Корисні поради
на всі випадки життя
» » Гірські лижі для початківців

Гірські лижі для початківців

Додано: 13.01.15
Гірські лижі для початківців
Гірські лижі - це вид лиж, які застосовують у гірськолижному спорті для ската з гірських масивів. Їх історія бере початок в кінці 19 століття в Норвегії. Спочатку почали практикувати прості лижі з використанням напівтвердого кріплення, потім лижі стали удосконалюватися. Гірські лижі в сучасному світі являють собою високотехнологічне обладнання, так як для їх створення використовують технічні та наукові досягнення людства.
Із великого різноманіття гірських лиж виділяють наступні категорії:

 • Racing їх ще називають спортцех, - це лижі високої жорсткості, що забезпечують надійність при високій швидкості.

 • Carving - це лижі, на яких катаються по підготовлених схилах. Ці лижі є комфортними і більш м'якими.

 • All-mountain - це універсальний вид лиж. Дані лижі відмінно підходять для катання на цілині, горбах і втрамбованих спусках.

 • Big mountain - вони відмінно поводяться при роботі на пухкому снігу.

 • Freestyle - ці лижі підходять для любительського катання на різних спусках.


 • Також лижі діляться на класи:

 • А - гоночні, призначені для змагань.

 • В, С - для масового споживання.

 • D - більш дешеві лижі для масового споживання.


 • Гірські лижі - поради початківцям


  Лижі бувають м'які і жорсткі. М'які гірські лижі для початківців підійдуть найкраще. Жорсткі - для використання в спортивних змаганнях.
  Вузькі лижі краще використовувати на льодистих спусках, так як вони більш легкі і повороткі. Широкий варіант використовується при катанні по більш глибоким сніговим покривом, так як є більш стійким. Також вважається, що чим ширше носок лижні, тим вони більш керовані. Довгі лижі вважаються більш стійкими, короткі - більш керованими.
  Вибір гірських лиж для початківців потрібно обов'язково здійснювати з допомогою продавця-консультанта. Розкажіть, на якому рівні ви катаєтеся. Якщо ви - початківець любитель, то вам підійдуть лижі для катання на середніх і малих швидкостях, досить м'які.
  Коли вибирають гірські лижі для новачків, також орієнтуються і на вагу людини, так як цей параметр теж має неабияке значення. Для людини з середнім вагою підійдуть лижі на 10 сантиметрів коротше його власного росту. Для більш худенького потрібно вибрати лижі ще більш короткі. Чим вище ваш рівень катання, тим більше моделей вам зможуть запропонувати, і тоді крім перерахованих даних потрібно буде орієнтуватися на ваші вподобання. За яким схилах ви хочете кататися? Вам подобається висока швидкість? Хочете навчитися стрибати з трампліна і робити трюки?
  Також вам доведеться турбуватися вибором черевик, їх жорсткість перевіряється дуже просто.
  Гірські лижі для початківців
  Надівши їх, нахиліться вперед, опір каркаса і визначає ступінь жорсткості. Якщо ви тільки вчитеся, вам краще зупинити вибір на менш жорсткому варіанті, хоча якщо ви звикли до фізичних навантажень і не збираєтеся зупинятися на базові навички, має сенс придбати відразу черевики середньої жорсткості. Не забудьте, що відправляєтеся в гори, де лежить сніг і досить холодно, подбайте про те, щоб в черевиках залишилося місце для теплого носка. Найкраще взяти взуття на розмір більше, тоді можна спокійно надіти шерстяні шкарпетки і не боятися замерзнути.
  Одяг має бути теплим, досить легкою і комфортною і обов'язково водонепроникною, інакше в перший же день ви зіпсуєте собі задоволення. І подбайте відразу про хороших окулярах. Не пошкодуйте також грошей на хорошого інструктора, який швидко навчить вас кататися на гірських лижах .