Корисні поради
на всі випадки життя
» » «Марно» - це що за слово таке? Значення, синоніми, вживання

«Марно» - це що за слово таке? Значення, синоніми, вживання

Додано: 14.10.15
Рубрика: Цікаве

Зараз багато слівця здаються трохи застарілими, але тим не менше вони не втрачають свого шарму для людей. Серед них і така мовна одиниця, як «марно» (це синонім слова «марно»). Ми розглянемо в нашій статті не тільки її значення, синоніми, але і доречність вживання в певних контекстах.

Значення

Тут немає ніякого секрету. Слово «марно» є виразом того, що будь-яка дія або подія не принесло результату. Наприклад, «Я ходив по різних місцях, де були потрібні співробітники, але все марно (це такий стан граничного відчаю людини), я не отримав».
Синоніми

В принципі, слово «марно» можна замінити на «марно», «безглуздо», «марнота», «непотрібно». А також на деякі словосполучення, які виражають той сенс. Наприклад, «який у цьому сенс?», «все дарма», «все тлін», «зусилля марно». Коротше кажучи, тут все обмежується фантазією людини, головне - виразити граничну ступінь відчаю і непотрібності, може бути, навіть абсурдності. Таке ось слово «марно», синоніми до нього ми запропонували.

Контекст

Це найцікавіше. Не секрет, що якщо вжити слово в невідповідному йому оточенні, то можна потрапити в халепу. Наприклад, якщо ви скажете: «Я ходив сьогодні в гастроном за курячими яйцями, але все марно (це тут не надто доречно відчуваєте?), я не зміг їх купити». Не подумайте, ми цілком допускаємо, що факт відсутності яєць в магазині може когось занурити в безодню відчаю (навіть ця пропозиція, напевно, викликає посмішку у читача), але, як правило, все-таки цього не відбувається.
«Марно» - це що за слово таке? Значення, синоніми, вживання

Зазвичай кажуть: «Я хотів купити сьогодні яйця і зробити собі на сніданок омлет, але їх не було в магазині, дуже шкода (або прикро)».

Марно – це слово книжкове або літературний, якщо ми змішаємо його з повсякденним словником, то ми отримаємо іронію. Взагалі, змішання стилів викликає або усмішку, або затемнює зміст того, що мовець висловлює. І це велика проблема.

Коли ми читаємо філософську публіцистику або художню літературу, поезію, то слово «марно» (цей вираз граничної марності зусиль) не здається нам білою вороною в цьому оточенні.

Коли людина розпікається і говорить про правдоискательстве, про соціальну справедливість, про високе призначення людини і його пошуку, то він може в кінці укласти: «Все марно». Маючи на увазі, що немає ні правди, ні соціальної справедливості, ні високого призначення, тобто «всі ми таргани», як казав доктор Хаус, тому слово «марно» чудово виражає всю сутність буття людини.

«Марно» - це що за слово таке? Значення, синоніми, вживання

Таким чином, значення слова «марно» було нами розглянуто ретельно. Наостанок залишається тільки сказати, що слід уважніше ставитися до слів, і перш ніж сказати, потрібно уточнювати значення того чи іншого слова.