Корисні поради
на всі випадки життя
» » Фотограф Річард Аведон. Біографія та фото Річарда Аведона

Фотограф Річард Аведон. Біографія та фото Річарда Аведона

Додано: 12.10.15
Рубрика: Цікаве

Річард Аведон – фотограф, який сприяв становленню фотографії як сучасного виду мистецтва під час роботи зі знаменитостями, іконами моди і простими американцями протягом своєї тривалої плідної кар'єри. Його стиль є знаковим і зразковим. У той час як портрети його сучасників зосереджувалися на окремих моментах і показували формальну сторону натури людини, його різке освітлення і мінімалістичний білий фон звертали увагу глядача не тільки на красу, але і на обличчястість і справжні, непідробні емоції моделей. Один з найвідоміших фотографів 20 століття – ось ким був Річард Аведон.

Фотограф Річард Аведон. Біографія та фото Річарда Аведона
Біографія майстра: дитинство

Хлопчик народився 15 травня 1923 року в єврейській родині, у Нью-Йорку. Його мати була з сім'ї, що займається виробництвом суконь, а батько володів магазином одягу. Тому життя Річарда з самого дитинства була пов'язана зі світом моди і краси. Хлопчик любив фотографувати одяг у магазині батька і навіть приєднався до клубу любителів фотографії у віці 12 років. Довгий час його надихала краса молодшої сестри Луїзи. На жаль, вона страждала психічними захворюваннями та прожила недовго, тому у Річарда склалося трепетне ставлення до краси, яка говорить сама за себе, але приречена на занепад.

Юність і початок кар'єри

Після школи Аведон вступив в Колумбійський університет, де він вивчав філософію та поезію. Однак юнак кинув навчання заради служби у флоті протягом 1942-1944 років. Після цього він рік вивчав фотографію під керівництвом арт-директора Harper's Bazaar Олексія Бродовича. Між вчителем і учнем виникла міцна дружба, і незабаром Аведон був прийнятий в колектив журналу. Протягом 10 років він робив знімки для глянцю і зарекомендував себе як один з найталановитіших молодих фотографів. Але справжня популярність була попереду.
У 1944 році Аведон одружився на моделі Доркас Новел, після 6 років у шлюбі вони розлучилися. У 1951 році він знову пов'язав себе узами шлюбу з Евелін Франклін. У них народився син Джон, але їх союз також завершився розлученням.

Легендарний прорив

Фотографії Довими ван Кліфф зі слонами стали першими широко відомими роботами майстра. Знімки самої відомої моделі того часу в шикарному вбранні від Dior, з справжніми слонами на арені цирку виглядають несподівано і в той же час естетично бездоганно.

Фотограф Річард Аведон. Біографія та фото Річарда Аведона

Ось ще кілька цікавих робіт, які зробив у той період Річард Аведон:

  • Фото актриси Мерилін Монро є унікальним у своєму роді. Річард згадував, як весняним ввечері 1957 року діва приїхала до нього в студію і протягом декількох годин позувала, танцювала, фліртувала. Але коли робота була закінчена, на мить актриса «вийшла» з образу. Фотографу вдалося зафіксувати цей рідкісний мить, коли вона була сама собою, беззахисна і відкрита.

Фотограф Річард Аведон. Біографія та фото Річарда Аведона

  • Ще одне цікаве фото, зроблене тоді ж, – це портрет Мерилін Монро та її чоловіка, красеня-сценариста Артура Міллера. Тут актриса світиться щастям поруч з коханим чоловіком, з яким разом вже 2 роки. Через кілька років вони розлучаться, але наповнений радістю і оптимізмом мить назавжди залишився з нами завдяки майстерності фотографа.

Фотограф Річард Аведон. Біографія та фото Річарда Аведона


  • Цей портрет Елізабет Тейлор з незвичайною зачіскою з пір'я був зроблений 1 липня 1964 року. Ідеальний баланс, різка контрастність — мінімалістичний стиль, яким був знаменитий Річард Аведон, як не можна краще відображає естетику 60-х. Елізабет була на той момент найбільш високооплачуваною актрисою Голівуду, і фотограф не побоявся надати її портрета нотку виклику і величності.

Фотограф Річард Аведон. Біографія та фото Річарда Аведона

Перехід до конкурентів

У 1966 році Аведон після 2-х річного творчого кризи став працювати на головного суперника Harper's Bazaar – журнал Vogue. Тут йому теж була надана повна свобода творчості. Їх співробітництво тривало до 1990 року ознаменувався не менш цікавими роботами. Провокаційні, сюрреалістичні знімки підтверджували, що Річард Аведон – справжній новатор, який зробив революцію в мистецтві модної фотографії.

Фотограф Річард Аведон. Біографія та фото Річарда Аведона

Робота поза індустрії краси

Але вже визнаний майстер не обмежувався знімками знаменитостей та ікон стилю. У його портфоліо є і портрети політиків (президента США Д. Д. Ейзенхауера, доктора Мартіна Лютера Кінга і інших), солдатів, що воювали у В'єтнамській війні, і її жертв.

Пізніше, в 1979 році, Річард Аведон приступив до роботи над масштабним проектом під назвою In the American West, який тривав 6 років. В його рамках він робив фотографії простих американців: шахтарів, водіїв, ковбоїв, безробітних, підлітків — всіх, хто привернув його увагу.

Фотограф Річард Аведон. Біографія та фото Річарда Аведона
Проект був зустрінутий критикою, його звинувачували в тому, що він виставляє громадян США не в кращому світлі. Але з часом фотокнига стала бестселером і однією з важливих віх в мистецтві портретної фотографії ХХ століття.

Останні роки

У 1992 році Аведон став співробітником The New Yorker. Він виявив бажання фотографувати не тільки знаменитостей, але і людей, що досягли чогось важливого. Його останній проект, якому судилося залишитися незакінченою, називався Democracy і складався з портретів не тільки політиків, але і пересічних громадян, які брали активну участь в політичній і соціальній діяльності.

Помер Річард Авадон 1 жовтня 2004 року під час службового завдання в Сан-Антоніо (Техас). До останнього він залишався вірним мистецтву фотографії.