Корисні поради
на всі випадки життя
» » Місячний гурамі

Місячний гурамі

Додано: 30.03.15
Рубрика: Різне
Місячний гурамі
Гурамі - це прісноводні, лабіринтові, порівняно великі акваріумні риби. Видів гурамі існує близько десяти, в їх числі мармурові, перлинні, сонячні, медові, блакитні та інші, одержані в результаті селекції. Місячні ж гурамі, про яких піде мова в нашій статті, дуже популярні серед акваріумістів.

Особливості акваріумних рибок виду місячний гурамі


Відмінною особливістю цієї рибки, так само як і всіх інших видів гурамі, є довгий ниткоподібний плавець, який представляє собою дотиковий орган. Крім того, оригінальності місячної гурамі додає її незвичайна забарвлення, що нагадує місячну доріжку нічного водойми, іноді з блакитним відливом. Також для цих рибок характерні увігнутий лоб і довгасте тіло, сплюснуте з боків.
Самці гурамі зазвичай крупніше і мають більш довгий і гострий спинний плавник, а до нересту його черевце набуває яскравий червоно-помаранчеве забарвлення. Самки ж мають округлі і плавці короткі.

Утримання і догляд за гурамі в акваріумі


Місячні гурамі вважаються невибагливими рибками, і утримувати їх в домашньому акваріумі дуже просто. А оскільки ці риби досить великі (вони виростають 12-15 см в довжину), то і ємність їм потрібна велика - близько 50 л для пари рибок.
Ідеальним середовищем для утримання гурамі є вода температурою 22-24°С з нейтральною кислотністю. Що ж стосується жорсткості води, то до неї гурамі байдужі. Бажано встановити в акваріумі лампи денного світла - завдяки їм будуть добре розвиватися акваріумні рослини, які гурамі нерідко поїдають. В акваріумі з гурамі обов'язково повинна бути відкрита кришка, оскільки вони відносяться до лабиринтовим рибам і атмосферне повітря необхідне для дихання.
Грунт підійде будь-який, але темний вигідно відтіняє незвичайне забарвлення цих місячних рибок. Не забудьте і про акваріумних рослин - це може бути ехінодорус амазонський або валлиснерия спіральна, а також традиційні ряска або річчія. Зарості акваріумної трави дадуть можливість полохливим гурамі при бажанні ховатися від небезпек.
Що стосується безпосередньо їжі,
Місячний гурамі
то це повинен бути як живий корм (трубочник, мотиль або дафнія), так і сухі корми типу гамаруса. Пропонуйте своїм вихованцям яєчний жовток, а також листя шпинату або капусти, попередньо ошпарені окропом.

Сумісність гурамі з іншими видами риб


Гурамі добре підходять для вмісту в загальному акваріумі, якщо це дозволяють його розміри. Вони відмінно уживаються з іншими рибками, які мають подібний розмір і умови утримання. Ідеальними сусідами для місячного виду є інші гурамі. Слід уникати сусідства з дрібними рибками, такими як карликовий тетрадон, яких гурамі можуть прийняти за їжу.