Корисні поради
на всі випадки життя
» » Молочай багатобарвний - яскравий акцент садової композиції

Молочай багатобарвний - яскравий акцент садової композиції

Додано: 15.07.15
Рубрика: Сад і город

Молочай багатобарвний являє собою компактний акуратний кущ з великими золотисто-лимонними суцвіттями. Це, мабуть, найкращий з існуючих видів багаторічних молочаїв.

Найяскравіший представник роду молочаїв

Молочай багатобарвний – невисока рослина (до 40 см), найчастіше має щільну кулясту форму. Стебла характеризуються рівномірної попарно-супротивной листям; густо розгалужені корені утворюють щільну дернину. Ріст куща повільний і відбувається в основному в ширину, досягаючи часом діаметру близько 1 метра.


Суцвіття досить своєрідно: складається з 5 чашовидних суцвіть, оточених чашевидним загальним покривальцем. У циатиях (суцвіттях) в центрі розташовується чоловічий квітка, оточений жіночими. Вважається, що саме така будова найбільш приваблює до рослині комах-запилювачів.

Молочай багатобарвний - яскравий акцент садової композиції

Молочай багатобарвний (фото в статті) в будь садової композиції виділяється яскравим плямою через незвичайного цвітіння відбувається у травні.

Опис молочаю багатоколірного

Рясне цвітіння молочаю спостерігається в травні–червні. При більш близькому розгляді рослини можна з подивом виявити, що обумовлено воно в більшій мірі не квіточками, а прицветниковими листочками, оточуючими жовті квітки і купують навесні насичений лимонний колір. Розбавляє відтінок лимона смарагдово-зелене забарвлення стеблових листків, що плавно змінюється в осінній період на рожевий, помаранчевий і чорний. Саме ця особливість, колорит якій зберігається значно довше самого цвітіння рослини і триває протягом місяця (починаючи з середини травня), надає декоративність молочаю багатобарвному.

Молочай багатобарвний - яскравий акцент садової композиції


Оригінальний кущ характеризується невибагливістю у догляді, морозостійкістю, стійкістю до посухи і невимогливістю до родючості грунту. Молочай багатобарвний комфортно почуває себе на сонячних місцях, як і будь-яка рослина, потребує періодичних поливах, не терпить перезволоження грунту. Суглинні землі з гумусом найбільш підходять настільки непривередливому рослині.

Рекомендується проводити мульчування сипучим перегноєм або провітреним торфом. Бажано біля підніжжя кущика розміщувати невелику кількість мульчі, робити це систематично, що тільки позитивно позначиться на зовнішньому вигляді рослини, його активності цвітіння і темпі зростання.

Молочай багатобарвний: посадка і догляд

Розмножується молочай діленням розрісся куща на частини з 3-4 бруньками. Робиться це навесні або ранньою осінню. На одному місці такі паростки можуть рости більше 10 років і здатні досягти метрового діаметру

Також розмноження молочаю можна проводити насінням, дозрівання яких припадає на липень місяць. Однак такий спосіб не дає того декоративного потомства, що володіє характеристиками дорослої рослини, тому бажаніше віддати перевагу вегетативного розмноження. Посадка молочаю проводиться у весняний період, на початку вегетації.

Молочай багатобарвний - яскравий акцент садової композиції

Догляд за рослинами полягає у весняній підгодівлі перегноєм, поливах. У середині вересня проводиться обрізка втратили декоративний вигляд розеток.

Молочай як складова частина садових композицій

Молочай багатобарвний ефектно виглядає в групі посадок. Окремими плямами його рекомендується саджати на передньому плані в чагарникових композиціях, дуже вдало буде виглядати в образі саду.
В змішаних квітниках максимально вигідно молочай такого типу виглядає в їх середній частині. Оригінально його поєднання з килимовими багаторічниками (барвінок, ясколка, живучка, антеннария, флокс шилоподібний) та декоративними кущами, колір листя яких має пурпурний або сталевий тони (верба пурпурова, пузиреплодник, барбарис Тунберга). Молочай багатобарвний, вирощування якого під силу будь-якому садівникові, відмінно виглядає на скелястому кам'яному пейзажі, краще, коли камені мають великий розмір або представляють собою велику розсип. Молочаем можна акцентувати хвойні композиції з високих дерев (туї, пірамідальні ялівці, ялиці, смереки, сосни), посадивши його суцільною лінією в підніжжях бордюрів. Молочай з його декоративним ефектом і природного привабливістю стає бажаним елементом в озелененні вхідних зон в офіси і фірми.

Молочай багатобарвний - яскравий акцент садової композиції

Тривалий декоративний ефект, простота агротехніки, яскрава зовнішність – саме ті достоїнства, за які варто полюбити таке яскраве і незвичайне рослина, як молочай багатолистний, і зробити його бажаним гостем у власному саду.