Корисні поради
на всі випадки життя
» » Актор і режисер Кобзар Олександр: біографія, фільмографія, особисте життя

Актор і режисер Кобзар Олександр: біографія, фільмографія, особисте життя

Додано: 27.10.15
Рубрика: Цікаве

Кобзар Олександр - знаменита фігура в театральному середовищі України. На жаль, за межі рідної країни його популярність не поширюється. Але на Батьківщині Кобзаря називають новим Богданом Ступкою. В яких фільмах знімається Олександр Миколайович і які у нього творчі плани на майбутнє?

Коротка біографічна довідка

Кобзар Олександр народився в Києві. Але незабаром його сім'я переїхала в містечко Оболонь Київської області. У цьому місті майбутній актор провів практично всі дитинство, а потім його сім'я переїхала в Ніжин Чернігівської області. Ось там-то Олександр вперше зацікавився театром.
Актор і режисер Кобзар Олександр: біографія, фільмографія, обличчясте життя
Олександр планував вступати до педагогічного вузу, але одного разу був запрошений взяти участь у постановці місцевого училища культури. Молодому чоловікові так сподобалося, що через деякий час він домігся того, щоб стати студентом Київського театрального інституту ім. Карпенка-Карого. Акторський диплом Кобзар отримав в 2000 р. і одразу ж поступив на режисерський факультет цього ж інституту.

Деякий час Олександр Кобзар працював в одному з донецьких театрів, потім у Ніжинському театрі. У 2004 р. йому вдалося потрапити в творчий колектив Київського Академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра. Там Кобзар працює і донині.

Олександр Кобзар: фото, фільмографія

Актор почав зніматися в кіно з 2006 р. Перша його роль – роль німецького снайпера в російському фільмі «Другий фронт». Крім Кобзаря, в картині взяли участь такі зірки кіно, як Олексій Серебряков, Олександр Дяченко та Олексій Чадов.
Актор і режисер Кобзар Олександр: біографія, фільмографія, обличчясте життя
Олександр Кобзар, фільмографія якого налічує понад 60 фільмів, знімався також у серіалі «Дев'ять життів Нестора Махна» з Павлом Дерев'янко в головній ролі. Олександр зіграв у цьому фільмі Омеляна Махно.

Потім був цілий ряд маловідомих фільмів: «Дурдом», «Сьоме небо», «Перше правило королеви», «Під знаком діви». У 2009 р. Кобзар з'являється в мелодрамі «Тяжіння», де головні ролі грають Валентин Гафт і Ольга Красько. Потім акторові дістається роль другого плану у кримінальному бойовику «Правила викрадення» з Іваном Жидковим у головній ролі.

Також Олександр Кобзар зіграв роль начальника охорони в драмі «Не скажу», де головні ролі виконали Ліза Боярська і Максим Матвєєв.

Актор і режисер Кобзар Олександр: біографія, фільмографія, обличчясте життя
Мабуть, ще однією помітною роллю в кіно для Кобзаря є роль Георгія Шевцова у фільмі з Сергієм Безруковим «Матч». У цій картині також були задіяні такі зірки, як Єлизавета Боярська, Катерина Климова.

Серіал «Ніконов і Ко»

У 2015 р. Кобзар почав зйомки в серіалі «Ніконов і Ко». Фільм почнуть показувати восени на телеканалі ICTV.

У центрі сюжету – слідчий, який є інвалідом. Але між тим відмінно справляється зі своїми обов'язками і навіть в якомусь сенсі геніальний. Олександр Кобзар – актор, який отримав головну роль в цьому фільмі.

Коли Кобзаря запитали, чи багато у нього спільного з його персонажем, актор запитав, що їх практично нічого не пов'язує. Математичними і детективними здібностями він не володіє, але характер у нього і справді непростий. Для виконання цієї ролі Олександру довелося вчити багато тексту і по 16 годин проводити на знімальному майданчику в інвалідному кріслі, що закінчилося величезними мозолями на руках.


Актор чітко розділяє роботу в кіно і в театрі. Перша – приносить дохід. Друга – допомагає, на його думку, рости в професійному сенсі.

Театральне життя

Олександр Кобзар, біографія якого нерозривно пов'язана з театром, зіграв безліч ролей: наприклад, у таких виставах, як «Глядачі на виставу не допускаються!», «Сірано де Бержерак», «Лоліта» і «Останній герой».

