані лижі, якщо між підлогою і лижами під черевиком можна просунути аркуш паперу, значить, це спортивне засіб буде для вас надто м'яким. А якщо, ставши на одну лижу двома ногами, не буде простору між підлогою і лижею, значить, навпаки, таке спорядження жорсткувато.

  Як вибрати довжину бігових лиж?


  Щоб катання на лижах було максимально безпроблемним і приносило задоволення дуже важливо, щоб лижі і палиці були потрібного розміру. Багатьох шанувальників цього виду спорту цікавить, як вибрати розмір бігових лиж. Існує два спобличчя, які допоможуть досить легко підібрати цей спортивний інвентар зростання.
  Спосіб №1. Виміряйте свій ріст від п'ят до кінчиків пальців піднятою вгору руки і з получившейся цифри відняти 10 це і буде довжиною лижі.
  Спосіб №2. До власного зростання додайте 10-15 см. Кінцеве число і є потрібна довжина лижі.
  Довжина палиць, як і довжина лиж дуже важлива для комфортної і вільної їзди. Якщо класичний стиль їзди, то палиця повинна бути не вище плеча. Що ж стосується конькового стилю, то тут, навпаки, використовуються більш довгі палиці. При виборі цього елемента зверніть увагу на петлю, вона повинна бути такою, щоб ви легко могли одягати її на руку і швидко знімати.

  Як вибрати бігові лижі для дитини?


  Лижі для дітей до 7 років обов'язково повинні бути короткі, в іншому випадку всі рухи будуть даватися з працею.
  Як вибрати бігові лижі?
  Якщо малюк встав на лижі у віці до 5 років, то палиці поки не потрібні, без них дитина швидше освоїть техніку ходьби. З 7 років бігові лижі вже підбираються по зростанню плюс 10-15 см. Палиці можуть бути трохи вище грудей.
  Відрізняються лижі для дітей з кріпленням:

 • М'яке кріплення. Для самих маленьких. Кріплення складається з численних резинок і ремінців, якими можна закріпити будь взуття.

 • Напівжорстке кріплення. Нога стоїть стійкіше, взуття теж підходить будь-яка.

 • Жорстке кріплення. Для дітей від 7 років. Кріплення йде вже з лижними черевиками.