Корисні поради
на всі випадки життя
» » День ангела і іменини Софії

День ангела і іменини Софії

Додано: 07.10.15
Рубрика: Цікаве

Софія – це дуже красиве стародавнє ім'я грецького походження. У церковній традиції воно зв'язується з Софією - Премудрості Божої (значення імені Софія – мудрість), а також з низкою святих, про яких і піде мова нижче у зв'язку з питанням визначення іменин.

День ангела і іменини Софії

Про іменини

Іменини - це обличчясте свято людину, яка накладається на церковне торжество в честь того чи іншого святого й проецируемий цим торжеством. Фактично іменини людини святкуються в той день, коли в церкві вшановується пам'ять святого, на честь якого йому дали ім'я при хрещенні. Таким чином, іменини (Софії в тому числі) – це суто церковне свято, і право відзначати його мають тільки ті, хто хрещений у християнській церкві.
Про виборі дня іменин

Людина, яка йде хреститися в свідомому віці, сам вибирає собі нове ім'я. Воно може збігатися з ім'ям за паспортом, а може від нього і відрізнятися. Єдина вимога полягає в тому, щоб ім'я значилося в святцях, тобто належало комусь із святих церкви. Вибраний святий тезка стає покровителем людини. Зрозуміло, коли хрестять дитину, за нього цей вибір роблять батьки. Тому нерідко, коли малюк виростає, він втрачає інформацію про свого покровителя і вибирає його заново. У такому разі церквою дозволяється вибрати собі святого тезку, керуючись просто своїми уподобаннями. Якщо ж у людини виникають з цим труднощі, то проводять формальну процедуру календарного обчислення, відповідно до якої святим покровителем буде вважатися той, чий день пам'яті за календарем ближче всього стоїть до дня народження людини. Все це є витратами традиційної церкви, в якій обряди, у тому числі хрещення, викладаються мало не всім підряд за традицією. Часто при цьому люди виявляються зовсім не віруючими, і, звичайно, не замислюються про вибір святого покровителя. Віруючі ж люди, воцерковлені, до цього ставляться серйозніше і куди свідоміше.
Нижче ми поговоримо про деяких святих, пам'ять про яких відзначають іменини Софії. Крім дат святкування за календарем ми дуже коротко торкнемося їх життів. Відразу варто сказати, що багато прославлених церквою жінки тут не будуть згадані, так як не існує повного вичерпного переліку святих.

День ангела і іменини Софії

28 лютого. Преподобномучениці Софія (Селивестрова)

Народилася прпмчц. Софія в 1871 році у Саратовській губернії. У неї рано померла мати, і до 20 років дівчина виховувалася в притулку при жіночому монастирі. Потім вона переїхала в Санкт-Петербург, де брала уроки малювання, заробляючи на життя роботою в якості прислуги. У 1989 році вона прийняла рішення піти в монастир, що й зробила, вступивши в число сестер Пристрасного монастиря в Москві. Коли обитель була розформована в 1926 році, вона разом з трьома черницями оселилася в одному з підвальних приміщень на Тихвінської вулиці. Однак у 1938 році за звинуваченням у контрреволюційній діяльності вона була заарештована і засуджена до розстрілу. У тому ж році вирок привели у виконання. Прославлена в 2001 році. Іменини Софії за церковним календарем відзначаються також 26 січня. Ця дата, проте, не є її резидентної пам'яттю, а належить всім новомучеників і сповідників російських.


1 квітня. Княгиня Софія Слуцька

1 квітня відзначають іменини Софії, наречені в честь однойменної княгині, яка народилася в 1585 році в сім'ї Слуцького князя Юрія Юрійовича. Через рік після народження залишилася сиротою і формально стала княгинею Слуцької. У житті мала репутацію супротивниці уніатства і активно протидіяла проповіді прихильників Риму. Померла в 26 років під час пологів. Дочка Софії також народилася мертвою. Іменини Софії за церковним календарем святкується також 15 червня в День пам'яті білоруських святих.

День ангела і іменини Софії

4 червня. Мучениця Софія

Мучениця, за життя колишня лікарем. Іменини Софії в цей день жінки відзначають, наречені в її честь. Однак сказати про її життя нічого, даних немає, крім того, що за свою віру вона прийняла смерть.

17 червня. Преподобна Софія

Маловідома преподобна Софія. Православні іменини дівчини в її честь відзначають рідко, тому що про те, хто була ця жінка, практично нічого невідомо. Ми знаємо тільки те, що вона відрізнялася суворим аскетизмом і воздержностью свого чернечого життя.

День ангела і іменини Софії

30 вересня. Римська мучениця Софія

Це, мабуть, найзнаменитіша з святих Софій. Софія, іменини, день ангела і просто пам'ять якої шанує весь православний світ, була матір'ю святих мучениць Віри, Надії і Любові. За сповідання Христа її дочок стратили у неї на очах. Їй самій зберегли життя, але через три дні вона померла біля могили своїх дочок.

1 жовтня. Єгипетська мучениця Софія

Ця жінка була обезголовлена при імператорі Аврелиане. Причиною трагедії стало все те ж сповідання християнства.