Корисні поради
на всі випадки життя
» » Аналітичне мислення

Аналітичне мислення

Додано: 17.02.15
Рубрика: Цікаве
Аналітичне мислення
У сучасних людей маса проблем, але одна є особливо серйозною перешкодою у всіх починаннях. Мова йде про аналітичному мисленні , а точніше про його відсутність. Без нього людина здатна лише до буквального сприйняття, співставити факти, зробити висновки - все це не для них. Дехто може зауважити, що необхідно володіти інтуїтивним аналітичним мисленням, а якщо його немає від природи, то й напружуватися не варто, крім того, не всі професії вимагають таких навичок. Обидва твердження при близькому розгляді виявляються неспроможними. Аналізують свою діяльність всі талановиті люди (може не все і свідомо), навіть творчим професіям без цього нікуди, що вже говорити про технічних спеціальностях і керівному складі. А сподіватися лише на вроджені якості нерозумно, так як цю здатність цілком можна натренувати.

Як розвинути аналітичне мислення?


Можливо, цей факт вас здивує чи потішить, але самий легкий і доступний спосіб навчитися аналізувати події, що відбуваються - це справно відвідувати школу, не забуваючи про уроки алгебри, фізики та геометрії. Правда, якщо ця чудова можливість була упущена, турбуватися особливо не варто, є чимало інших способів отримати аналітичний стиль мислення.
Наприклад, чудовою зарядкою для мозку стануть шахи. Тут вам доведеться виробити власну стратегію, аналізуючи кроки супротивника. Постарайтеся не занадто довго роздумувати над кожним ходом, але і не дійте навмання. Не подобаються шахи? Грати в маджонг або комп'ютерні ігри (ті, що складніше, з квестами і місіями, для проходження яких необхідно подумати). Вирішуйте логічні завдання, займіться вивченням програмування, читайте наукові статті, розмірковуючи над ними. Вчіться виділяти основну думку, щоб все прочитане засвоювалося.
Як вже говорилося вище, розвинути аналітичний склад мислення так-то й складно, головне не лінується включати свій мозок. Приміром, дізнаючись новини, не зупиняйтеся на версії, запропонованої одним телеканалом (сайтом, газетою), вивчайте інші джерела,
Аналітичне мислення
зіставляйте факти і робіть власні висновки. Простіше кажучи, припиніть сприймати все на віру, сумнівайтеся і піддавайте будь-яка подія здорової критики. Дивіться на події з різних точок зору, намагайтеся побачити картину цілком, а не окремі її пазли.
Застосовуйте аналітичне мислення, вибудовуючи логічні ланцюжки під час розмови. Тобто, перш ніж вимовити фразу, подумайте, яка буде реакція співрозмовника, і чим вона обернеться для вас. Прагніть до повного осмислення своїх дій - ви ж не робот, щоб майже завжди працювати в автоматичному режимі!