Корисні поради
на всі випадки життя
» » Які продукти подорожчають у 2015-му?

Які продукти подорожчають у 2015-му?

Додано: 30.01.15
Рубрика: Цікаве
Які продукти подорожчають у 2015-му?

Інфляція - цей термін проник в побут росіян з нетрів економічної теорії і стала важливою частиною життя кожного. Так склалася історія нової Росії, що триває вже чверть століття. До цього інфляція також йшла рука об руку з нашим життям, тільки ім'я їй було дефіцит. Дефіцит був не менш страшним лихом для Росії, тоді радянської. Він підпорядковував життя людей своїм примхам, змушуючи вставати вночі, щоб зайняти чергу в магазині. І ось ми знову все частіше і частіше чуємо слово інфляція. Санкції, падіння цін на нафту, девальвація рубля - все це розкручує маховик інфляції. Чого очікувати? Невже історія повториться, і непогідне ранок ми побачимо повторення 98 року, коли вартість товарів за одну ніч збільшилася в 3 рази. Давайте спробуємо розібратися з явищем разом з експертами.


Суха мова цифр: подорожчання продуктів в 2014-15 роках


Згідно з даними державних органів, минулого року продукти харчування подорожчали на 15%. У 2015 за офіційними прогнозами, їх вартість зросте ще на 10-15%. Окремі продукти подорожчають на 20%. Вище ціна підніметься лише на рідкісні в раціоні росіян екзотичні страви та інгредієнти іноземного походження. Звичайно, картина по регіонах різна, і незахищені верстви населення, у яких витрати на харчування складають значну частку в бюджеті, відчують на собі негативний вплив інфляції. Для решти зміна цін не виявиться істотною. Тому ажіотаж в магазинах викликаний в першу чергу негативним досвідом росіян, а вже по-друге - зростанням цін.
Які продукти подорожчають у 2015-му?

Експерти у свою чергу прогнозують високі темпи інфляції на початку року. До весни ситуація повинна стабілізуватися і зростання цін на продукти харчування та інші товари сповільниться.

Подорожчання продуктів внаслідок санкцій


15-відсоткова річна інфляція - це переважно наслідок подорожчання євро і долара, але що ховається за формулюванням «окремі продукти», інакше кажучи, як позначаться на житті росіян санкції і антисанкции? Заборони на ввезення в країну харчування з боку західних країн немає. Є тільки заборона на фінансування (кредитування) російських підприємств. Неможливість використовувати дешеві західні гроші російськими банками веде до невеликого зростання цін у всіх секторах економіки.
Антисанкции, покликані підвищити продовольчу безпеку Росії в умовах наростаючої конфронтації, трохи підняли ціни на м'ясну, плодоовочеву, молочну продукцію. У більшості регіонів заборонені до ввезення продукти подорожчали на 10-15%. Більш істотне зростання цін зафіксовано в прикордонних областях, зокрема в Приморському краї, Сахалінської області, де ритейлери були орієнтовані в основному на імпортну продукцію, зростання на окремі товари досягав 2540 і навіть 60%.
Які продукти подорожчають у 2015-му?

Згодом російські виробники зможуть замістити імпортні товари, і поточне подорожчання продуктів в цьому допоможе. Підприємства акумулюють зібрану прибуток для створення нових ферм, нових виробництв. На це знадобиться 2-3 роки.
Які продукти подорожчають у 2015-му?