Першу театральну постановку Кобзар побачив ще юнаком, і вона справила на нього незабутнє враження. Це була «Дама без камелій» з Адою Роговцевою в головній ролі в інтерпретації Романа Віктюка.

Одним з перших вистав, який поставив Кобзар у Ніжинському театрі, був «Морфій» за Булгаковим. І донині Олександр згадує цей час з особливою теплотою.

Але актор і режисер констатує, що в одному тільки театрі грошей не заробиш. До того ж ставка в акторів там однакова, незважаючи на обсяги виконуваної роботи. В цей же час актори кіно за один знімальний день отримують приблизно стільки ж, скільки в театрі необхідно заробляти місяць. Ці обставини, звичайно, не дозволяють театрального мистецтва в наші дні піднятися на колишню висоту.

Улюблені вистави

Першим спектаклем, який викликав у Олександра Кобзаря бурю емоцій, став спектакль «Ці вільні метелики».

Актор і режисер Кобзар Олександр: біографія, фільмографія, обличчясте життя
Актор отримав роль, коли працював у Донецькому театрі. І ця роль була головною. Він втілив на сцені образ сліпого музиканта Дона, який цілими днями сидів під замком у своїй квартирі і складав музику. У надії позбавитися від зайвої опіки матері, Дональд переїжджає на знімну квартиру. Ось там він зустрічає дівчину Джил – яскраву і розкуту. З цього моменту починається їхня історія кохання, яка, на жаль, закінчується смертю головного героя.


Вже в Києві Кобзар отримує свою чергову роль в постановці «Глядачі на спектакль не допускаються». У цьому спектаклі Олександру дісталася роль режисера Ллойда Далласа, актори якого за лаштунками театру влаштовують свій, «особливий» спектакль.

Актор і режисер Кобзар Олександр: біографія, фільмографія, обличчясте життя
І, нарешті, не можна не відзначити п'єсу «Останній герой», за яку актор отримав престижну нагороду - «Київську пектораль».

Нагороди

Режисер став двічі володарем престижної театральної нагороди «Київська пектораль». У перший раз він отримав її за роботу у виставі «Останній герой». Наступного разу нагорода дісталася Олександру 2010 р. за режисуру вистави «Граємо Чонкіна».

Кобзар про своєму непростому характері

Актор і режисер визнає, що іноді з ним, можливо, не так просто працювати.

Актор і режисер Кобзар Олександр: біографія, фільмографія, обличчясте життя
Дають про себе знати лідерські якості. Наприклад, якщо не вдається домовитися з режисером під час постановки вистави з якого-небудь питання, то Олександр довгий час не може заспокоїтися, поки питання не буде вирішено на його користь.

Творчі плани

Кобзар Олександр зізнається, що йому і в кіно, і на сцені більше подобається грати лиходіїв. Зазвичай таких персонажів сценаристи краще «прописують». Тому в майбутньому він планує зіграти ще не одного негативного персонажа.

Олександру подобається працювати з такими режисерами, як Заза Буадзе, Олесь Санін, Олег Туранський, Володя Лерт, Тарас Ткаченко та Сергій Чекалов. І в майбутньому він планує ще не раз зустрітися з ним на сценічному майданчику.

Останнім часом у актора і режисера з'явилося бажання створити творчий тандем з Раду Поклітару. Правда, Олександр Кобзар поки що не знає, як цю ідею можна втілити в життя. Поклітару відомий перш за все тим, що майстерно створює театралізовані хореографічні мініатюри.

В інтерв'ю Олександр Кобзар зізнається, що не любить режисерів-диктаторів, зате поважає тих, хто залишає акторові трохи творчої свободи. Тим більше що робочі моменти і без того викликають масу переживань, тому важливо допомогти розкритися акторові, а не перетворювати його на маріонетку.

Давня мрія Олександра Кобзаря – присвятити себе тільки режисурі. Але поки що у нього не виходить це зробити.

Олександр Кобзар: обличчясте життя

Дружина Олександра – теж актриса. З нею він познайомився, коли навчався на акторському факультеті в інституті їм. Карпенка-Карого. Разом вони вирушили підкорювати сцену Донецького театру на початку 2000-х. Потім разом повернулися в Київ.

Кобзар Олександр має доньку Варвару і сина Прохора. Поки що ніхто з дітей не проявляє інтересу до театрального мистецтва.