Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як підібрати бігові лижі?

Як підібрати бігові лижі?

Додано: 13.01.15
Як підібрати бігові лижі?
Кататися на лижах люблять багато хто, в сніжний зимовий період для багатьох ще й улюблений вид активного відпочинку . Біг на лижах в помірному темпі не вимагає якихось особливих умінь, для цього цілком достатньо базових навичок. Але часто новачки не знають, як підібрати бігові лижі. А адже задоволення від занять лижним спортом можна отримувати лише в тому випадку, якщо екіпірування підібрана правильно і людина не відчуває дискомфорту під час руху. Тому правильний вибір бігових лиж - необхідна умова.
Відповідні лижі для прогулянок в режимі бігу повинні вільно ковзати по снігу і добре прогинатися в момент поштовху. При підборі бігових лиж слід мати на увазі, що вони не повинні прогинатися повністю. Інакше неминуче буде відбуватися прослизання лижі з-за неповного контакту з трасою. Існують і інші нюанси.

Як правильно вибрати бігові лижі?


Проблему, як підібрати бігові лижі, можна вирішити двома шляхами: враховувати зростання лижника або його вагу. Перший спосіб підходить в тому випадку, якщо у людини немає зайвої ваги, а маса тіла знаходиться в межах середніх показників. Це більш швидкий шлях, але вибір бігових лиж по зростанню буває точний далеко не завжди. Звичайне правило в такому разі свідчить, що лижі повинні бути приблизно на 15-20 см довший, ніж зростання самого лижника. Існує і народний спосіб, як вибрати довжину бігових лиж по зростанню: вона повинна відповідати відстані від землі до кінчиків пальців витягнутої вгору руки.
Другий спосіб підбору бігових лиж - за вагою лижника, теж досить простий. Якщо людина важить більше, ніж передбачено нормою, то повинен вибирати лижі більшої довжини. Якщо ж його вагу нижче ніж треба, то й лижі повинні бути короткими. Крім того, для лижника з великою вагою слід купувати лижі з достатнім ступенем жорсткості.