Корисні поради
на всі випадки життя
» » Бездротова передача електроенергії своїми руками

Бездротова передача електроенергії своїми руками

Додано: 23.10.15


Для проведення дослідів по бездротової енергії необхідно кілька компонентів:
 • підійде практично будь моток дроту
 • підійдуть багато транзистори NPN
 • резистор 1 кОм
 • Блок живлення і світлодіод.
 • Схема пристрою дуже проста

 • Для виготовлення котушки передавача спочатку мотається 15 витків на вподобаному Вам каркасі наявними у Вас проводом, далі робиться відведення і продовжуємо намотування в тому ж напрямку ще 15 витків. Таким чином виходить відвід від середини намотування. Котушка готова. В якості каркаса я використовував каркас малярного скотча, а в якості проводу – жилу від кабелю UTP, але провід краще взяти потоньше і у лаковій ізоляції, наприклад від старого трансформатора.

  Далі до будь-якого кінця котушки передавача припаюється опір 1 кОм, до якого припаюється база транзистора. Колектор транзистора припаюється до іншого кінця котушки передавача. Передавач готовий!

  Тепер підключаємо харчування згідно схеми в ролику, а саме ПЛЮС до відведення від середини намотування, а МІНУС до емітера транзистора.
  Для дослідів з різними транзисторами використовується блок живлення з плавним регулюванням напруги, тому, застосовуючи різні транзистори і плавно підвищуючи напругу можна спостерігати різні пороги спрацьовування різних транзисторів.

  Для даного відео я використовував транзистор 2SC2625

  І транзистор 2N3053. Частоти роботи передавача з різними транзисторами - різні.

  Для виготовлення приймача мотається 30 витків тим же дротом і бажано на тому ж каркасі. Але можна використовувати і різні, вже наявні, котушки.