Корисні поради
на всі випадки життя
» » Грунтовка для металу: як вибрати? Огляд грунтовок для металу: характеристики і ціни

Грунтовка для металу: як вибрати? Огляд грунтовок для металу: характеристики і ціни

Додано: 16.09.15
Рубрика: Ремонт

Для того щоб надійно захистити метал від негативних процесів корозії, повинна бути нанесена грунтовка. Цей склад може мати різне призначення.

Різновиди ґрунтовки

Грунтовка для металу: як вибрати? Огляд грунтовок для металу: характеристики і ціни

Грунтовка для металу вибирається в залежності від зовнішніх умов, які будуть зберігатися при експлуатації, а також від типу поверхні. Таким чином, грунтовка може бути призначена для нанесення на кольорові або чорні метали. Крім іншого, даний склад може бути призначений для перетворення іржі. Бувають фосфатирующие, пасивуючі, ізолюючі, інгібуючі і протекторні суміші.
Фосфатуючі суміші являють собою двокомпонентні основи, які виготовляються з ортофосфорної кислоти і розчинника. Використовувати таку суміш можна для всіх різновидів металів. Вона поліпшує якості зчеплення.

Ізолююча ґрунтовка ще буває алкидной або епоксидної. Вона призначена для захисту поверхні від вологи і кисню. У її складі - залізний сурик, цинкові білила, а також наповнювачі. Використовується такий склад найбільш часто для чорних металів.

Пасивує ґрунтовка для металу

Грунтовка для металу: як вибрати? Огляд грунтовок для металу: характеристики і ціни

Вона здатна знизити електрохімічні характеристики. Сприяє уповільнення корозії. Якщо говорити про інгібуючої суміші, то вона утворює на поверхні нову різновид матеріалу за типом емалі-ґрунту, яка поєднує властивості двох складів. Інгібітори, які входять до її складу, можуть бути водними або маслорастворимими.

Протекторна ґрунтовка

Грунтовка для металу: як вибрати? Огляд грунтовок для металу: характеристики і ціни

Вона призначена для роботи з іржавими поверхнями. Якщо вам потрібна грунтовка для металу, то ви можете вибрати згадану вище, вона складається зі сплаву магнію з цинком, а також порошку свинцю. На поверхні після нанесення створюється невидима плівка, яка здатна навіть при виникненні подряпин захищати металеву основу. Цього вдалося досягти завдяки частинкам цинку, які входять до складу ґрунтовки. Досить часто виникає необхідність обробити поверхню, яка вже була схильна процесам іржавіння. Існують і такі грунтовки, їх нанесення проводиться після зачищення поверхні. Після основа стає захищеним від вологи.
Особливості вибору та нанесення

Якщо вам потрібна грунтовка для металу, спочатку необхідно ознайомитися з критеріями, за якими здійснюється вибір. Важливо врахувати не тільки різновид металу, але і кліматичні, а також механічні навантаження. Після майстер повинен ознайомитися з технологією нанесення складу. Спочатку поверхня повинна бути звільнена від старого покриття, очищена від бруду та пилу, а також вирівняна. Крім іншого, належить здійснити знежирення, а також усунути іржу.

Грунтовка для металу: як вибрати? Огляд грунтовок для металу: характеристики і ціни

Грунтовка для металу по іржі повинна наноситися відповідними інструментами, це може бути кисть, пневматичний розпилювач або валик. Якщо буде використовуватися другий варіант, то роботи можна завершити в більш короткі терміни, проте таке обладнання не завжди є в арсеналі майстра, а брати його в оренду для покриття невеликих площ недоцільно. При купівлі матеріалів важливо врахувати витрати, у середньому цей показник варіюється в межах від 120 до 140 грам на метр квадратний. Це вірно для нанесення двох шарів. Саме така їх кількість рекомендується виробником.


Поверх досить часто наноситься вологонепроникне покриття, особливо це стосується грунтовок по металу, які будуть піддаватися впливу морозу і снігу. Яка грунтовка була б нанесена, необхідно дотримуватися умови щодо вологості і температурі. Що стосується останнього діапазону, то він може змінюватися в межах від -10 до +25 градусів.

Особливості алкідних грунтовок по металу

Алкідна фарба-грунтовка по металу може використовуватися в якості самостійного покриття. Плюс такого складу полягає в тому, що поверх нього не обов'язково наносити фарбу або емаль. Серед додаткових переваг можна виділити забезпечення відмінних антикорозійних характеристик, а також можливість нанесення на поверхню, яка була схильна процесам іржавіння. Таким чином, це вказує на те, що алкідна грунтовка виступає в якості перетворювача. Суміш здатна забезпечити надійний захист від різних погодних явищ, що стосується ультрафіолетового випромінювання, а також перепадів температур.

Грунтовка для металу: як вибрати? Огляд грунтовок для металу: характеристики і ціни

Даний склад має високу покривістість. Завдяки тому, що серед інгредієнтів алкідної захисту є алюмінієвий наповнювач, описуваний матеріал забезпечує додаткову зносостійкість.

Огляд грунтовок та їх ціни

Якщо необхідно придбати грунтовку, спочатку слід ознайомитися не тільки з цінами, але і з виробниками. Наприклад, ґрунтовка марки ЛАКРА буде коштувати 800 гривень, цю суму вам доведеться заплатити за 20 кг суміші. Вона володіє відмінними якісними характеристиками і здатна захистити метал від зовнішніх впливів. Купуючи склад Super з таким же об'ємом, споживач повинен буде заплатити 400 гривень. Покриваючи поверхню цієї сумішшю, ви захищаєте її і продовжуєте термін експлуатації. Якщо вам необхідно покрити поверхню меншої площі, то можна купити суміш першої згаданої марки в кількості 1 кг, в цьому випадку доведеться віддати в магазині будівельних матеріалів 40 гривень. Матеріал марки Dufa коштує 600 гривень за 25 літра. Що стосується виробника HAMMERITE, то він подає до продажу ґрунтовку за 400 гривень. Банка буде мати обсяг 0,75 літра.


Висновок

Описувані склади розрізняються за призначенням і умовам експлуатації. Наприклад, ґрунтовка для металу для авто має відповідні характеристики. Однак бувають і універсальні суміші, вони підходять для стандартних поверхонь і для проблемних зон. Серед перших можна виділити литі, ковані, а також інші вироби, що володіють незначною шорсткістю, підвищує адгезійні якості, що дуже добре для проведення робіт по грунтовки. Серед проблемних підстав - мідь, алюміній, оцинкований метал, а також будь-які інші матеріали, здатні дати хімічну реакцію на поверхні і зменшити адгезію.

Якщо вами буде купуватися ґрунтовка для металу ГФ 021 то необхідно ознайомитися з рекомендаціями виробника. Так, на банку може бути зазначено час, протягом якого складу здатний протриматися на металі. Антикорозійні особливості складу теж важливі. На всі згадані характеристики перед придбанням матеріалів необхідно звернути особливу увагу. Саме від цього буде залежати довговічність захисного покриття і термін експлуатації самого металу. Не варто економити на ґрунтувальної суміші, краще купувати товар того виробника, який зарекомендував себе на ринку відповідних матеріалів.