Корисні поради
на всі випадки життя
» » Цільове направлення до вузу: як отримати?

Цільове направлення до вузу: як отримати?

Додано: 22.03.15
Рубрика: Цікаве
Цільове направлення до вузу: як отримати?


Цільове направлення було широко поширене в період СРСР, але в 90-е така практика втратила свою актуальність через ліквідацію організацій. Сьогодні серед молоді знову зростає популярність цільового навчання, адже таким чином вони можуть мати не тільки хороші умови надходження, але і можливість працевлаштування після випуску. Так як же отримати цільове направлення у ВУЗ?


Цільове направлення: що це?Коли державна установа (місцеві регіональні адміністрації) чи приватна організація оформляють офіційний запит на ім'я конкретного Вузу, це називають цільовим спрямуванням. У ньому внз просять виділити визначену кількість місць для студентів на певну спеціалізацію. Цільове направлення оформляють на конкретну обличчястість: при цьому воно має силу тільки в одному Вузі і тільки на одній спеціальності. Крім цього, студент зобов'язаний відпрацювати певну кількість часу (3-5 років) державної або іншої призначеної організації.

Цільове направлення до вузу: як отримати?


Для того щоб цільове спрямування у ВНЗ було отримано необхідно:


 • знайти організацію, готову виступити роботодавцем;


 • подати заяву від свого імені в регіональну адміністрацію, до нього прикріплюються відповідні характеристики та супровідний лист керівника навчального закладу. • Подані заяви систематизуються і відправляються у відповідні Вузи, які беруть участь у програмі цього типу навчання. Кількість місць для нього регламентує навчальний заклад, керуючись наявними можливостями і прогнозованою кількістю абітурієнтів.

  Цільове направлення до вузу: як отримати?


  До початку роботи приймальної комісії публікується підтвердження про виділення певної кількості місць для тих, хто отримав направлення в університет. Якщо надходять більше, ніж є місць, то проводиться спеціальний конкурс, який і дає можливість вступити. Ті, кому не пощастило, можуть спробувати вступити з загальним потоком.


  Цільове направлення у ВНЗ  Отримуючи такий напрямок, майбутній студент серйозно полегшує процедуру вступу у ВУЗ, адже конкурс серед таких абітурієнтів нижче, ніж надходять як зазвичай. А значить, буде потрібно менший результат ЄДІ. Також в більшості випадків цільове навчання не вимагає грошей. Бюджетне місце виділяється при напрямку від регіональної адміністрації, у разі зацікавленості у навчанні від будь-якого роботодавця йому надається можливість сплатити супутні витрати. В такому випадку буде укладено договір, за яким підприємство оплачує навчання студента, а він в свою чергу зобов'язується працювати там кілька років. У разі якщо організація після випуску студента не в змозі забезпечити йому зайнятість, то йому видають довідку про відсутність місць.

  Цільове направлення до вузу: як отримати?


  Найбільш часто в 2015 році, на відміну від 2014 беруть цільове направлення на медичний університет. Просто в даних навчальних закладах є найбільша кількість бажаючих на одне місце. У свою чергу надходження за таким напрямом може гарантувати безпроблемне влаштування на практику і роботу після закінчення інституту. Варто враховувати той факт, що медичні заклади в більшості випадків не бажають оплачувати навчання студента (у тому числі і стипендію), проте пізніше вимагають відпрацювання строком від 3 до 5 років.

  Як ви могли переконатися стати учасником цільового навчання цілком реально. Однак для того щоб не потрапити в скрутне становище, оформляйте документи на вступ правильно і вчасно. А також уважно читайте договір на цільове спрямування у ВНЗ перед тим, як підписувати його. Успіхів у нових починаннях!